$
שווקי חו"ל

נעילה בניו יורק עם עוד שיא לדאו ג'ונס; טסלה זינקה ב-5.5%, טבע עלתה ב-1.8%

מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.4% ושבר שיא מס' 49 מתחילת השנה. S&P 500 התחזק ב-0.3%, נאסד"ק עלה ב-0.2% - ביום מקוצר לרגל ערב חג המולד; בלקברי טיפסה ב-3.5%, טאואר נחלשה ב-3.8%, פוינטר קרסה ב-9.3%. רשות הבטיחות בכבישים השאירה את דירוג הבטיחות הגבוה לרכבי טסלה

מיקי גרינפלד 20:1124.12.13

הבורסות של ניו יורק לבשו חג וננעלו בעלות ביום מסחר מקוצר (ג') לרגל ערב ערב חג המולד. המסחר הסתיים בשעה 1 אחר הצהריים שעון ניו יורק (8 בערב שעון ישראל). מחר, יום החג, ישבתו הבורסות בארה"ב, והן ישובו לפעילות ביום חמישי.

 

מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.4% לרמה של 16,357.55 ובכך שוב שבר את שיאו מאתמול - שבירת שיא מספר 49 של דאו ג'ונס מתחילת 2013.  

 

נתוני המאקרו שפורסמו היום הפתיעו לטובה וחיזקו את ההערכות על התאוששות הכלכלה האמריקאית.

 

דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

 

בורסת לונדון ננעלה היום בצהריים ביום פעילות מקוצר (לרגל ערב החג) ובעלייה של 0.2% - בסגירה יומית חיובית חמישית ברציפות. הפוטסי סגר ברמתו הגבוה ביותר מאז סוף נובמבר (6,694.17 נקודות). בצרפת עלה הקאק ב-0.1% (הבורסה הגרמנית שבתה מפעילות בשל החג). באסיה ננעלו הבורסות במגמה חיובית כשהנייקיי של טוקיו ננעל בעלייה של 0.1% לרמת שיא של 6 שנים (15,889 נקודות). בכךהשלים המדד היפני זינוק של 53.8% מתחילת השנה.

 

בנקודת הפתיחה היום עמד מדד דאו ג'ונס ברמת השיא שלו (16,294.61 נקודות), אותה שבר אתמול בפעם ה-48 מתחילת השנה. S&P 500 הגיעה גם הוא לרמת שיא וסגר עלייה של 28% מתחילת השנה, לקראת הטיפוס השנתי הגדול ביותר של ה-S&P מאז שנת 1997. הנאסד"ק עלה אתמול ב-1.1%, וקיבל תרומה ניכרת מאפל, החברה בעלת משקל הגבוה ביותר במדד, שעלתה אתמול ב-3.8% בעקבות העסקה עם צ'יינה מובייל.

 

האלניסטים במונקס (Monex Capital Markets) אמרו היום כי כי "הראלי של סנטה קלאוס" מאפיין את השווקים גם השנה, והחששות המוקדמים כי מהלך מצמצם של הפד ימנעו אותו התבדו במהרה.

 

מקרו

הזמנות המוצרים בני קיימא (הנתון המשקף את היקף ההשקעות של העסקים בארה"ב) זינקו בנובמבר ב-3.5% - הרבה מעל התחזיות שעמדו על הטווח שבין 1.7%-2%, ובהשוואה לירידה של 1.6% בחודש אוקטובר. הזמנות מוצרי הליבה - נתון שאינו כולל את ענף התחבורה - רשמו עלייה של 1.2%, הגבוהה ביותר מאז חודש מאי. הצפי עמד על עלייה של 0.9%, מול עלייה בשיעור של 0.4% שנרשמה באוקטובר. 

 

בתחום ההשקעות העסקיות נרשמה עלייה של 4.5% בהשקעות בארה"ב - השיעור הגבוה יותר מאז ינואר. ההשקעות האמריקאיות בחו"ל עלו ב-2.8%, הקצב המהיר מאז מרץ 2012. היצוא של התעשייה האמריקאית עלו ב-1.8%, העלייה הגבוהה ביותר מאז יולי 2011.

 

"נראה שהעסקים מתחילים להוציא כספים בחופשיות גדולה יותר. הכיוון הזה מעודד בכל הקשור לביצועי הכלכלה האמריקאית ב-2014", אמר היום פטר בוכנן (Peter Buchanan), כלכלן ב-CIBC בתגובה לנתוני ההזמנות.

 

מספר הבתים הפרטיים למשפחות שנמכרו בחודש נובמבר הסתכם ב-464 אלף בתים בחישוב שנתי - מעבר לצפי האנליסטים שעמד על 440 אלף בתים. למרות שמדובר בירידה של 2.1% מול הקצב באוקטובר, שעמד על 474 אלף בתים בחישוב שנתי - הקצב המהיר ביותר שנרשם מאז יולי 2008. למרות הירידה, נתוני נובמבר מעידים על קצב מהיר בסך הכול של בנייה חדשה - ותמונת מצב מעודדת לגבי ענף הנדל"ן כולו.

 

בורסת ניו יורק בורסת ניו יורק צילום: בלומברג

 

מניות במרכז

טסלהמזנקת היום לאחר שרשות הבטיחות הלאומית בארה"ב הודיעה כי אינה מורידה מדירוג הבטיחות של היצרנית, העומד על 5 כוכבים. המקרים של שריפת המנוע שאירעו לאחרונה ושנבדקו על ידי הרשות לא שיקפו פגיעה ברמת הבטיחות של המכונית. אירועי השריפות פגעו קשות במוניטין של היצרנית ומניית טסלה צנחה מרמה של 194.5 דולר ל-143 דולר.

 

אפל רשמה אתמול עלייה מרשימה כאמור, לאחר אישור ההסכם עם צ'יינה מובייל, ספקית הסלולר גדולה בעולם. צ'יינה מובייל תתחיל לשווק את האייפונים של אפל ב-17 בינואר. מקביל המשיכה אופל עם מסע הרכישות השקט: בחודשים האחרונים רכשה החברה שתי חברות סטארט-אפ נוספות, BroadMap ו-Catch, בסכומים שלא פורסמו, כך חשף אמש הבלוג 9to5Mac.

 

מניית אפל ובלקברי ייסחרו היום על רקע פרסום המחקר על הכשל הבטיחותי במכשירי חברת סמסונג - מניית גוגל, יצרנית מערכת ההפעלה אנדרואיד של הסמארטפונים מבית סמסונג, עשויה להיפגע מהפרסום. המחקר שיצא ממהמעבדה לאבטחת מידע ברשת (Cyber Security Labs) באוניברסיטת בן-גוריון בנגב זיהה פרצת אבטחה חמורה במכשירים של סמסונג המאפשרת ליירט בקלות תקשורת נתונים כגון דואר אלקטרוני או פעילות גלישה ברשת האינטרנט. מניית סמסונג ירדה בעקבות הפרסום ב-1.3% בבורסה בקוריאה.  

 

במקביל, בלקברי ביטלה את השקתם של שני דגמים חדשים מתוכננים, לאחר שהפסידה 2.6 מיליארד דולר במהלך הרבעון השני והשלישי של 2013 בשל מלאי מכשירים מדגמים קודמים שלא נרכשו.

 

פייסבוקנכנסה אתמול לראשונה למדד S&P 500, ורשמה פתיחה חיובית במיוחד עם זינוק של 4.8%.

 

עונת החגים מתקרבת לסיומה ובקמאונאיות הגדולות מסתמנת אכזבה יחסית מקצב הזינוק במכירות. בה בעת, ההערכה היא כי אתרי המסחר הגדולים, בהובלת אמזוןו אי.ביי, צפויים על פי ההערכות לדווח על גידול של כ-40% במכירות בתקופת החגים. זאת בהשוואה להערכה מוקדמת יותר לגידול של כ-33%, ומול גידול של 26% בלבד בעונת החגים הקודמת. האתרים הגדולים מרוויחים גם מן העובדה שרוכשים של הרגע האחרון, שכבר אינם יכולים להתמש בשיכורתי המשלוחים, בוחרים במתנת זיכוי של אתרי הרכישה באינטרנר הניתנת להדפסה ביתית.   

 

מה דעתך על מניית GOOGLE:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

ישראליות במרכז

טבעדיווחה היום על כניסה להסכם הלוואה עם בנקים ביפן בהיקף של 35 מיליארד ין (כ-336 מיליון דולר).

 

המסחר במניית טאוארמתנהל בימים האחרונים בתנועות חדות, מאז שעלתה בשישי ב-44.8% בוול סטריט לאחר שהודיעה על הקמת מיזם משותף עם פנסוניק היפנית, שיגדיל את הכנסותיה ב-400 מיליון דולר בשנה.

 

אלביט מערכותעלתה אתמול בנאסד"ק ב-3.6% לאחר שדיווחה על שני הסכמים עם משרד ההגנה האוסטרלי בשווי של 229 מיליון דולר, לתקופה של שלוש שנים.

 

פוינטר זינקה אתמול בנאסד"ק ב-14.5% לאחר שהודיעה על הגעה להסכם עם בעלי המניות של חברת שגריר מערכות בע"מ, לרכישת 41.8% ממניות שגריר תמורת 8.3 מיליון דולר וכן 914 אלף מניות של פוינטר המהוות כ-14.1% מההון המונפק של החברה. הרכישה תגדיל את אחזקתה ל-96.3% ממניות שגריר. פוינטר צופה כי על בסיס דוחותיה הכספיים פרו-פורמה, תשפר העסקה את הרווח הנקי ביותר מ-10% מ-46 סנט ל-51 סנט למניה.

 

סופרקום העוסקת בתחום זיהוי אלקטרוני חכם לתחומי הממשל, בריאות, וניטור אלקטרוני, הודיעה הלילה על ניצול מלא של האופצייה שניתנה לחתמי ההנפקה לרכישת 450 אלף מניות רגילות נוספות במחיר ההנפקה של 4 דולר למניה. זאת בהמשך להנפקת 3 מיליון מניות רגילות בנאסד"ק שהושלמה בשבוע שעבר. מימוש האופציה מעלה את תמורת ההנפקה ל-13.8 מיליון דולר, (הסכום שהוכרז במקור עמד על 12 מיליון דולר).

בטל שלח
    לכל התגובות
    x