שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

ירידות בנעילת המסחר בבורסה; החברה לישראל ירדה ב-1.9%

מדד ת"א 25 איבד 0.5% ומדד ת"א 100 השיל 0.6%; אג"ח כלל פיננסים צללה ב-6% לאחר ששלד החברה נמכר ליזמית הנדל"ן רות שפייזר ובן זוגה, איש ההייטק שלמה לחי. בונוס ביוגרופ עלתה ב-3.9%

מיקי גרינפלד 16:3019.01.14

המסחר בבורסת תל אביב ננעל היום (א') בירידות, על רקע המגמה המעורבת שנרשמה ביום שישי בבורסות של ניו יורק.  

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15

  

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

"יצוא הסחורות עלה ב-2013 ב-5%. מדובר בקצב עליה מתון ביחס לקצב הגידול השנתי הממוצע ב-10 השנים האחרונות שעמד על 8%. קצב הצמיחה המתון נבע מהצמיחה האיטית יחסית בביקושים בעולם בשנה שעברה על רקע החולשה בפעילות הכלכלית במדינות אירופה והתמתנות הצמיחה בשווקים המתעוררים. ייסוף השקל בשנה שעברה גם כן היווה גורם דומיננטי בפגיעה בביקושים למוצרים ישראליים", כותבים כלכלני לאומי בסקירתם השבועית.

 

"על פי הערכות קרן המטבע הבינלאומית, נפח הסחר הבינלאומי צפוי לעלות בשיעור של 5% ב-2014 לאחר עלייה של 2.9% בשנה שעברה. ההאצה בקצב צמיחת הסחר הבינלאומי עשויה גם לתמוך בהאצת קצב הצמיחה של מגזר היצוא הישראלי ב-2014", מוסיפים בלאומי.

 

שוק האג"ח

כלל ביטוח מכרה את שלד כלל פיננסים ליזמית הנדל"ן רות שפייזר ובן זוגה, איש ההייטק שלמה לחי, דמויות אלמוניות יחסית בשוק ההון. על רקע הרגישות במהלך שבו החברה עוברת ידיים מגוף פיננסי יציב ליזמית נדל"ן, תאפשר כלל פיננסים למחזיקי האג"ח שיחפצו בכך לממש את ההשקעה בתמורה לערך המתואם. שפייזר מצדה תנסה לשכנע את המחזיקים להישאר, ואם לא תצליח — תפעל להנפקת אג"ח חדשה לצורך מימון הפרויקט שקנה לה את עיקר ההכרה, רובע נחלת בנימין. בתוך כך נסחרה איגרת החוב מסדרה א' של כלל פיננסים בעלת מח"מ של 2.8 שנים בירידה של 6% לתשואה של 3.6%.

 

גינדי השקעות מכרה את יתרת אג"ח ג' שברשותה. החברה מכרה 30,872,915 אגרות בשער של 109.57 אגורות.

 

הבורסה של תל אביב הבורסה של תל אביב צילום: בלומברג

 

מניות במרכז

החברה לישראלתרכז עניין לאחר שעלתה בחמישי ב-3.5% בעקבות החתימה על הסכם העקרונות עם נושי חברת הספנות צים. צים תפטר ותוציא לפרישה מרצון כ־150 עובדים בישראל, בעיקר עובדי מטה במשרד הראשי בחיפה, כחלק מתוכנית התייעלות הנלווית להסדר החוב. לפני שנה סוכם על שילוב 100 עובדים בתוכנית פרישה מרצון, אשר 50 מהם מצויים בתהליכי פרישה. ההנהלה פועלת להגדלת המספר ב־50–100 ומקיימת מו"מ על כך עם ועד העובדים. מצבת עובדי צים בארץ לפני הפיטורים היא 700 - 500 מהם במטה בחיפה ו־200 בסוכנות. במקביל החברה הבת כילעלתה בחמישי ב-4.6% על רקע סימנים חיוביים משוק האשלג העולמי והמלצת קנייה מפסגות.

  

קרן יורק, שהפכה לבעלת המניות הגדולה באלביט הדמיה (18.1%), עשויה לצמצם את קווי האשראי לאינסייטק או לפעול למכירתה. אינסייטק נמצאת בבעלות אלביט מדיקל(48.2%), שבשליטת אלביט הדמיה(93%). בהסדר החוב נקבע מפורשות שהאורגנים המוסמכים של אלביט הדמיה ישקלו לאחר השלמת ההסדר אפשרות למימוש אחזקות החברה באלביט מדיקל. בעלת מניות נוספת באינסייטק היא ג'נרל אלקטריק, המחזיקה בכ־35% ממניותיה, שהאפשרות לממש אחזקות משפיעה גם עליה. הבוקר פרסמה אלביט מדיקל כי גמידה סל שבה היא מחזיקה 31% השלימה גיוס הון מבעלי המניות בהיקף של 2.9 מיליון דולר. אלביט מדיקל העבירה לגמידה סל מיליון דולר מסכום הגיוס.

 

בזקבי קומיונייקישן ואינטרנט זהב ממשיכות להיסחר על רקע הודעת משרד התקשורת על המחירים הנמוכים יחסית שתוכל בזק לגבות מהמתחרות עבור השימוש בתשתיותיה (רפורמת השוק הסיטונאי).

 

אספן גרופ וחברת שלמה ביטוח, בניהולו של אורי אומיד, רוכשות יחד נכס מניב בגרמניה. היום מדווחות שתי החברות, כי שותפות המוחזקת על ידי אספן גרופ בשיעור של 70% ועל ידי שלמה בשיעור של 30%, חתמה על הסכם לרכישת בניין משרדים בשטוטגרט תמורת כ-171 מיליון שקל (כ- 36 מיליון יורו), כולל הוצאות עיסקה. הנכס, בניין בן 6 קומות, מושכר לתקופה של 12 שנים למדינת באדן-וורטמברג, ללא אופציית יציאה. דמי השכירות השנתיים הממוצעים שמניב הנכס מסתכמים בכ- 12 מיליון שקל (כ- 2.5 מיליון יורו) ומשקפים תשואה ממוצעת של כ-7% על ההשקעה בנכס, כולל הוצאות העסקה. בכפוף לתנאים מתלים, העסק תושלם עד לכל המאוחר 30 ביוני 2014. הרוכשת קיבלה התחייבות בכתב מתאגיד בנקאי מקומי להעמדת מימון  של כ-24 מיליון יורו (כ-114 מיליון שקל), לתקופה של חמש שנים, בריבית קבועה בשיעור של 2.65%. טרם נחתם הסכם מימון מחייב. 

 

מישוריםדיווחה כי החברה הבת סקייליין קיבלה אישור מועצת העיר Tay במחוז אונטריו, קנדה, לתוכניות הבינוי של סקייליין במתחם הנמל ההיסטורי בפרויקט Port-McNicol. נכון לעכשיו התקבלו היתרים לכ-150 מגרשים ו-46 יחידות, ובהמשך צפוי הפרויקט לעמוד על כ-700 יחידות דיור, 137 מהן מגרשים בבנייה עצמית. סקייליין צפויה להתחיל את שיווק המגרשים ויחידות הדיור במהלך הרבעון השני של 2014, כאשר מחיר מגרש ינוע בין 199-249 אלף דולר קנדי ומחיר ממוצע ליחידת דיור יהיה כ-250 אלף דולר קנדי.  

קבוצת הכשרת הישוב חתמה בחודש האחרון על 3 הסכמים למכירת מקרקעין ונכסים בראשון לציון, ירושלים ובאזור השרון. התמורה בגין המכירות מסתכמת לכ-53 מיליון שקל וכוללת עודף תזרימי של מעל 25 מיליון שקל (לפני הוצאות מכירה ומס). הרווח בגין מכירת הנכסים הנו 5 מיליון שקל ומצטרף לעליית הערך שנרשמה בגין הנכסים בשנתיים האחרונות בהיקף של כ-10 מיליון שקל.

  

ארקו החזקותשבשליטת אריק קוטלר הודיעה כי כי GPM Investments LLC, חברה הנמצאת, בעקיפין, בשליטתה של החברה, חתמה על נייר עקרונות בלתי מחייב עם צד שלישי, לרכישת מלוא החזקותיו של הצד השלישי בתאגיד המפעיל כ-165 חנויות נוחות בארה"ב (מתוכם 133 אתרים הכוללים תחנת דלק וחנות נוחות), תמורת כ-60 מיליון דולר. העסקה כפופה בין השאר לבדיקת נאותות.

  

המנכ"ל הנכנס של טבע,ארז ויגודמן, ייהנה משכר בסיס של 1.35 מיליון דולר, כאשר לכך עשוי להתווסף בונוס מקסימלי של 2.7 מיליון דולר, אם ביצועי החברה יהיו מעל ליעדים שיוגדרו לו. כך עולה מהזימון לאסיפת בעלי המניות שפרסמה טבע בשישי. מניית החברה ירדה ב-1.7% בשישי בוול סטריט, והיא חוזרת לתל אביב בפער ארביטראז' חיובי של 0.7%.

  

מניות בולטות נוספות שחוזרות לתל אביב מחו"ל: טאוארעם פעם חיובי של 2%; אלוט תקשורתעם פער שלילי של 8.9%; מזור רובוטיקהעם פער שלישי של 1.9%; ופוטומדקס עם פער שלילי של 2.9%.

  

בונוס ביוגרופ דיווחה היום על קבלת אישור לערוך ניסוי קליני בבני אדם, במקרים שונים בהם נדרשת השלמה של חסר בעצם, באחת מעצמות הפנים של המטופל, ובכלל זה, חסר עצם בלסת העליונה או התחתונה. השלמת החסר בעצם מעצמות הפנים, תבוצע באמצעות שתל חי של עצם אנושית, אשר ייוצר במרכז הייצור של בונוס ביוגרופ בחיפה.

 

איתמר מדיקל חתמה על הסכם לא בלעדי לשיתוף פעולה עם חברת .Thorne Research Inc לפיו THORNE תשווק ותמכור מכשירי החברה בארה"ב - ה-EndoPAT לאבחון תפקוד עורקים, וה-WatchPAT לאבחון הפרעות נשימה בשינה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x