$
המלצות ואזהרות

Shell פרסמה אזהרת רווח "משמעותית"

"הביצועים שלנו ל-2013 הם לא מה שציפיתי", אמר המנכ"ל ון בורדן כשהכריז על הורדת תחזיות הרווח לרבעון הרביעי ל-2.9 מיליארד דולר

סוכנויות הידיעות 11:0518.01.14

חברת רויאל דץ' של (Royal Dutch Shell) פרסמה אזהרת רווח "משמעותית" אתמול, ובו היא מפרטת בעיות הנוגעות לכל תחומי פעילותה ואת היקף האתגרים שעימם מתמודד המנכ"ל החדש של ענקית הנפט, בן ון בורדן שנכנס לתפקידו לפני למעלה משבועיים. כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס.

 

האזהרה מגיעה לאחר כמעט 10 שנים לאחר ששל, חברת הנפט השלישית בגודלה במערב, חשפה את תרמית חשבונאות היתרות שבו פרסמה נתונים לגבי הערכות היתרות שלה שהיו נמוכים בהרבה ממה שאכן היו לה.

 

Shell Shell צילום: בלומברג

 

גם שברון (Chevron) מתחרתה של של וחברת הנפט השנייה בגודלה בארה"ב פרסמה אזהרה דומה בשבוע שעבר. האזהרות של שתי החברות משקפות את המאבק שתעשיית הנפט מנהלת עם הצורך להחליף רזרבות, עם מחירים נפט נמוכים ועם הצורך לפקח על עלויות.

 

"הביצועים שלנו ל-2013 הם לא מה שציפיתי", אמר ון בורדן כשהכריז על הורדת תחזיות הרווח לרבעון הרביעי ל-2.9 מיליארד דולר, בהוצאת עלויות על פריטי ציוד. זאת לעומת תחזיות של 4 מיליארד דולר.

 

הפעם האחרונה שהחברה האנגלו-הולנדית ערכה תיקון לנתוני הרווח ברמה כה נמוכה הייתה ברבעון האחרון של 2009. מאז רוב מדדי התפעול העיקריים של החברה היו כ-5.6 מיליארד דולר בממוצע לרבעון.

 

על פי אנליסטים, נראה כי של התמודדה עם טלטלות עזות ברבעון האחרון בשל שולי רווח חלשים מפעילות הזיקוק, עלויות ייצור גבוהות יותר, עיכובי אספקה מניגריה והיחלשות המטבע האוסטרלי.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x