$
בורסת ת"א

המסחר בבורסה ננעל בעליות; דסק"ש עלתה ב-3%

מדד ת"א 25 עלה ב-0.5% ות"א 100 הוסיף 0.7%. כיל ירדה ב-0.7% לאחר שדויטשה בנק קבע מחיר יעד למניה הנמוך ב-5% ממחיר השוק. טבע עלתה ב-0.4% במחזור הגבוה בבורסה; מחזור המסחר - 633 מיליון שקל בלבד

שי סלינס 16:3712.01.14
המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (א') בעליות על רקע המגמה החיובית שנרשמה בוול סטריט בשישי אחרי פרסום נתוני התעסוקה לדצמבר. מחזור המסחר הסתכם ב-633 מיליון שקל בלבד.

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

תעשיית קרנות הנאמנות פתחה את 2014 עם גיוסים של יותר מ-2.5 מיליארד שקל מתוכם כ-1.8 נותבו לקרנות המסורתיות (הקרנות ללא אלו הכספיות), כך, על פי אומדנים והערכות שבוצעו על ידי כלכלני מיטב-דש. קרנות אג"ח כללי, בדגש על קרנות מעורבות עם חשיפה מנייתית, הובילו עם גיוסים של כ-920 מיליארד שקל מתחילת החודש. האפיק השקלי גייס 900 מיליון שקל ב-7 ימים, מהם כ-700 מיליון שקל בקרנות הכספיות ו-200 מיליון שקל בשקליות.

 

נגיד בנק ישראל לשעבר, סטנלי פישר, יכהן כסגן יו"ר הפדרל ריזרב וכחבר בוועידת המושלים, כך החליט נשיא ארה"ב ברק אובמה. "פישר מביא איתו עשורים של מנהיגות ומומחיות מתפקידיו השונים, כולל קרן המטבע הבינלאומית ובנק ישראל. הוא מוכר כאחד מהמומחים המוניטריים המובילים והמנוסים ביותר בעולם", אמר אובמה. לפי הדיווחים, אובמה היה זה שדחף את פישר להיות מספר 2 של יושבת הראש החדשה של הפד, ג'נט ילן.  

מה דעתך על מניית דיסקונט השקעות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

כאמור, בשישי ננעל המסחר בוול סטריט ברובו בעלוית כשנאסד"ק מוסיף 0.4% לערכו, 500 S&P עלה ב-0.2% ודאו ג'ונס ננעל ללא שינוי מהותי. ברקע למסחר עמד נתון התעסוקה המאכזב לחודש דצמבר שהראה כי 74 אלף משרות נוספו למשק האמריקאי בדצמבר - העלייה הצנועה ביותר מאז ינואר 2011. שיעור האבטלה ירד מ-7% ל-6.7% - הרמה הנמוכה ביותר מאז אוקטובר 2008 – אולם, הירידה נבעה, בין השאר, מכך שרבים התייאשו מלמצוא עבודה. האנליסטים צפו כי למשק יתווספו 197 אלף משרות בדצמבר, וכי שיעור האבטלה יישאר על 7%.

 

הדולר איבד בשישי 0.2% מערכו ושערו היציג נקבע על 3.49 שקלים. היורו נותר ללא שינוי ושערו היציג נקבע על 4.75 שקלים.

 

שוק האג"ח 

FCR, חברת הבת הקנדית של גזית-גלוב הודיעה על הנפקת אג"ח לא מובטחות בהיקף של 150 מיליון דולר קנדי. האג"ח יישאו ריבית של 4.79% וייפדו ב- 30 באוגוסט 2024.  לפי הודעת החברה תקבולי ההנפקה ישמשו את FCR לפעילויות פיתוח ופיתוח מחדש, רכישות ושימושים תאגידיים כלליים. 

 

מניות במרכז  

מניית טבע חוזרת מוול סטריט עם פער ארביטראז' חיובי של 0.6% עדיין על רקע מינוי ארז ויגודמן למנכ"ל ונלשיא ענקית התרופות. בחמישי הודיעה סוכנות דירוג האשראי מודי'ס כי היא רואה בצורה חיובית את מינוי ויגודמן למרות שלא שינתה את דירוג טבע. לפי מודי'ס המינוי של ויגודמן מקטין את הסיכון לסטייה משמעותית מהאסטרטגיה המוצהרת של טבע.

  

ארז ויגודמן ארז ויגודמן צילום: סיון פרג'

 

דויטשה בנק הוציאו הבוקר סקירה על מניית כיל עם המלצת "החזק" במחיר יעד של 27 שקלים למניה. מחיר המניה עומד הבוקר לפני תחילת המסחר על 28.30 שקל. "אנו חוזים כי הרווח התפעולי ירד ברבעון הרביעי של 2013 ב-15% ל-202 מיליון דולר זאת לאור תוצאות חלשות של פוטאש". לדברי האנליסטים, "אנו מצפים מהנהלת כיל לנקוב במספרים, תוך הדגשת השיפור הקל בהיקפי המכירות של פוטאש, זאת כאשר רמות המחירים נשארות תחת לחץ בשל היצע רב ומתמשך בשוק האשלג", כותבים בסקירה האנליסטים טים ג'ונס ומרטין דאונוודי מדויטשה בנק.    

 

מנהל חדר המסחר של דויטשה בנק ישראל הדר אושרת התייחס היום למניית כילואמר כי "מחירי האשלג ממשיכים להכביד על שוק הדשנים, אך תופעה זו מקוזזת בחלקה עם העלייה בכמויות הנמכרות בהודו וסין. המשקיעים הזרים עוקבים אחר מנית כיל ומתנהלים בין שני קטבים: האחד שנוגע לועדת ששינסקי והשפעתה על רמת התגמולים שאותה תידרש כיל לשלם לקופת המדינה, אך מנגד הם מושפעים לחיוב ממהלכי הייעול האגרסיביים אותם נוקטת הנהלת כיל".

 


 

ביגמדווחת כי החברת הבת האמריקאית (80% אחזקה) מצויה במשא ומתן לרכישת כמחצית מהזכויות במרכז קניות במערב ארה"ב. המרכז כולל כ-63 אלף מ"ר שטחי מסחר בשיעור תפוסה של 98%. מחיר הרכישה הצפוי עומד על כ-78 מיליון דולר, וביג מעריכה כי יידרש לה הון עצמי של 30 מיליון דולר להשלמתה. כמו כן להערכת ביג ה-NOI השנתי מהנכס (הכנסות מדמי שכירות ודמי ניהול בניכוי עלויות תפעול) צפוי לעמוד על בין 5 ל-5.5 מיליון דולר. במידה שהעסקה תבוצע, השלמתה צפויה ביוני 2014. 

  

שופטת המחוזי בתל אביב רות רונן אישרה ביום חמישי האחרון את הסדר הפשרה בתביעה הייצוגית שהוגשה נגד המיזוג בין כור לדסק"ש ובכך סללה את הדרך לאישור המיזוג בין החברות.  

 

במקביל כור הודיעה כי מכרה מאז נובמבר כ-1.9 מיליון מניות נוספות של הבנק השווייצרי קרדיט סוויס - תמורת 54.9 מיליון פרנק שוויצרי (כ-211 מיליון שקל). לפי ההודעה, בגין המכירות הנוספות צפויה כור מקבוצת אי.די.בי, לרשום בדו"חותיה הכספיים לרבעון הראשון רווח נטו של כ-4 מיליון שקל.  

 

אנדימד, המפתחת, מייצרת ומוכרת מכשור רפואי קוסמטי על בסיס טכנולוגיה מבוססת אנרגיית גלי רדיו (RF), הודיעה היום כי חתמה על הסכם הפצה חדש עם מפיץ בשוק האסתטי בסין לשיווק מוצר ה-Newa - המוצר החדש של החברה והראשון שקיבל את אישור ה-FDA. למפיץ תינתן בלעדיות שתותנה ברכישת מינימום תקופתית, שתסתכם ב-2014 במיליון דולר. תקופת ההסכם היא 15 חודשים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x