שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

הסכם פשרה בין סקיילקס לרשות המיסים - תשלם 60 מיליון שקל בלבד

זאת לעומת שומת מס מקורית של כ-302 מיליון שקל שקיבלה החברה שבשליטתו של איש העסקים אילן בן דב

יניב רחימי 18:5523.12.13
חברת סקיילקסשבשליטת אילן בן דב חתמה היום (ב') על הסכם פשרה עם רשות המיסים לפיו תשלם 60 מיליון שקל לעומת שומת מס מקורית של כ-302 מיליון שקל.

מה דעתך על מניית סאני תקשורת:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

לפני כשנה קיבלה סייקלס שומת מס הכנסה בגין השנים 2004, 2008 ו-2010 בסכום כולל של כ-290 מיליון שקל. שומות המס התבססו על שתי טענות מרכזיות.

 

האחת שסקיילקס לא הייתה זכאית להטבות מס הנוגעות לרווחי מפעל מאושר פטור (לפי חוק לעידוד השקעות הון) בגין סכומים שחולקו על ידי החברה כדיבידנד. השנייה מתייחסת לקיזוז הפסדים צבורים שאינם תואמים את עמדת רשות המיסים.

 

המגעים שנוהלו בין סקיילקס לפקיד השומה לא צלחו והיקף שומות המס טיפס בסוף נובמבר השנה ל-302 מיליון שקל. סקיילקס דיווחה על טענות שיש לה כנגד השומות ואף הצהירה על כוונתה להגיש הודעת ערעור לבית המשפט על השומות.

 

אילן בן דב, בעל השליטה בסקיילקס אילן בן דב, בעל השליטה בסקיילקס צילום:צביקה טישלר

 

היום דיווחה סקיילקס על חתימה הסכם פשרה עם רשות המיסים, לפיו תשלם 60 מיליון שקל, כאשר 10 מיליון שקל ישולמו במזומן, 20 מיליון שקל בפריסה ל-36 חודשים, ו-20 מיליון שקל נוספים בתשלום אחד שיבוצע כעבור שלוש שנים.

 

הסכם הפשרה כולל גם מחיקת הפסדים צבורים לצרכי מס בסכום של 1 מיליארד שקל והתחייבות של סקיילקס שלא לחלק דיבידנדים, לפני ששילמה את מלוא תשלום המס על פי ההסכם מול רשות המיסים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x