שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

דיווח שוטף

המסחר בבורסה ננעל בירידות בתום יום מסחר סוער

המדדים ת"א 25 ות"א 100 ירדו 0.5%. טאואר קפצה ב-6.1% לאחר שזכתה בפרויקט של חיל האוויר האמריקאי. לאומי עלה ב-1.5% וטבע התחזקה ב-1.7%

מיקי גרינפלד 17:3529.01.14
ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

17:30 - המסחר בבורסה ננעל בירידות בתום יום מסחר סוער. המדדים ת"א 25 ות"א 100 ירדו 0.5% לאחר שבמהלך רוב שעות המסחר נסחרו בטריטוריה החיובית בצל העלאת הריבית המפתיעה הלילה בטורקיה. המדד היחיד שעלה היה הבנקים שטיפס ב-0.4% בהובלת מניית לאומי שקפצה ב-1.5%.

 

16:55 - אל עלהוחלט על מינוי דוד מימון למנכ"ל החברה, החל מ-20 למרץ השנה, טרם נקבעו תנאי העסקתו. מימון שיחליף את המנכ"ל הנוכחי אליעזר שקדי, מילא תפקידים שונים בחברה החל משנת 2005 ומכהן כיום כסמנכ"ל מסחר וקשרים תעופתיים.

 

15:45 - החוזים העתידיים על המדדים המובילים בניו יורק יורדים ב-0.5%. בתגובה נמחקו העליות בתל אביב.

 

15:10 - נפטא מדווחת כי דירקטוריון החברה אחשר מסגרת לרכישת מניות של ישראמקו אינק. (חברה בת זרה של החברה), בהיקף כולל של עד 40 מליון דולר, במשך תקופה של עד 12 חודשים. הרכישות יתבצעו במסגרת המסחר בבורסה, או מחוצה לו.

 

15:00 - אינסוליין מדווחת על הצלחה מלאה להנפקת הזכויות. המשקיעים מימשו כ-99.9% מהזכויות שהוצעו ובכך השקיעו בחברה כ-10.3 מיליון שקל.

 

14:25 - מניות הבנקים מושכות את הבורסה מעלה. טבע ולאומי שעולות בכ-2.5% מרכזות את מחזורי המסחר הגבוהים בבורסה. שווי השוק של טאואר חוצה את המיליארד שקל - המניה קופצת ב-7%.

 

14:10 - רשות ני"ע פרסמה אתמול הודעה על הקלות ל"תאגידים קטנים" מדרישות דווח מסוימות. ההקלות אושרו בשבוע שעבר על-ידי ועדת הכספים, אך טרם נכנסו לתוקף (עד פרסומן ברשומות). לפרסום הרשות ראו כאן. עו"ד שירין הרצוג, מומחית לממשל תאגידי ממשרד רון גזית, רוטנברג ושות' אומרת בתגובה כי הנטל הרגולטורי המוטל על חברות ציבוריות כבד מנשוא, במיוחד מבחינת חברות קטנות. "רשות ניירות ערך מכירה בכך ועושה צעד נוסף לצמצום הנטל. בידי החברות יהיה שיקול דעת אילו הקלות לנצל, ויש להניח שמרביתן יבחרו לעשות זאת. ראוי לציין, כי נוכח לוח הזמנים הקצר לפרסום הדוחות השנתיים, הרשות מאפשרת למעשה לחברות שבוחרות לעשות זאת לנצל את ההקלות כבר כעת", אומרת עו"ד הרצוג.

 

14:05 - סאפיינסמדווחת כי חברת ביטוח מאירופה בחרה בפתרון "סאפיינס עידית" לביטוח אלמנטארי. המערכת החדשה תאפשר לחברת הביטוח לחדור לתחומי פעילות חדשים בביטוח כללי. הפעלת והטמעת המערכת תבוצע בסניפי חברת הביטוח במערב אירופה- אנגליה, צרפת, גרמניה, איטליה וספרד.

 

13:40 - הענף המרוויח בשוק בשעה זו - כימיה גומי וופלסטיק, עולה ב-2.2%. מחזור המסחר - 671 מיליון שקל.

 

13:30 -קומפיוג'ןמובילה את מניות הביומד עם עלייה חדה של 5.1%.

 

12:20 - טבע נסחרת נסחרת במחזור ענק של 80 מיליון שקל - מול מחזור ממוצע שנתי של 67.7 מיליון שקל.

 

11:05 - טאוארהודיעה היום על זכייה בפרויקט טכנולוגי רב-שנתי עם חיל האוויר האמריקאי ומעבדות המחקר של הצבא האמריקאי בשווי מיליוני דולרים. הפרויקט יבוצע במעבדות המחקר בבסיס חייל האוויר ב-וורייט–פטרסון, לתקופה של חמש שנים. במסגרת הפרויקט תפעל טאואר-ג'אז בשיתוף פעולה עם חיל האוויר האמריקאי לשיפור מתקן הייצור הנמצא בארה"ב ושדרוגו כמפעל בר-קיימא עם דגש על הובלה טכנולוגית ותפעולית של התהליכים התומכים בייצור בטכנולוגיות חיל האוויר ומשרד ההגנה.

 

11:00 - חמשת הבנקים הגדולים עולים היום, בהובלת פועלים ולאומי.

 

10:30 - "דריכות שיא לקראת הודעת הפד אשר תפזר סופית את הערפל לגבי המשך היקף רכישות הנכסים לחודש הקרוב", אומר אלעד שמש האסטרטג הראשי של Colmex בית השקעות. "הסבירות היא של 20% בלבד לצמצום הרכישות הערב. מניתוח קר של תנועת הביקושים לנכסי גידור ניתן לזהות ירידה חדה בביקוש לנכסי הגידור הקצרים יחד עם ירידה בפרמיית הסיכון. נתון זה מאותת כי רוב המשקיעים סבורים שהפד לא יודיע על צמצום נוסף בהיקף הרכישות החודש ובכך יוציא לפועל מהלך עליות נוסף. חשוב לנהוג במשנה זהירות שכן במקרה של הפתעה מצד הפד השוק צפוי להגיב בצורה אלימה", הוסיף שמש.

 

10:00 - מניית דיסקונטירדה אתמול ב-2.6%, והבוקר מדווח הבנק כי יאלץ לבצע הפרשה נוספת בגין ירידת ערך ההשקעה במניות הבנק הבינלאומי. הבנק יאלץ לרשום את ההשקעה בבינלאומי על פי שווי שוק של המניות, פעולה שתביא להפסד נטו של 135 מיליון שקל ברווחי דיסקונט בשנת 2013. על פי הדיווח, ההפרשה נעשית בשל פניית הפיקוח על הבנקים, ועל רקע הפקיעה הצפויה של זכות הבנק להמליץ על מינוי דירקטורים בבנק הבינלאומי, בחודש מרץ הקרוב. זאת במקביל לקביעת הממונה על ההגבלים העסקיים בעניין ירידת החזקות דיסקונט בבנק הבינלאומי.

 

09:25 אורתם סהר מוכרת לחברה בת של אלומי קפיטל את מלוא אחזקותיה (כ-25%) בשותפות מיזם אגירה שאובה מנרה ואת מלוא אחזקותיה (50^) בקבלן המבצע במיזם תמורת 5.3 מיליון שקל.

 

09:20 - אודיוקודס פרסמה את תוצאותיה לרבעון ולשנה האחרונה. הכנסות החברה ברבעון ברבעון הרביעי הסתכמו ב-36.3 מיליון דולר, לעומת 32.8 מיליון דולר ברבעון הרביעי ב-2012. ההכנסות בשנת 2013 הסתכמו ב-137.2 מיליון דולר, לעומת 127.5 מיליון דולר ב-2012. הרווח הנקי ברבעון הרביעי עמד על 1.9 מיליון דולר, או 5 סנט למניה, בהשוואה לורווח נקי של 1.1 מיליון דולר, או 3 סנט למניה ברבעון האחרון של 2012. בשנת 2013 רשמה אודיוקודס רווח נקי עשל 5.3 מיליון דולר, או 14 סנט למניה, מול הפסד של 1.5 מיליון דולר או 4 סנט למניה ב-2012.

 

09:00 - החברה הבת של אדגר השקעות השלימה עסקה למכירת נכסים בקנדה. החברה קיבלה בתמורה לנכסים 110 מיליון דולר קנדי (345 מיליון שקל), מתוכם 62 מיליון דולר קנדי במזומן ו-48 מיליון דולר קנדי בדרך של העברת ההתחייבויות של החברה הבת לידי הרוכש (ההתחייבויות מול המוסדות הפיננסיים שהעמידו לחברה הבת מימון לטובת הנכסים שנמכרו).

 

08:10 - קרן קדמה מכרה את מלוא מניותיה בחברת סאפיינסבתמורה לכ־85 מיליון שקל. המניות נרכש ב־2011 במסגרת עסקת מיזוג משולשת תמורת כ־50 מיליון שקל. המכירה נעשתה בבורסה האמריקאית בשבוע שעבר במסגרת המסחר.

 

07:50 - בכירי חברת BSGR שבשליטת איש העסקים בני שטיינמץ נפגשו בשבוע האחרון עם בכירי קבוצת דלק והתעניינו ברכישת מאגרי הגז כריש ותנין.

 

מה דעתך על מניית טבע:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
72% 16% 12%

07:45 - טבע הדיעה היום כי מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) אישר את בקשתה לתרופה חדשה עבור קופקסון 40 מ"ג "ל לשימוש במינון נמוך של שלוש פעמים בשבוע. הקופקסון 40 מ"ג לשימוש שלוש פעמים בשבוע יופץ בארה"ב ביומיים הקרובים. טבע פותחת באופן מיידי בהליך לאישור הגרסה החדשה גם בישראל, וההערכות בחברה הן שהפצה בישראל תחל בעוד כמה חודשים.

 

07:40 - מידרוג הודיעה אתמול על דירוג Baa2 באופק שלילי לכתבי התחייבות נדחים (הון משני מורכב) שבכוונת הכשרה ביטוח לגייס, בסך של עד 45 מיליון שקל - כ-25 מיליון שקל מסכום הגיוס הינם כנגד מחזור חוב. מידרוג הותירה את דירוג האיתנות הפיננסית על כנו, ברמת A3 באופק שלילי, ואת דירוג כתבי ההתחייבות הנדחים (סדרה 1) על כנו, בדירוג Baa2 באופק שלילי. האופק השלילי הוצב על רקע גמישות נמוכה בניהול עודפי ההון בחברה, על רקע צורך מתמשך של חברת הכשרה החזקות ביטוח בדיבידנדים מהחברה, על מנת לשרת את החוב הפיננסי, ונזילותה החלשה.

 

07:30 - היום יפרסם הפד את החלטתו על המשך מדיניות ההרחבה הכמותית ומדיניות הריבית בארה"ב. ועידת השוק החופשי של הפדרל ריזרב נפתחה אתמול ותסתיים הערב, כשרשמית מי שעומד בראשה, בפעם האחרונה, הוא בן ברננקי, אך בפועל היא מתנהלת תחת יו"ר הפד החדשה ג'נט ילן. בסקירת UBS נאמר כי עם כל הסערה והחששות לעתיד השווקים המתעוררים שליוו בימים האחרונים את השוק, הכרעת הפד הרבה יותר חשובה ומשמעותית למשקיעים בניו יורק ובעולם. "הדאגות מהשווקים המתעוררים לא צריכות להאפיל על העובדה שהמצב הכלכלי הגלובלי מתייצב, והנתונים הפיסקאליים מלמדים על התאוששות בארה"ב ובאירופה", נאמר בסקירת ב-UBS.

  

בורסה בורסה צילום: יריב כץ

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x