שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

המסחר בבורסה ננעל במגמה מעורבת; אי.די.בי עלתה ב-19%

מדד ת"א 25 ננעל לא שינוי מהותי, ת"א 100 עלה ב-0.3% ומדד הבנקים איבד 0.3% מערכו. דסק"ש ירדה ב-0.6% על רקע התנגדות היועמ"ש להסדר הפשרה במיזוגה עם כור; מחזור המסחר - 620 מיליון שקל

מיקי גרינפלד 16:3105.01.14

המסחר בבורסת ת"א ננעל היום (א') במגמה מעורבת על רקע המגמה המעורבת שנרשמה בבורסות של ניו יורק בשישי האחרון - דאו ג'ונס עלה בשישי ב-0.2%, הנאסד"ק איבד 0.3% ומדד S&P 500 שמר על יציבות. מחזור המסחר היה נמוך והסתכם ב-620 מיליון שקל.

 

מדדי מניות

 

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15

 

מדדי אג"ח

 

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

כלכלני לאומי מנתחים בסקירתם השבועית את נתוני הצמיחה שפרסמה השבוע הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, שעדכנה את אומדן הצמיחה לשנת 2013 כלפי מטה ל-3.3% לעומת 3.4% באומדן הקודם מחודש אוקטובר (קצב נמוך מהממוצע הרב שנתי, העומד על 4.4% בשנים 2012-2007). בלאומי מציגים מבט אופטימי במידה לקראת ההמשך.

 

המסחר בבורסת תל אביב (ארכיון) המסחר בבורסת תל אביב (ארכיון) צילום: יריב כץ

 

"שיעור הצמיחה בישראל עשוי לעלות ברבעון הרביעי של 2013, בקצב גבוה יותר מאשר ברבעון השלישי, על רקע השיפור בפעילות היצוא והייצור התעשייתי בחודשים האחרונים. שיפור זה נובע מגידול בביקושים למוצרים ישראליים בעיקר בשל המשך מגמת התרחבות בפעילות הכלכלית בארצות הברית והתאוששות מסוימת בקרב מדינות אירופה. העלייה הצפויה בקצב הצמיחה של הכלכלה העולמית, ובעיקר בקרב המדינות המפותחות (2% ב-2014 לעומת 1.2% ב-2013) עשויה להביא לקצב צמיחה מהיר מעט יותר ב-2014, בנטרול השפעת תחילת הפקת הגז, ביחס ל-2013 , קצב הצמיחה של התוצר, בתוספת הגז, צפוי לקטון במעט", אומרים בלאומי.

   


 

שוק האג"ח

הוצאת אג"ח ט' של מבני תעשיה ממדדי תל בונד 40 ותל בונד 60 צפויה להוביל להיצע של כ-50 מיליון שקל שיזרימו תעודות הסל לאג"ח זו במסחר הנעילה היום ולביקוש מצרפי בהיקף זהה שיוזרם ליתר סדרות האג"ח באותם שני מדדים.

 

תשומת הלב עוברת מההסדר לביצועים: בחמישי האחרון, יום לאחר אישור הסדר החוב באלביט הדמיה, זינקו אג"ח החברה בשיעור של עד 11%. זאת לצד קפיצה מקבילה של 13.3% במניית החברה.  

מה דעתך על מניית אלביט הדמיה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

שופט בית המשפט המחוזי בת"א  איתן אורנשטיין, אישר אתמול את העברת השליטה באי.די.בי  לידי מוטי בן משה ואדוארדו אלשטיין במסגרת הסדר נושים - ובמקביל נענה לבקשת קבוצת דנקנר-גרנובסקי לעיכוב ביצוע של 15 יום לצורך הגשת ערעור. "באיזון הראוי יש לדחות את בצוע ההחלטה תחת תנאים", אמר אורנשטיין. 

 

הסדר החוב בסאני של אילן בן דב מתקרב לסיומו. לאחר שמחזיקי האג"ח בחברה־הבת סקיילקס אישרו את ההסדר באמצע החודש שעבר, הגישה החברה־האם סאני הצעת הסדר מעודכנת לאישור בית המשפט. החברה ממתינה כעת לאישור השופט איתן אורנשטיין לכינוס אסיפות הנושים לאישור ההסדר.

 

מניות במרכז

קבוצת שטראוס דיווחה בשישי על פיטורי טוד מורגן, מנכ״ל חברת הקפה שבבעלותה. ההחלטה על פיטורי מורגן, התקבלה כבר לפני כחודש וחצי, אך הוקפאה בעקבות תביעה שהגישה קרן ההשקעות tpg שותפתה של שטראוס בחברת הקפה, לבית משפט מסחרי בהולנד. כעת, כשבוע אחרי שנדחו כל טענותיה של tpg, הוציאה שטראוס את המהלך לפועל.

 

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, עשוי לטרפד את עסקת המיזוג בין כור ל דסק"ש . כך עולה מהתנגדות להסדר פשרה בתביעה ייצוגית שהוגשה נגד העסקה, אשר אישורה היה עשוי לסלול את הדרך למיזוג. בהתנגדות להסדר שבו תדון השופטת רות רונן מבית המשפט המחוזי בת"א ביום רביעי טוען וינשטיין כי הפשרה "אינה ראויה, הוגנת וסבירה".

  

כיל ומגדל ימשיכו להתמודד השבוע עם מאבקי עובדים ועיצומים שעשויים לשבש את הפעילות. בכיל , עובדי רותם אמפרט עצרו בחמישי את הפריקה של מטעני החברה בנמל אשדוד, לאחר שהנהלת רותם אמפרט שלחה מכתבי פיטורים ל-10 עובדים. עובדי חברת הביטוח מגדל ממשיכים בעיצומים במחאה על סירוב הבעלים, שלמה אליהו, להכיר בוועד העובדים שקם בחברה.

 

קומפיוג'ןמזנקת היום בת"א מבלי שפרסמה כל דיווח מהותי.

 

מניית חברת הביומד כיטוב פארמה הודיעה על "עדכון בנושא אישור הפרוטוקול הסופי על ידי ה-FDA לניסוי קליני שלב שלוש". מדובר בעדכון שקיבלה החברה בעל פה ממנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) לפיו עקב חופשת החגים בארה"ב, הטיפול בבקשת החברה, שהיה אמור להסתיים בימים אלו, עשוי לארוך עד כ-45 יום נוספים. 

 

אחרי הפסקה של יותר משנתיים, דירקטוריון חברת פז-נפט אישר חלוקת דיבידנד של 250 מיליון שקל לבעלי המניות. חלקו של בעל השליטה בחברה, צדיק בינו המחזיק ב-33.55% מהון המניות יסתכם ב-84 מיליון שקל. הדיבידנד הוא בהיקף של כ– 24.6 אגורות למניה, כך שמדובר בתשואת דיבידנד שנתית של כ-4.4%.

 

טבע ירדה בשישי בניו יורק ב-0.9%, וחוזרת לתל אביב בפער ארביטראז' זהה. טבע הודיעה בשישי על השקת הגרסה הגנרית של תרופת ה-Detrol לטיפול בדליפת שתן. לתרופת המקור שמיוצרת על ידי פייזר, מכירות שנתיות של 571.5 מיליון דולר בארה"ב.

 

בין המניות הבולטות שחוזרות מניו יורק עם פער ארביטראז': פריון עם פער חיובי של 4.5% בהמשך להשלמת המיזוג עם קונדואיט; פלוריסטם עם פער חיובי של 4.1%.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x