שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

המסחר בבורסה ננעל בירידות; כיל עלתה ב-1.5%

ת"א 25, ת"א 100 ומדד הבנקים ירדו ב-0.4% על רקע ירידות במסחר בוול סטריט; כיל התחזקה לאחר דיווח על פגישת מנכ"לים של ענקיות האשלג מרוסיה ובלארוס - לראשונה מאז קריסת הקרטל המשותף. מניות האנרגיה שינו כיוון: רציו איבדה 4.2%, קבוצת דלק נחלשה ב-2.9%

מיקי גרינפלד 17:3503.02.14

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז תקשורת נדל"ן 15

 

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

17:33 - המסחר בבורסה ננעל בירידות שהתגברו עם פרסום מדד מנהלי הרכש בוול סטריט שאיכזב את התחזיות המוקדמות. מחזור המסחר הסתכם ב-1.48 מיליארד שקל.

 

16:39 - פחות משעה לסיום המסחר מתמתנות הירידות במדדים המובילים על רקע המגמה בוול סטריט בפתיחה. המשקיעים ממתינים למדד מנהלי הרכש בארה"ב שיפורסם בשעה 17:00 שעון ישראל. הבנקים עדיין נסחרים בירידות של עד 0.5%.

 

לא השנה של הבנקים: מתחילת 2014, מדד הבנקים ירד ב-6.8%, הביומד עלה ב-8.3% ומדד הביטוח ירד ב-4.3%.

 

15:40 - ירידות במדדים המובילים בבורסה על רקע המגמה המעורבת בחוזים בעתידיים בוול סטריט.  

 

חברת גילת רשתות לוויין וטאיקום, ספקית שירותי התקשורת הלוויינית המובילה באסיה, הודיעו היום על השקת שירות ה- IPSTAR להאצת הקישוריות בפס רחב באזור אסיה והפסיפיק. השקת השירות הינה השלב הבא בהסכם לשיתוף פעולה, שנחתם לפני מספר חודשים בין הצדדיים, לאספקת פתרון קישוריות משולב ללקוחות ברחבי איזור אסיה והפסיפיק.

 

13:00 - כיל נסחרת בעליות, על רקע הידיעות בדבר פגישה שהתקיימה בחודש שעבר בין מנכ"ל ענקית האשלג הרוסית אורלקלי דימיטרי אוסיפוב (Dmitry Osipov) לבין מנכ"לית ענקית האשלג הבלארוסית בלארוסקלי, אלנה קורדרייאוואט (Elena Kudryavets), שותפתה לעבר בקרטל האשלג ממנו פרשה אורלקלי ביולי 2013. דוברת היצרנית הבלארוסית אישרה היום את דבר הפגישה, ואמרה כי השיחהעסקה בשיתופי פעולה אפשריים בתחומים שאינם קשורים לפעילות בשוק.

 

12:40 - "התיקון בשווקים עשוי להתפרס על פני כמה שבועות של תנודתיות, כשקו המגמה הוא כלפי מטה", כך כותב היום יניב חברון, הכלכלן הראשי של אקסלנס, בסקירת המאקרו השבועית שפרסם. חברון מציין כי בשלב זה לא ניתן לדעת עד להיכן התיקון יימשך, אך מוקדם להגדיל מניות מחדש. "תמונת המאקרו ארוכת הטווח נותרה מבחינתנו ללא שינוי ולא היינו משנים את המח"מים בתיק בשלב זה", אומר חברון, ומוסיף כי "תיקון בשווקים מבחינתנו יכול להגיע בקלות גם ל-10%, שיתוקן בהמשך השנה, בעוד שבתרחישי פסימי יותר, הכוונה היא לשוק דובי הכולל ירידות שערים של 20% ויותר בשוק המניות".

 

12:34 - כילעברה לעליות. החברה לישראל מוחקת את הירידות. מחזור המסחר - 552 מיליון שקל.  

 

11:50 - מזור רובוטיקהדיווחה על מכירה שנייה למרכז הרפואי Westside Surgical Hospital ביוסטון טקסס.של המערכת הרובוטית Renaissance המשמשת לניתוחים בעמוד השידרה. זו ההזמנה השלישית מאזור יוסטון והמערכת שמינית הנמכרת במדינת טקסס שבארה"ב.

 

11:20 - לאחר העליות שנרשמו אתמול בת"א במניות הגז והנפט, רציו, דלק קידוחים, אבנר וקבוצת דלק מאבדות בשעה זו בין 1.5% ל-2%.

 

10:55 - כן פייט מובילה את מניות הביומד עם זינוק של יותר מ-7%, מבלי שהוציאה דיווח מהותי.

 

10:50 - הדולר מזנק מול השקל ב-0.7% ל-3.52 שקלים לדולר.

 

10:45 - החברה לישראל עם הירידה הגדולה בת"א 25, הפועלים מוביל את העולות. לאומי עם המחזור הגבוה - 12 מיליון שקל.

 

10:30 - ביוקנסל דיווחה כי לשכת הפטנטים היפנית העניקה פטנט לתרופת הדור השני של החברה, BC-821. על פי הדיווח, תרופת הדור השני נועדה לשפר את יעילותה והדבר הוכח בניסויים במודלים מתאימים של בעלי חיים. הפטנט יהיה בתוקף עד לשנת 2028. 

 

10:15 - אלעד שמש האסטרטג הראשי של Colmex בית השקעות, אומר היום כי התיקון בשווקים צפוי להעמיק, עד כדי סבירות גבוהה לרבעון שלילי. "ככל שהפד ימשיך לצמצם את היקף הרכישות אנו צפויים לראות המשך בריחת הון מהמדינות המתפתחות אשר מהוות את מנוע הצמיחה הגלובאלי. אנו צפויים לראות המשך תיסוף בדולר האמריקאי באמצעות יציאת כספים מהמדינות המתפתחות ובמקביל לביטול השקעות אשר נצפו ותומחרו במדינות אלו. מניתוח עקומת הביקוש של מכשירי הגידור ניתן לזהות ביקוש עולה למכשירי הגידור הבינוניים, רמז לחששות המשקיעים מהתיקון ההולך ומתעמק", אומר שמש.  

 

10:10 - אדמה (לשעבר מכתשים אגן) תצא בפברואר בהנפקה פרטית של אג"ח באמצעות הרחבת סדרה ד', ובתנאים זהים לסדרה. היקף ההנפקה המקסימלי יעמוד על 550 מיליון שקל.

 

10:00 - מיקרומדיק מקבוצת ביולייט מרחיבה את מכירותיה בשוק הסיני. החברה המתמחה בפיתוח של פתרונות ייחודיים בתחום הדיאגנוסטיקה הסרטנית לזיהוי מוקדם של מחלות הסרטן מדווחת על תוצאות חיוביות בפיילוט, שבוצע במוצר ה-CellDetect לאיתור וזיהוי סרטן צוואר הרחם, בבית חולים מרכזי בבייג'ין. החברה קיבלה הזמנה שנייה משמעותית לרכישת ערכות לבדיקת סרטן צוואר הרחם מהשותף האסטרטגי בסין, חברת Biomics, הכוללת 100 אלף בדיקות. זאת בהמשך למשלוח מסחרי ראשון שהעבירה מיקרומדיק לחברת Biomics, ואשר כלל 20 אלף בדיקות ראשונות.

  

09:40 - המסחר נפתח ביציבות.

 

08:30 - ניקיי נסגר בטוקיו בירידה של 2%.

 

08:25 - הדולר חוצה את סף ה-3.50: המטבע האמריקאי עולה הבוקר ב-0.5% ונסחר ברמה של 3.51 שקלים לדולר.

 

08:20 - גיוון אימג'ינגהודיעה היום כי קיבלה אישור ממנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) עבור גלולת ה- PillCam COLON ככלי חדש להדמיה וגילוי של פוליפים במעי הגס בחולים שביצעו קולונסקופיה אופטית אשר לא הושלמה אך כללה הכנה נאותה. גלולת ה- PillCam COLON אושרה במסלול של direct de novo המיועד למיכשור רפואי בעל סיכון נמוך עד בינוני שעדיין אין לו תקדים בשוק.  

 

08:10 - איסתא ליינס מדווחת כי החברה הבת איסתא מלונות (66.66%) התקשרה בהסכם על השכרת המלון אותו היא מקימה בהרצליה לת אלה ר. מלונות, שתפעיל את המלון תחת מותג מלונות העסקים של קבוצת המלונאות הבינלאומית

.Marriott. הסכם השכירות הוא לעשר שנים, ודמי השכירות המינימאליים יעמדו על 8.2 מיליון שקל לשנה. לאחר שלוש שנות שכירות ייבחנו דמי השכירות על פי המחזור השנתי בתקופה זו.

 

07:50 - שבוע המסחר בשווקים הבינלאומיים נפתח הבוקר באסיה במגמה שלילית, ניקיי יורד ב-1.7%, האנג סנג ב-0.5%, שנגחאי ב-0.8%.

 

07:40 - מניות הנפט והגז שעלו אתמול ב-3.2%, ומניות הבנקים שירדו ב-1.3%, ימקדו תשומת לב במסחר היום.

 

07:30 - "במקביל להותרת הריבית ללא שינוי העלה בנק ישראל את רמת ההתערבות בשוק המט"ח ומאותת לשוק כי השימוש הנרחב בכלי זה ימשך. היציבות בשער החליפין של השקל ובתשואות איגרות החוב הממשלתיות בישראל בניגוד לסערה בעולם, עשויה להבליט את היותה של ישראל סוג של מקלט, בדומה למדינות המפותחות המובילות בעולם", כך כותב בסקירתו השבועית דודי רזניק, מנהל מחקר אג"ח בלאומי שוקי הון. 

 

אלכס זבז'נסקי, הכלכלן הראשי במיטב דש בית השקעות, טוען בסקירתו כי בנק ישראל מצליח למנוע התחזקות השקל מאז שהוריד את הריבית בפעם האחרונה בחודש ספטמבר. "השקל נותר פחות או יותר יציב מול הדולר והאירו ונחלש לעומת ליש"ט. התחזקותו של השקל מול סל המטבעות קשורה בעיקר למטבעות של מספר מדינות מתפתחות (טורקי, ברזילאי, רוסי, ארגנטינאי וכו') שיחד מהווים פחות מ-10% מהסל. אנו מעריכים שבנק ישראל ימשיך להתערב בשוק המט"ח ויציב "רצפה" אפקטיבית לשערו של השקל מבלי להכריז על כך רשמית. עוצמתו של השקל לא תהיה מעתה הסיבה העיקרית להורדות ריבית, אלא רק אם תבוא בשילוב עם גורמים אחרים. אנו מעריכים שהריבית תישאר ללא שינוי גם בחודשים הבאים", אומר זבז'נסקי.

 

בורסת תל אביב בורסת תל אביב צילום: תומי הרפז

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x