שווקי חו"ל

וול סטריט ננעלה במגמה מעורבת לאחר האכזבה מדו"ח התעסוקה

דאו ג'ונס ירד ב-0.1% ואילו נאסד"ק עלה ב-0.4% ו-S&P 500 ב-0.2%; למשק האמריקאי נוספו רק 74 אלף משרות בדצמבר; נגיד בנק ישראל לשעבר סטנלי פישר יכהן כסגן יו"ר הפדרל ריזרב; אלקואה ירדה ב-5%

ניר צליק 23:0310.01.14

מה דעתך על מניית טבע (US):
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

המדדים המובילים בבורסות וול סטריט ננעלו במגמה מעורבת לאחר פרסום דו"ח התעסוקה האמריקאי, שלפיו למשק נוספו 74 אלף משרות בלבד בדצמבר - פחות מהתחזיות.

 

דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

 

שיעור האבטלה ירד מ-7% ל-6.7% - הרמה הנמוכה ביותר מאז אוקטובר 2008; עם זאת הירידה נובעת, בין השאר, מכך שרבים התייאשו מלמצוא עבודה. האנליסטים צפו כי למשק יתווספו 197 אלף משרות בדצמבר, וכי שיעור האבטלה יישאר על 7%.

 

לפי הערכות, עקב הנתונים החלשים הפדרל ריזרב עשוי לשקול שוב את התכניות לצמצום רכישות האג"ח; החודש הן הוקטנו ל-75 מיליארד דולר - אך ייתכן שיוחלט לדחות הפחתות נוספות עד שהתמונה בשוק העבודה תתבהר.

 

על פי הדו"ח שפרסם משרד העבודה האמריקאי, הצמיחה הגדולה ביותר נרשמה במגזר הקמעונות, לו נוספו 55 אלף משרות בדצמבר. כמו כן, נרשמה צמיחה במגזר הייצור. לעומת זאת, בשאר הסקטורים מגמת גיוסי העובדים היתה חלשה. עוד עולה מהדו"ח כי השכר הממוצע לשעה טיפס ב-2 סנט ל-24.17 דולר; שיעור ההשתתפות בכוח העבודה ירד ב-0.2% ל-62.8% - שפל של 35 שנה.

 

בתוך כך, נגיד בנק ישראל לשעבר סטנלי פישר יכהן כסגן יו"ר הפדרל ריזרב וכחבר בוועידת המושלים. כך החליט נשיא ארה"ב ברק אובמה. בנוסף, אובמה מינה את ג'רום פאוול ולייל בריינרד לוועידת המושלים של הבנק המרכזי.

 

"יש לשלושת האנשים הנכבדים הללו ניסיון מוכח, שיקול דעת וידע עמוק של המערכת הפיננסית זאת על מנת לשרת בפדרל ריזרב", אמר אובמה בהצהרה. "פישר מביא איתו עשורים של מנהיגות ומומחיות מתפקידיו השונים, כולל קרן המטבע הבינלאומית ובנק ישראל. הוא מוכר כאחד מהמומחים המוניטריים המובילים והמנוסים ביותר בעולם".

 

אמש הסתיים המסחר בוול סטריט כמעט ללא שינוי: דאו ג'ונס איבד 0.1%, נאסד"ק החסיר 0.2% ו-S&P 500 נסגר ביציבות.

 

המסחר בבורסות אסיה ננעל היום במגמה מעורבת על רקע נתוני מאקרו מאכזבים בסין; באירופה המסחר מתנהל בעליות שערים - על רקע אישרור דירוג האשראי המושלם של גרמניה על ידי S&P.

 

"רוסיה תרכוש 500 אלף חביות נפט ביום מאיראן - תמורת ציוד וסחורות" - כך מדווחת היום סוכנות הידיעות רויטרס. לפי הדיווח, השיחות בין המדינות נמצאות בשלבים מתקדמים.

 

 

וול סטריט וול סטריט צילום: איי אף פי
מניות במרכז

 

אלקואה פירסמה אמש אחרי המסחר את תוצאות הרבעון הרביעי ופתחה באופן רשמי את עונת הדו"חות. החברה דיווחה על רווח מתואם של 4 סנט למניה לעומת הצפי בשוק לרווח מתואם של 6 סנט למניה. ההכנסות עמדו על 5.59 מיליארד דולר, ירידה של 5% לעומת הרבעון המקביל; התחזית בשוק היתה להכנסות של 5.36 מיליארד דולר.

 

גאפ, יצרנית הבגדים, דיווחה אמש כי המכירות בנובמבר-דצמבר (תקופת החגים בארה"ב) הסתכמו ב-3.68 מיליארד דולר לעומת 3.59 מיליארד דולר בתקופה המקבילה. החברה גם מסרה כי היא צפויה לסיים את השנה קרוב לטווח העליון של תחזית הרווח, שנעה בין 2.57 דולר למניה ל-2.65 דולר למניה.

 

מבין המניות הישראליות, טבע, שהוסיפה אמש 1.4%, עוררה עניין על רקע מינויו של ארז ויגודמן לתפקיד המנכ"ל. במודי'ס אמרו אתמול כי "הבחירה בויגודמן חיובית לדירוג האשראי של החברה, כי היא מקטינה את הסיכון לסטייה משמעותית מהאסטרטגיה המוצהרת שלה".

 

 

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x