$
בורסת ת"א

הוגשה תביעה נגזרת כנגד יעקב לוקסנבורג ב־49 מיליון שקל

בעלי מניות המיעוט באינוונטק הגישו בקשה לאישור תביעה נגד בעלי השליטה לשעבר, לוקסנבורג וחברת לפידות. בתביעה נטען שלוקסנבורג אחראי לנזקים כספיים שנגרמו לחברה

זוהר שחר לוי 09:2730.12.13

בקשה לאישור תביעה נגזרת על סכום של 49 מיליון שקל הוגשה אתמול לבית המשפט המחוזי מרכז נגד נושאי משרה באינוונטק סנטראל וכנגד בעלי השליטה הקודמים, יעקב לוקסנבורג וחברת לפידות. בתביעה טוענים בעלי מניות המיעוט בחברה, אילן יצחקי, צ'נקיז ויקטור נעים וחברת ניסים צדקה פיננסים השקעות, כי החברה והעומדים בראשה אחראים לנזקים כספיים הנאמדים ב־49 מיליון שקל. 

לגרסת בעלי מניות המיעוט, הרקע לתביעה הוא עסקאות "תמוהות ומוזרות" שנרקמו בין לוקסנבורג שכיהן אז כמנכ"ל אינוונטק והיה בעל השליטה בחברת הנפט לפידות ששלטה באינוונטק, לבין איש העסקים אריה אלתר העוסק בתחום הנדל"ן.

 

העסקה הראשונה שאליה מתייחסים התובעים היא "עסקת פולישט" שבמסגרתה הסכימה אינוונטק בניצוחו של לוקסנבורג לוותר על אופציה שניתנה לה לרכישת מקרקעין בעיר פולישט ברומניה, והסכימה להעניק לאלתר בעקיפין מחצית מזכויות אותה האופציה.

 

לטענת המבקשים, הוויתור נעשה אף שלוקסנבורג ידע שלמקרקעין הללו נמצא כבר רוכש, וכי מעשה זה גזל מאינוונטק רווחים הנאמדים ב־4.3 מיליון יורו. העסקה השנייה מכונה "עסקת אינרז". במסגרת התביעה נטען שלוקסנבורג הסכים למכור לאלתר וללפידות שבשליטתו חברה־בת של אינוונטק בשם "אינרז". בבקשה, שהוגשה באמצעות עו"ד רם ז'אן ממשרד עמר רייטר ז'אן שוכטוביץ' ושות', נאמר כי אישור עסקת אינרז נעשה "באופן מטעה ובניגוד לדין", ובנוסף נכתב כי החברה נמכרה בשווי נמוך מדי.

 

בא כוחה של אינוונטק עו"ד גיא נאמן מסר: "בתקופות שבהן התרחשו האירועים המתוארים בבקשה הנגזרת, בעלת השליטה בחברה היתה שונה מזו הנוכחית. החברה קיבלה את בקשת הנגזרת ותבחן בליווי יועציה את הנושא ותגיב לגופו של עניין וכנדרש".

 

לפידות ולוקסנבורג דיווחו אתמול לבורסה על התביעה וציינו כי "החברה דוחה את טענות התובעים מכל וכל. יצוין כי יצחקי הגיש בעבר תביעה כנגד אינוונטק ואחרים בסכום של מיליוני שקלים אשר נדחתה על ידי בית המשפט המחוזי בתל אביב".

 

יעקב לוקסנבורג יעקב לוקסנבורג צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x