$
בורסת ת"א

הפסקת אש בערד השקעות: הבורר בחר בשני דח"צים

השופט בדימוס בועז אוקון שמונה כבורר בסכסוך בין שלמה איזנברג ואברהם גזונטהייט, ששיתק את עבודת הדירקטוריון, פסק שמרדכי ביגניץ ומישאל וקנין ימונו לדח"צים

גולן חזני 08:4509.01.14

פסק זמן בסכסוך בין בעלי השליטה בקבוצת ערד השקעות– שלמה איזנברג (34%) ואברהם גזונטהייט (24%). השופט בדימוס בועז אוקון, שמונה מטעם בית המשפט כבורר בסכסוך בין הצדדים, החליט למנות לדירקטוריון החברה שני דירקטורים חיצוניים – אנשי העסקים מרדכי ביגניץ ומישאל וקנין – שאין להם קשר עם אחד הצדדים המסוכסכים.

 

החלטתו של אוקון באה לאחר תקופה של שנה, שבה פסלו איזנברג וגזונטהייט איש את מועמדי רעהו למשרת הדח"צ, דבר שהביא לשיתוק של הדירקטוריון. שני הצדדים התחייבו מראש לתמוך באסיפה הכללית בשמות שיציע הבורר. השבוע זימנה ערד השקעות אסיפת בעלי מניות ל־14 בפברואר, להצבעה על אישור מינוים של השניים.

 

שלמה אייזנברג שלמה אייזנברג צילום: עמית שעל

 

ערד מחזיקה בשליטה בקבוצת הבנייה רסקו, בחברת המחשוב מלם־תים, בחברת הנדל״ן המניב עוגן ובחברת ישרס. את לשון המאזניים בין שני בעלי השליטה מחזיקים (18%) יורשיו של רודולף שפיצר, שאיתם חתם איזנברג לפני שנה על הסכם שליטה חדש, אולם למרות זאת לא יכול להביא לאישור דח"צים מאחר שחוק החברות החדש מחייב אישור של רוב בעלי מניות המיעוט למינוי, ולגזונטהייט היה רוב חוסם.

 

מה דעתך על מניית ערד:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

בפברואר 2013 נותרה הקבוצה עם דירקטור אחד בלבד. לאחר חתימת הסכם השליטה, נעשה ביוני ניסיון למנות שלושה דח"צים – עוזי ורדי־זר, אברהם אשרי ונירה להב. גזונטהייט סיכל את מינוים של אשרי וורדי־זר, ואיזנברג מנע את מינויה של נירה להב.

 

איזנברג, גזונטהייט ושפיצר המנוח רכשו את השליטה בערד ב־1988. הסכסוך בין איזנברג לגזונטהייט, שמתגורר בשוויץ, פרץ בין היתר על רקע תנאי ההעסקה המופלגים שלהם זוכה איזנברג בחברות הקבוצה. ב־2012 מונה יורם טורבוביץ' כמגשר בין השניים, אולם ניסיונות הגישור שלו נכשלו.

 

ערד נסחרת לפי שווי של 493 מיליון שקל. את תשעת החודשים הראשונים של 2013 סיימה החברה ברווח נקי של 80 מיליון שקל. את 2012 סיימה ברווח של 108 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x