$
שווקי חו"ל

מנכ"לית IBM מוותרת על הבונוס השנתי לאחר התוצאות המאכזבות

ג'יני רומטי, ששכרה השנתי הסתכם ב-1.5 מיליון דולר, היתה אמורה לקבל עד 4 מיליון דולר בונוס. "לנוכח התוצאות השנתיות הצוות הבכיר שלי ואני המלצנו על ויתור תשלומי הבונוסים עבור 2013"

סוכנויות הידיעות 12:0922.01.14
מנכ"לית IBM, ג'יני רומטי הודיעה כי היא מתכוונת לוותר על הבונוס השנתי שלה. זאת לאחר שהחברה פספסה פעם נוספת את תחזית ההכנסות והרווח לתוצאות הרבעוניות.

 

רומטי מסרה אתמול (שלישי) כי היא וצוות המנהלים הבכירים יוותרו על הבונוס השנתי של 2013, לאחר שהחברה דיווחה על ירידה של 5% בהכנסות הרבעון הרביעי ל-27.7 מיליארד דולר. הצפי עמד על הכנסות בגובה של 28.25 מיליארד דולר. זהו רבעון שלישי ברציפות שבו מפספסת IBM את התחזיות בוול סטריט.

 

עבור השנה כולה, המצב לא מזהיר יותר. החברה דיווחה על ירידה של 5% בהכנסות 2013 ל-99.8 מיליארד דולר, בעוד שהרווח הנקי נפל ב-1% ל-16.5 מיליארד דולר.

 

"לנוכח התוצאות השנתיות של החברה הצוות הבכיר שלי ואני המלצנו על וויתור תשלומי הבונוסים שלנו עבור 2013", מסרה רומטי בהצהרה שהתלוותה לפרסום התוצאות.

 

שכרה של רומטי עבור השנה החולפת עמד על 1.5 מיליון דולר, בעוד שיעד הבונוס עליו היא מוותרת עמד על 4 מיליון דולר.

 

בשנתיים שעברו מאז רומטי נכנסה לתפקיד בחברה, שבעבר נחשבה כמי שמזהה ראשונה מגמות חדשות בתעשייה, היא מצאה עצמה משתרכת מאחורי היריבות בכל הקשור לפיתוח הכלים של העתיד, בראשם מחשוב הענן, מכשירים ניידים ורשתות חברתיות.

  

ג'יני רומטי ג'יני רומטי צילום: בלומברג

 

לפי ההערכות של חברת המחקר גרטנר, שוק מחשוב הענן העולמי צמח בשנה שעברה בקרוב ל-20% לשווי מוערך של 131 מיליארד דולר.

 

מלבד הוויתור על הבונוסים, החברה מתכוונת לנקוט בצעדים נוספים לשיפור מצבה. בתחילת החודש היא הכריזה על השקעה של מיליארד דולר בחטיבה שתתמקד במחשב העל, ווטסון.

 

החטיבה תעסיק 2,000 עובדים בניו יורק ותכלול קרן של 100 מיליון דולר לעידוד חדשנות בתחום פיתוח הענן של ווטסון. כמו כן, בשבוע שעבר הודיעה החברה כי תשקיע גם 1.2 מיליארד דולר בהרחבת עסקי הענן העולמיים שלה באמצעות בניית 40 מרכזי מידע חדשים בשנה הנוכחית.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x