$
בורסת ת"א

רוני נפתלי מעלה את מחיר הצעת הרכש למי עדן ב-13% ל-65 מיליון שקל

המחיר הקודם שהציע נפתלי לכל מניה היה 5.4 שקלים, כאשר מחיר זה היה כבר אז גבוה ממחיר המניה בשוק ב-24%. בעקבות העלאת המחיר, עלתה המניה במסחר בתל אביב ב-11%

ניר צליק 18:3625.12.13

רוני נפתלי, בעל השליטה במעיינות עדן (42%) העלה את מחיר הצעת הרכש ב-13% ל-6.1 שקל למניה. המחיר הקודם שהציע נפתלי לכל מניה היה 5.4 שקלים, כאשר מחיר זה היה כבר אז גבוה ממחיר המניה בשוק ב-24%.

האחים רוני ויהודה נפתלי האחים רוני ויהודה נפתלי צילום: עמית שעל

 

בעקבות העלאת המחיר, עלתה מניית מי עדן היום במסחר בתל אביב ב-11%. תוקף ההצעה נותר כשהיה, והמועד האחרון לקיבול הוא ה-30 בדצמבר. כעת, היקף הצעת הרכש עומד על 65 מיליון שקל לעומת 57 מיליון שקל בהצעה הראשונית.

 

אחיו של רוני נפתלי, יהודה נפתלי, מחזיק אף הוא ב-14.5% ממניות החברה, כאשר אח נוסף, גיורא נפתלי, מחזיק ב-8.2% מהחברה. כדי שהצעת הרכש תענה צריכים שני האחים להסכים להצעת הרכש, כאשר על פי ההצעה טרם נחתם הסכם בין האחים נפתלי הנוגע לאופן חלוקת אחזקותיהם בחברה. אם אחד מהאחים יחליט שלא לשתף פעולה עם הצעת הרכש, היא לא תתקבל, מאחר והיא דורשת שיעור היענות של כ-9.8 מיליון מניות, כאשר בסך הכל הצעת הרכש הוגשה ל-10.7 מיליון מניות.

 

לפני חמישה חודשים השלימה מי עדן את מכירת פעילות מי עדן הולנד, לקרן רואן (Rhône Capital L.L.C) האירופית תמורת ב-70 מיליון יורו לפי שווי חברה של 240 מיליון יורו (כ-1.2 מיליארד שקל), שווי נמוך ממנו ביקשה החברה למכור את הפעילות תחילה, 300 מיליון יורו.

 

הרקע לעסקה היה הסכם שנחתם עם קרן אוך-זיף מלוקסמבורג שרכשה ב-2007 כ-28% ממניות עדן הולנד תמורת 61 מיליון יורו. הקרן קיבלה זכות לחייב את עדן הולנד לרכוש את מניותיה בחזרה על פי הערכת שווי של מעריך שייבחר על ידה, כאשר במידה ועדן הולנד לא היתה מוכנה לרכוש את המניות, יכלה הקרן לקחת בנקאי השקעות למכירת הפעילות, כפי שאכן קרה בפועל. קרן אוך זיף עדיין מחזיקה כ-10.1% ממניות החברה כך שגם היענותה להצעה נדרשת כדי שהיא תתקבל.

 

מי עדן הולנד, מוכרת מתקני מים מינרלים, מסנני מים ומכונות קפה למשרדים ב-14 מדינות באירופה, וכן מחזיקה את פעילות מי עדן בישראל (מעיינות עדן - 70%) למכירת מים מינרלים, ברים ומכונות קפה תחת החברה בת פאוזה. לחברה כ-2,300 עובדים בעולם ו-700 בישראל.

 

קופת החברה מכילה כ-65 מיליון שקל, ועליה יתווספו הכספים שיתקבלו כתוצאה ממכירת השליטה במי עדן הולנד, כך שהקופה צפויה להכיל כ-185 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x