$
שווקי חו"ל

לראשונה זה שנתיים - ירידה ברווח התפעולי של סמסונג

מדיווחי החברה עולה כי הרווח ברבעון הרביעי של שנת 2013 ירד ב-6% והסתכם ב-7.8 מיליארד דולר

סוכנויות הידיעות 15:5007.01.14
ההכנסות של סמסונג עבור שלושת החודשים בין אוקטובר לדצמבר התגלו כנמוכות אפילו מהתחזית השמרנית ביותר של האנליסטים, זאת על רקע חלוקת בונוסים בגובה משוער של מיליארד דולר, לציון 20 שנות כהונתו של היו"ר.

 

יצרנית הסמארטפונים הגדולה בעולם פינקה את העובדים מתוך מאגר מזומנים של 50 מיליארד דולר, חודשיים בלבד לאחר שהעלתה את הדיבידנדים בשיעור נמוך משציפו המשקיעים.

 

סמסונג דיווחה כי הרווח התפעולי עבור הרבעון עומד ככל הנראה על 8.3 טריליון וון (7.8 מיליארד דולר), ירידה של 6% לעומת הרבעון המקביל בשנה הקודמת, ושל 18% מרווחי השיא שדווחו ברבעון השלישי. זו הפעם הראשונה מאז הרבעון השלישי של 2011 שסמסונג מדווחת על ירידה ברווח. המכירות עמדו, לפי הערכות החברה על 59 טריליון וון. התוצאות הסופיות ייחשפו ב-24 בינואר.

 

לי קון-הי, יו"ר סמסונג לי קון-הי, יו"ר סמסונג צילום: בלומברג

 

התוצאות הושפעו מהבונוסים הגבוהים שהוענקו לעובדים לציון אסטרטגיית "הניהול החדשה" שבה פתח היו"ר לי קון-הי לפני 20 שנה. "תשלומי התמריצים המיוחדים שחילקה סמסונג לעובדים בקוריאה ומחוצה לה, הם ככל הנראה גבוהים במידה ניכרת מציפיות השוק", העריך האנליסט קים יונג-צ'אן.

 

לי (72) נכנס לתפקיד ב-1987 במקומו של אביו, שייסד את החברה. הוא ידוע כמי שב-1993 הורה למנהלים הבכירים "לשנות הכל חוץ מהאישה והילדים שלכם", וזאת על מנת להפוך את סמסונג מיצרנית מסכי טלוויזיות בינונית למובילה טכנולוגית. מאז היא עקפה את סוני בתחום הטלוויזיות, את נוקיה בתחום הטלפונים הניידים ואת אפל בסגמנט הסמארטפונים.

 

עם זאת, תוצאות הרבעון הרביעי הושפעו ככל הנראה גם מהצלחתה של אפל בארצות הברית וביפן במכירות מכשירי האייפון בתקופת החגים, שעקפו את המכירות של מכשיר הדגל גלקסי S. מכירות מכשיר הגלקסי S4 הואטו לאחר שאפל השיקה את האייפון 5s ו-5c ויצרנים סינים החלו למכור מכשירים תמורת 100 דולר בלבד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x