שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

דיווח שוטף

הבורסה בת"א ננעלה בעליות; "מי שיברח מהשוק יגלה מהר מאד שטעה"

מדד ת"א 25 עלה ב-0.6%, ת"א 100 התחזק ב-0.7% ומדד הבנקים טיפס ב-1.7% על רקע העליות במסחר בניו יורק. לאומי עלה ב-1.8%, פועלים ב-1.6% ופוקס נפלה ב-4.9% לאחר שהודיעה כי ויתרה על השקעת אייפקס בחברה

מיקי גרינפלד 17:2827.01.14

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15

 

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

17:24 - נעילה חיובית בתל אביב. מדד ת"א 25 עלה ב-0.6%, ת"א 100 התחזק ב-0.7% ומדד הבנקים טיפס ב-1.7%. מניית לאומי עלתה ב-1.8%, פועלים ב-1.6% ופוקס נפלה ב-4.9% לאחר שהודיעה כי ויתרה על השקעת אייפקס בחברה. מחזור המסחר הסתכם ב-1.09 מיליארד שקל.

 

17:01 - פחות מחצי שעה לנעילת המסחר בבורסה - מחזור המסחר חוצה את המיליארד שקל. העליות במניות הבנקים מתגברות. 

 

16:15 - המפסידה הגדולה מבין מניות הביומד: אינטק פארמה, שנופלת ב-5.2% - הירידה התלולה ביותר במדד.

 

16:00 - מניית פועלים עם המחזור הגדול בבורסה, של 37.5 מיליון שקל. מניית לאומי אחריה עם 28.7 מיליון שקל. מחזור המסחר עומד בשעה זו על 852 מיליון שקל.

 

15:00 - מתחזקות העליות בת"א על רקע הטיפוס בחוזים העתידיים בניו יורק (דאו ג'ונס בעלייה של 0.4%, נאסד"ק בפלוס 0.2%, S&P 500 בפלוס .5%). מניות חמשת הבנקים הגדולים מטפסות, בהובלת פועלים ולאומי. מחזור המסחר - 726 מיליון שקל.

 

14:35 - מעלות מדרגת ברמת -A ובתחזית דירוג חיובית את האג"ח החדשות שתנפיק כלכלית ירושלים. היקף ההנפקה המיועד הוא עד 150 מיליון שקל, ותמורתה תשמש למחזור חוב ולצרכם שוטפים.

 

14:25 - קומפיוג'ן ומזור רובוטיקה מובילות את המניות העולות במדד ת"א ביומד. אינטק פארמה ומדיקל בראש רשימת היורדות. מחזור המסחר נכון לשעה זו - 650 מיליון שקל.

 

13:30 - יניב חברון, הכלכלן הראשי של אקסלנס, מעריך בסקירת המאקרו השבועית כי "הירידות בשווקים בימים האחרונים התרחשו על רקע אי בהירות בהקשר למצבם של מספר שווקים מתעוררים, המערכת הפיננסית בסין ורמת המחירים הגבוהה של המניות, שרק מלבה את הירידות. מכיוון שתמונת המאקרו ארוכת הטווח נותרה ללא שינוי בשלב זה, ניתן להניח כי התיקון הוא זמני. לא ניתן לדעת עד להיכן התיקון יימשך, אך להערכתנו מוקדם להגדיל אחזקה במניות מחדש, המחירים עדיין לא זולים והפוזיציות יחסית מלאות".

 

לדברי חברון, "תחזיות הצמיחה בעולם ממשיכות במקצה שיפורים, ולהערכתנו מקצה השיפורים יימשך במהלך השנה ולא ישנה כיוון, כפי שקרה ב-4 השנים האחרונות. עם זאת, לראשונה מסתמן ברבור מעורפל שעשוי לסכן את היציבות הגלובלית. במבט ראשון וגם במבט שני ושלישי, זה נראה כהפרעה או כרעש זמני, אולם חייבים להודות שהדאגות של המשקיעים לגבי היציבות הפיננסית והתכווצות האשראי אכן מדאיגות".

 

13:00 - מחזור המסחר עומד על 525 מיליון שקל. בולטות בת"א 25: ישראמקועולה ב-1.6%, פועליםעולה ב-1% במחזור הגדול בבורסה, בזקיורדת ב-0.9% במחזור השני בגודלו.

 

12:50 - מעלות מעניקה לאמות השקעות דירוג -AA בתחזית דירוג יציבה. בדיווח מנמקת מעלות את התחזית היציבה ב"מיצוב העסקי הגבוה של החברה, הנתמך על ידי פורטפוליו איכותי, גדול, ומפוזר בשוק המקומי". מעלות מציינת כי היא מעריכה שהחברה "תשמור על פרופיל פיננסי התואם את הדירוג".

 

11:45 - בשעה שראש הממשלה מדבר על הסייבר הישראלי, ת"א טכנולוגיה ות"א בלוטק 50 עולים ב-0.4%, ביומד עולה ב-0.6%, מחזור המסחר עומד בשעה זו על 380 מיליון שקל.

 

11:01 - הראל פיננסים פרסמו היום את המלצות ההשקעה השבועיות, תוך התייחסות לשוק היורד בעולם: "בדומה לשוקי המניות, גם בשוק הקונצרני העולמי נרשמו בשבוע האחרון הירידות החדות ביותר מאז תחילת השנה. באופן דומה, בשוק המקומי ראינו מגמה זהה, התומכת בהמלצה שלנו כאן בשבועות האחרונים לטייב את התיק הקונצרני – לעבור מאג"חים בדירוגים נמוכים שעשו מהלך משמעותי לאג"חים בדירוגים הגבוהים יותר. אין כרגע סיבה ממשית למימוש משמעותי וארוך באפיק זה. 

 

אחרי ירידת התשואות לפדיון בחלק הממשלתי, סביר להניח שהאפיק הממשלתי הארוך המקומי ירשום תשואות לפדיון ברמות שפל היסטוריות בימים הקרובים (היום הוא כבר ירד לפחות מ-3.5% ל-10 שנים) – וזה ממש לא הזמן להאריך מח"מ. להפך, מי שעשה זאת בתקופה האחרונה והרוויח היום, ייתכן כי זה הרגע לממש. מי שכבר קיצר תיקים נמצא בעמדה נוחה למצב הנוכחי ואם ההתלבטות שלו היא לצאת משוק המניות או לא – להערכתנו ,לטווח הבינוני, התשובה שלילית", אומרים בהראל פיננסים.

 

10:25 - אלעד שמש האסטרטג הראשי של Colmex בית השקעות, אומר היום כי השוק נוקט אמצעי זהירות, וכי אנחנו נמצאים עדיין בשוק עולה. "מי שיברח כרגע מהשוק יגלה מהר מאוד שטעה. משכלול רוב האינדיקטורים המאקרו כלכלים והטכניים כאחד לא ניתן לייחס לירידות האחרונות שינוי מגמה אלא נקיטת אמצעי זהירות לקראת הודעת הפד ביום רביעי ומספר אירועים כלכלים במדינות המתפתחות", אומר שמש.

 

"ניתוח מכשירי הגידור מפזר את הערפל ללא כל ספק. בסוף השבוע ראינו זינוק חד בביקושים למכשירי גידור קצרים ומנגד עליה קלה בביקוש למכשירי גידור בינוניים וארוכים.(נתון דינאמי ביותר אשר משתנה במהירות). הבוקר ניתן לזהות מימוש קל של מכשירי גידור אלו מגמה אשר מבהירה כי הסוחרים אינם חוששים ממהלך ירידות ארוך אלא בסה"כ מעוניינים להגן על השקעותיהם. במיוחד בימי מסחר תנודתיים חשוב לנהוג מתוך שיקול דעת קר ולא מתוך פאניקה חסרת אחריות".

  

10:20 - הפניקס מכר 3,181,529 מניות דיסקונטבשער של 624.60 אגורו. בכך חדל להיות בעל שליטה בבנק כשנותר עם 1.12% החזקה בדיסקונט.

 

10:15 - טופ אימג' התקשרה בהסכם לשיתוף פעולה עם זירוקס ברזיל, במסגרתו חתמו החברות במשותף על עסקה עם תאגיד בינלאומי להטמעת פיתרון מובייל של טופ אימג' בכ-3,000 אתרים בברזיל. על פי ההסכם בין טופ אימג' לזירוקס, זירוקס ברזיל תהווה ערוץ מכירה רשמי של יישומי עיבוד התמונה למובייל ושל פלטפורמת ההדמיה למובייל של טופ אימג', ותפעל כאינטגרטור מורשה מטעם טופ אימג'.  

 

10:10 - הצלחה מרשימה לרבוע כחול נדל"ן בהצעת הרכש החלקית שלה למחזיקי האג"ח. החברה הציעה למחזיקים מסדרה ב' לרכוש אג"ח שבידיהם בהיקף של עד 200 מיליון שקל (34.4% מהסדרה), בתמורה לאג"ח שיונפק תוך הרחבת סדרה ה', בהיקף של 265.5 מיליון שקל. יחס ההחלפה עמד על 1:1.3275 - קרי בגין כל אג"ח בשווי שקל אחד ערך נקוב יקבל המוכר אג"ח בשווי 1.3275 שקלים ע"נ. להצעת הרכש נענו מחזיקים של 473,303,488.25 שקל ע"נ - 81.4% מהמחזיקים והם יקבלו את התמורה באופן יחסי לשיעור הקצאה של 265.5 מיליון ע"נ.

 

09:45 - מדד ת"א 25 פותח את היום בעליה של 0.2%, ת"א 75 נחלש ב-0.2%.

 

בורסת תל אביב בורסת תל אביב צילום: עמית שעל

  

09:25 - הדולר מתחזק הבוקר ב-0.4% ונסחר ב-3.496 שקלים, לקראת הודעת הריבית של בנק ישראל. היורו עולה גם הוא ב-0.4% ונסחר תמורת 4.783 שקלים.

 

08:20 - הודעות שיצאו אתמול בערב: מנופיםהודיעה על פרישתו של מרדכי פרידמן מתפקיד מנכ"ל החברה. פרידמן פורש בשל סיבות רפואיות. פוקסהודיעה בערב על סיום המגעים עם קרן אייפקס על השקעה בחברה. על פי הדיווח, פוקס החליטה לוותר על הקשר עם אייפקס לאחר שבעלי השליטה הודיעו לדירקטוריון פוקס שאין ברצונם להידלל באחזקותיהם במניות באופן שיאפשר עסקה משמעותית עבור החברה וקרן אייפקס.

מה דעתך על מניית פוקס:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

07:45 - לאחר הצניחה של אתמול, הסבירות לפתיחה שלילית בבורסה ת"א גוברת לנוכח המשך הצלילה בבורסות אסיה, בפתיחת שבוע המסחר הגלובלי. ניקיי נופל ב-2.4%, האנג סנג ב-2.1%.    

 

07:40 - יאיר שני, מנהל השקעות ראשי ב- IBI קרנות נאמנות, מתייחס לירידות החדות שנרשמו אתמול בבורסת ת"א: "כבר זמן רב נשאלת השאלה עד מתי יוכלו שוקי המניות להמשיך ברצף העליות המרשים ללא מימוש. אז סוף סוף הגיע מימוש שעלול להימשך בתקופה הקרובה. אני מעריך כי מימוש זה מאפשר להגדיל בהדרגה את החשיפה לשוקי המניות על רקע המימושים החריפים. השווקים מומלצים: ארה"ב וגרמניה. בארץ - מדד הבנקים".

 

שני מוסיף שכל עוד הריבית תישאר נמוכה, התנודתיות תימשך. "ריבית נמוכה תמשיך ליצור מצב של מחסור באלטרנטיבות ושוקי המניות יניבו להערכתי תשואות חיוביות בהמשך. מצד שני צפויה שנה תנודתית בכל אפיקי ההשקעה על רקע תוכנית ה- tapering של הפד וציפיות שיתכן ובשנת 2015 נתחיל לראות ניצנים ראשונים של העלאות ריבית מתונות כאשר להערכתי המדינה הראשונה שתעשה זאת היא אנגליה. מתבקש מימוש שעלול להימשך בימים הקרובים, ניתן להגדיל חשיפה למניות בהדרגה או לחכות להתייצבות של השווקים ואז להגדיל חשיפה. צפויה שנה תנודתית והמשקיעים צריכים להפנים זאת", אמר שני.

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x