שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

נעילה שלילית בבורסת ת"א; טבע ירדה ב-2%

מדד ת"א 25 ירד ב-0.7%, ת"א 100 נחלש ב-0.6%, מניות הביומד איבדו 1.1%; נתניהו בדאבוס: "ישראל היא לא מדינת הסטארט-אפ, היא מדינת החדשנות"; אורמת ירדה ב-2.4% אחרי הורדת המלצה מברקליס. אודיוקודס זינקה ב-10.5%. מחזור המסחר - 1.1 מיליארד שקל

שי סלינס 17:3423.01.14

המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (ה') בירידות, שהתחזקו בשעת הפעילות האחרונה, על רקע הירידות בשעת המסחר הראשונה בבורסות של ניו יורק.

 

מחזור המסחר הסתכם ב-1.1 מיליארד שקל. עם פתיחת המסחר בת"א פקעו האופציות על מדד ת"א 25 ברמה של 1,335.99 נקודות.  

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15 

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60 

 

"ישראל חייבת להשתמש בחדשנות על מנת לשרוד. היכולת לתמוך במחקר ובפיתוח היא הכרחית. ישראל היא בפעילה כמעט בכל תחום שעליו דיברו בדאבוס", כך אמר היום ראש הממשלה בנימין נתניהו בכינוס הכלכלי העולמי הנערך בימים אלה בדאבוס שבשווייץ. עוד אמר נתניהו במהלך הוועידה: "ישראל יכולה להיות חממה של טכנולוגיה לעולם. יש לנו את היכולת להציע מדע וטכנולוגיה לכל מדינה בעולם. השאלה המרכזית באינטרנט היא האם אנחנו דואגים מספיק לאבטחת המידע. ישראל מובילה בתחום של הגנת סייבר. ישראל היא לא מדינת הסטארט-אפ, היא מדינת החדשנות".

 

אגף החשב הכללי באוצר השלים אתמול בלונדון הנפקה של אג"ח ממשלתיות ביורו. בהנפקה, מכרה הממשלה אגרות חוב בסכום של 1.5 מיליארד יורו, לטווח של 10 שנים ובריבית שנתית של 2.932%. היקף ההנפקה המתוכנן היה מיליארד יורו, אולם בשל הביקושים הגבוהים, פי 5.7 מהסכום המתוכנן, הוחלט להגדיל את היקפה ל- 1.5 מיליארד יורו. להנפקה התקבלו ביקושים מכ- 300 משקיעים מכ- 30 מדינות, ביניהן בריטניה, גרמניה, צרפת, שוויץ, והונג קונג. מקורות באוצר ציינו היום כי חלק מתמורת ההנפקה מיועד לתשלומים שונים של הממשלה ביורו שצפויים להתבצע במהלך השנה הקרובה.

 

 צילום: בלומברג

 

מניות במרכז

ספקית טכנולוגיות ה־VoIP ומוצרי רשתות קוליות, אודיוקודס, מנהלת מגעים לגיוס של 50 מיליון דולר בהנפקת מניות (secondary) בנאסד"ק. ל"כלכליסט" נודע כי את הגיוס צפויים להוביל בנקי ההשקעות נידהם, ויליאם בלייר ואופנהיימר. המגעים להנפקה נערכים לאחר שאודיוקודס עברה לרווח ברבעון השלישי של 2013 ולקראת פרסום דו"חות הרבעון הרביעי.

כלכלני סיטי העלו היום את מחיר היעד של מניית רמי לוי ל-202 שקל מ-185 שקל, תוך כדי הותרת ההמלצה למניה על "נייטרלי". בסיטי טוענים כי פתיחת 6 החנויות החדשות ועלייה צפויה של 22% במכירות יקפיצו את המניה ב-2014 ב-17%.

 

הסנונית הראשונה של תוכנית ההתייעלות בענקית התרופות הישראלית, טבע. ממכתב ששלח אתמול יו"ר הדירקטוריון, פיליפ פרוסט, לבעלי המניות של החברה עולה כי החברה החליטה לשנות את הרכב הדירקטוריון של החברה בצורה משמעותית. "ביצענו בחינה מקיפה של הממשל התאגידי שלנו, ובכלל זה, בין השאר, גודלו והרכבו של דירקטוריון החברה. לפיכך, אנחנו מתכוונים להפחית את גודל הדירקטוריון ולצרף אליו חברים חדשים עם ניסיון גלובלי בתחום הפרמצבטיקה. אנחנו נמצאים כעת בתהליך לאיתור מועמדים מתאימים", כך לפי פרוסט. נכון להיום מונה דירקטוריון טבע כ-15 חברים.

 
מה דעתך על מניית טבע:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
61% 11% 28%

פלוריסטםממשיכה לרכז עניין, ברקע צניחה של 15.4% שרשמה המניה ביום שני, יום לפני פרסום תוצאות ניסוי קליני של החברה בתאי הגזע מהשלייה (PAD-PLX) לטיפול בפגיעות שרירים. הדבר עורר חששות בקרב המשקיעים וספקולציות לגבי דליפת תוצאות הניסוי. אולם, למחרת פרסמה החברה את תוצאות הניסוי לפיהן התאים של פלוריסטם בטוחים לשימוש ואף יעילים באופן מובהק סטטיסטית והמניה זינקה ב־14.7%.

 

דיסקונטתיסחר לאחר שועד עובדי הבנק החליט לנקוט בעיצומים והודיע על מניעת הוצאת דואר מהסניפים החל מהיום. בשל כך, עד להודעה חדשה, לא ניתן יהיה לקבל שירותי הפקדת שיקים בסניפי הבנק.

 

הבנק הבריטי ברקליס, חתך את ההמלצה לאורמת ל"מכירה" מ"תשואת שוק". במקביל העלה ברקליס את תחזית ההכנסות שלו למזור לרבעון הרביעי של השנה וציין כי הוא רואה במניה פוטנציאל לעלייה של 14%.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x