$
שווקי חו"ל

וול סטריט: המסחר ננעל במגמה מעורבת; טבע עלתה ב-1.4%

דאו ג'ונס ירד ב-0.1%, S&P 500 ננעל ביציבות ונאסד"ק איבד 0.2%; הנפט בשפל מאז מאי; תשואת האג"ח האמריקאיות ל-30 שנה נקבעה על 3.9%

ערן סוקול 23:0209.01.14

המסחר בבורסות המובילות בניו יורק ננעל היום (ה') במגמה מעורבת, לאחר פרסום נתוני הדרישות הראשוניות לדמי אבטלה שהפתיעו לטובה. עוד ברקע למסחר: ירידות השערים שנרשמו הבוקר באסיה וירידות שנרשמו במרבית בורסות אירופה לאחר הודעות הריבית ביבשת.

 

דאו ג'ונס נאסד"ק

S&P 500

 

הזהב התחזק היום ב-0.3% ומחירו נסגר על 1,229.4 דולר לאונקיה. זאת לאחר שאיבד 1% במהלך שלושת ימי המסחר הקודמים. הכסף עלה ב-0.7% ל-19.7 דולר לאונקיה. הנפט נחלש ב-0.7% ננעל על 91.7 דולר לחבית - המחיר הנמוך מאז מאי.

  

בתחזית ראשונה שמוציא בנק אוף אמריקה מריל לינץ' על הזהב ל-2014, חותך הבנק את הצפי למחיר המתכת: הבנק צופה ירידה של 11% במחיר הזהב השנה, לרמה של 1,150 דולר לאונקיה, ומוסיף לכך אזהרה בדבר ירידה אפשרית אל מעבר לרמה זו. הבנק צופה במקביל ירידה של 21% במחיר הכסף ב-2014 לרמה של 18.38 דולר.

 

בשנת 2013 צנח מחיר הזהב ב-28% - הירידה השנתית הראשונה לאחר רצף עליות של 12 שנה. הכסף צנח ב-2013 ב-36%, התשואה הגרועה ביותר מאז תחילת שנות השמונים.

 

ג'נט ילן, יו"ר הפדרל ריזרב אמרה בראיון למגזין טיים כי "אני חושבת שנראה צמיחה חזקה יותר השנה". ילן אמרה שהיא ורוב עמיתיה בוועדה לקביעת המדיניות של הפד "מקווים שהספרה הראשונה של צמיחת התמ"ג תהיה 3 ולא 2". ילן אף אמרה כי היא צופה השנה התאוששות בשוק הדיור בארה"ב.  

 

המסחר במרבית בורסות אירופה ננעל היום בירידות , לאחר החלטות הריבית שפרסמו היום הבנק האירופי המרכזי (ECB) והבנק המרכזי של אנגליה (BOE), אשר הותירו את הריבית על כנה ברמה של 0.25% באירופה וברמה של 0.5% בבריטניה, זאת בהתאם לציפיות בשוק. המדדים נסחרו בעליות קלות לקראת הודעות הריבית, אולם לאחר פרסומן החלו לאבד גובה, עד לנעילה שלילית. הבנק המרכזי בבריטניה הודיע בחודש אוגוסט כי לא ישקול העלאה של שיעור הריבית מעל 0.5% כל עוד שיעור האבטלה לא ירד ל-7%. על פי פרסומי הממשלה, בשלושת החודשים האחרונים ירד שיעור האבטלה ל-7.4%.

 

פוטסי דאקס

CAC 40 מילנו

 

בורסות אסיה ננעלו הבוקר בירידות, מדד המחירים לצרכן בסין עלה בדצמבר ב-2.5% - בדומה להערכות המוקדמות של האנליסטים, כאשר בנובמבר הראה המדד עלייה של 3%. מדד המחירים ליצרן ירד ב-1.4% לעומת צפי לירידה של 1.2%. שני נתונים אלו באים לאחר נתוני מאקרו נוספים שפורסמו החודש ומעידים על צינון בצמיחת הכלכלה הגדולה באסיה. הבורסה ביפן שהושפעה אף היא מהסנטימנט השלילי ירדה ב-1.5%, נראה כי הבורסה ביפן שנהנתה  מרצף עליות לאחרונה, רשמה הבוקר מימושי רווחים.

 

ניקיי האנג סאנג

שנגחאי

 

מאקרו בארה"ב

היום לפני פתיחת המסחר פורסמו נתוני הדרישות הראשוניות לדמי אבטלה של השבוע שעבר, עם 330 אלף דרישות חדשות, כאשר הצפי בשוק היה לקריאה של 337 אלף דרישות, זאת לעומת 345 אלף דרישות שנרשמו בשבוע הקודם. 

 

הערב התקיים מכרז האג"ח הממשלתיות ל-30 שנה של ארה"ב, אשר תוצאותיו פורסמו ב-20:00 שעון ישראל. ממשלת ארה"ב הציעה הערב למשקיעים אג"ח בהיקף כ-13 מיליארד דולר, כאשר התשואה שנקבעה במכרז היא 3.9%, בדומה לתשואה שנקבעה בחודש שעבר. עודף הביקוש שנרשם במכרז עמד על פי 2.6 מההיצע, ומדובר בעלייה לעומת החודש שעבר, בו נרשמו עודפי ביקוש של פי 2.4.

 

וול סטריט וול סטריט צילום: בלומברג

  

מניות במרכז

רשת מייסיס (M) האמריקאית הודיעה כי היא מתכוונת לפטר 2,500 עובדים ולסגור 5 חנויות שאינן עומדות ביעדי הרווח שלהן. בדו"ח נפרד דיווחה ענקית הקמעונות על עלייה של 4.3% במכירות בחנויות זהות לעונת החגים בחודש דצמבר.  

 

מנכ"ל אפל(AAPL), טים קוק, ומנכ"ל סמסונג, הו-היון קוון, יערכו פגישת גישור במטרה לעצור קרב משפטי נוסף בין שתי ענקיות הטכנולוגיה. הפגישה בין שני המנכ"לים היא יוצאת דופן, ואם תוביל להסכם פשרה ייתכן שיהיה בכך רמז משמעותי לשינוי מגמה הדדי שאולי יוביל להפסקת הקרבות המשפטיים המרים שמנהלות החברות בשנים האחרונות. אלו מתנהלים על פני מספר רב של מדינות וכוללים עשרות תביעות ותביעות נגדיות משני הצדדים.

 

ישראליות במרכז

מה דעתך על מניית טבע (US):
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

טבע(TEVA) הודיעה היום כי מנכ"ל מכתשים אגן ארז ויגודמן, מונה לנשיא ומנכ"ל החברה במקומו של ג'רמי לוין שהתפטר לפני כחודשיים. ויגודמן ייכנס רשמית לתפקידו ב-11 בפברואר. ויגודמן שימשיך לכהן בתפקידו במכתשים אגן עד ה-2 בפברואר, יחליף את המנכ"ל בפועל של טבע, איל דשא, אשר ישוב למלא את תפקידו המקורי כמנהל הכספים הראשי של החברה.

 

בהמשך לכך, התקבלו תגובות צוננות בשוק למינויו של ויגודמן. בנק ירושלים כתב כי "השוק היה מעדיף לראות מינוי דומה יותר לג'רמי לוין"; באקסלנס ציינו כי "אם יאשרו השנה קופקסון גנרי, טבע תיכנס למשבר כבד ואף מנכ"ל לא יציל אותה". 

 

סוכנות הדירוג מודי'ס הגיבה אף היא למינויו של ויגודמן. לפי הסוכנות "הבחירה של ויגודמן - מי שכיהן כדירקטור בטבע מאז 2009 - היא חיובית לדירוג האשראי של החברה כי היא מקטינה את הסיכון לסטייה משמעותית מהאסטרטגיה המוצהרת של טבע". למרות זאת מודיעה הסוכנות כי מבחינתה "אין שינוי לדירוג A3 של טבע או תחזית הדירוג השלילית".

 

נובהמכשירי מדידה בע"מ (NVMI), ספקית פתרונות מטרולוגיה עבור בקרת תהליכים בשוק המוליכים למחצה, הודיעה היום כי קיבלה לאחרונה הזמנות בהיקף של יותר מ-20 מיליון דולר במצטבר עבור פתרונות המטרולוגיה שלה ממספר יצרניות. "אנו צופים שתוצאותינו הכספיות לרבעון הרביעי של שנת 2013 יהיו בטווח העליון של התחזית, אותה פרסמנו ב-30 באוקטובר 2013", אמר איתן אופנהיים, נשיא ומנכ"ל נובה מכשירי מדידה.

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x