שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

מגמה מעורבת בנעילה בת"א; מזור טיפסה ב-5%, גילת ב-6%

מדד ת"א 25 ירד ב-0.2%, ת"א 75 עלה ב-0.4%. מזור מכרה מערכת נוספת - המניה השלימה עלייה של יותר מ-300% מתחילת השנה. גילת סגרה שתי עסקאות ענק בדרום אמריקה. לאחר הזינוק החידתי אתמול - אי.די.בי אחזקות ירדה ב-14%. מחזור המסחר - 1.4 מיליארד שקל

שי סלינס 17:4319.12.13

בורסת תל אביב ננעלה היום (ה') במגמה מעורבת לאחר סיומת הפכפכה, במחזור מסחר של 1.4 מיליארד שקל. 

 

לאחר שבמרבית היום התנהל המסחר במגמה חיובית, נצבעו המסכים בת"א באדום לקראת הנעילה, על רקע הירידות הקלות שנרשמו בשעת הפתיחה בבורסות ניו יורק ונתוני המאקרו המאכזבים בארה"ב. בדקות הנעילה התמתנה הירידה בת"א 25, מדד ת"א 100 התייצב ברמת הבסיס והמסחר הסתיים כאמור במגמה מעורבת. העליות שקדמו לנעילה החלו בבוקר, בהמשך לעליות החדות שנרשמו אמש בוול סטריט לאחר הודעת הפד כי יפחית את רכישות האג"ח החודשיות.

 

עם פתיחת המסחר הבוקר פקעו האופציות על מדד ת"א 25 ברמה של 1,336.33.

 

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

קצת יותר משנה לאחר השקת החלק השלישי של התוכנית להקלה כמותית (QE3), הבנק המרכזי של ארה"ב הודיע אתמול כי החל מחודש ינואר הקרוב יירד קצב רכישות האג"ח החודשי ל-75 מיליארד דולר, לעומת קצב הרכישות הנוכחי שעומד על 85 מיליארד דולר. לפי ההודעה של הפד, ההחלטה נובעת בעיקר מהתאוששות שוק העבודה בארה"ב והעובדה כי הכלכלה נמצאת על המסלול הנכון לצמיחה. החלוקה החודשית של רכישות האג"ח תהיה 40 מיליארד דולר באג"ח ממשלתיות ו-35 מיליארד דולר ברכישות אג"ח מגובות משכנתאות.

 

מדובר בהחלטה האחרונה של הפד בהובלת היו"ר בן ברננקי. ברננקי נחשב בעיני רבים לאחד מראשי הפד החשובים ביותר מאז הסדרת מעמד הבנק הפדרלי בחוק לפני 100 שנה. ברננקי יעזוב את הבנק בסוף החודש ויוחלף על ידי סגניתו ג'נט ילן.

ניר פלג מנכ"ל קריפטונייט קרנות גידור, התייחס להחלטת הבנק המרכזי של ארה"ב ולהשפעה על השווקים ואמר כי "ההודעה הפכה למקרה קלאסי של 'קנה בשמועה ומכור בהודעה'. השוקים מחפשים את היציבות ואת הידיעה כי מתחילה נסיגת הממשל מפמפום השוק ורכישת אג"חים מידי חודש. המשקיעים ישמחו להבין כי יש אפשרות לדלל ואף להפסיק את הרכישות היזומות של האג"חים ולצד כך גם הידיעה על הכלכלה שמתחזקת נוטעת אופטימיות זהירה. הציפיות לראלי סוף שנה גרמו להשהייתו בנתיים, על רקע שנה מוצלחת מאוד בשוקי המניות, בעיקר בארה"ב ואירופה מימושי סוף השנה לגיטימיים ואת הראלי המצופה, נראה כנראה בתחילת השנה הבאה", אמר פלג.

 

חוזים עתידיים על ת"א 25

בורסות של תל אביב ויורקס (Eurex) חתמו היום על הסכם שיתוף פעולה במסגרתו ייסחרו חוזים עתידיים על מדד ת"א 25 בבורסה שהיא חלק מהדויטשה בורסה (Deutsche Boerse). כך עולה מהודעת הבורסה בגרמניה. המסחר בחוזים העתידיים על המדד המוביל בישראל יחל במחצית השנה הראשונה של 2014 וערך המדד יתורגם לדולרים.

 

ברננקי נפרד בדרמטיות ורוכב אל השקיעה (אילוסטרציה) ברננקי נפרד בדרמטיות ורוכב אל השקיעה (אילוסטרציה) צילום: אימג'בנק/thinkstock

 

שוק האג"ח

חברת הדירוג מעלות העלתה את דירוג האשראי של בזן שבשליטת החברה לישראל ופטרוכימיים. הדירוג של בזן יצא ממעקב, ועלה בדרגה אחת מרמה של -BBB לרמת BBB, עם תחזית דירוג יציבה, בשל "שיפור ניכר בפרופיל הנזילות ומבנה ההון".

 

מניות במרכז

מניית מזור רובוטיקה לא עוצרת - החברה עוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק מכשירים רפואיים בתחום הרובוטיקה מונחית ההדמיה, משלימה זינוק של 300% מתחילת השנה. בסיס ההתקנות של החברה כולל כיום 56 מערכות (כולל הדורות הקודמים שלפני מערכת החברה ה־Renaissance), מהן 30 מערכות מותקנות בבתי חולים בארה"ב. בחודש מאי האחרון נרשמה מזור למסחר בוול סטריט תעודות פיקדון מסוג ADR שלמעשה איפשרו למשקיעים האמריקאיים להתחיל להשקיע בחברה, כאשר מהלך הגיוס של החברה בארצות הברית היה המשך ישיר של מהלך הרישום הראשוני.

 

מניות הפיננסיים והביטוח - ובהן מגדל, לאומי, פועלים, דיסקונט, בינלאומיו מזרחי טפחות נסחרו על רקע העליות החדות שנרשמו אמש בענקי הבנקאות האמריקאים, לאחר שההפד החליט לדחות את המגבלות על יחס ההון ברוח כללי באזל בשמונת המוסדות הפיננסיים הגדולים בארה"ב, לפחות עד שיושג הסכם בינלאומי בעניין הלימות ההון הנדרשת. ג'י.פי.מורגן צ'ייס עלה אמש בוול סטריט ב-2.7%, ובנק אוף אמריקה ב-3.4%, סיטי ב-2.5% ווולס פארגו ב-3%.

 

לאחר שנים שבהן החזיקו חברות הדלק עבור המדינה במלאי דלקים לחירום מבלי לקבל תמורה - ובעקבות לחצים של חברות הדלקים לשנות את ההסדר בחוק בעניין זה -  נוטלת על עצמה המדינה את האחריות על החזקת הדלקים. העברת הדלקים למלאי המדינה תכניס לחברות הדלק עשרות מיליוני שקלים. השינוי פורסם היום בדיווח לבורסה של ובהן פז נפט בהנהלת יונה פוגל ודלק ישראל מקבוצת דלק שבשליטת יצחק תשובה.

 

מניית אי.די.בי אחזקות זינקה אתמול לערך שוק של 231 מיליון שקל במחזור מסחר עצום של 12.9 מיליון שקל. מחזור המסחר התאפיין בכמות עצומה של עסקאות, מעל 2,200 עסקאות ביום. עם זאת, לאחר הכרעת בית המשפט שלשום, למחזיקי המניות של אי.די.בי אחזקות לא נותר דבר, ואילו מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות, יחד עם אלשטיין ובן משה, יחזיקו במניות אי.די.בי פתוח - הצפויות להיות מונפקות מחדש בבורסה במהלך השנה הבאה. מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות צפויים לקבל ערך נוסף של כמיליון עד שני מיליון שקל באמצעות מכירת השלד הבורסאי שיוותר מאי.די.בי אחזקות. עם זאת, היום המניה נסחרה על פי ערך הגבוה פי יותר מ-100 מערכה הכלכלי ובמחזור מסחר אדיר.

 

גילתמדווחת היום על זכייה בפרויקט הנאמד ב- 99 מיליון דולר לתקופה של כשלוש שנים וחצי. חברת שירותי הלווין צפויה לחתוןם הל ההסכם  בזמן הקרוב. במסגרת הפרויקט הלאומי לאספקת שירותי תקשורת לאזורי פריפריה בקולומביה (Kioscos Digitales project), תספק גילת  למשרד המידע, הטכנולוגיה והתקשורת בקולומביה שירותי גישה לתקשורת ואינטרנט לקהילות מרוחקות ובתי ספר באזורי פריפריה בקולומביה, וזאת כחלק מיישום השלב השני של הפרויקט הלאומי. כמו כן, החברה דיווחה כי זכתה בפרויקט בפרט המוערך ב-30 מיליון דולר. החברה תקים רשת תקשורת בפס רחב בעלת קיבולת גבוהה בין איקיטוס לעיירה איסלה סנטה רוזה, במטרה לספק שירותי טלפוניה ואינטרנט ל-70 קהילות באיזורים המרוחקים ביותר של נהר האמזונס בפרו.

 

אנדימדחתמה על הסכם הפצה עם מפיץ מוביל בשוק האסתטי בסין לשיווק מוצרים אסתטיים. החברה הסינית תשווק ותפיץ את כמה ממוצרי אנדימד, המפתחת, מייצרת ומוכרת מכשור רפואי קוסמטי ייחודי על בסיס טכנולוגיה מבוססת אנרגיית גלי רדיו. לצד הפצת המוצרים בעלי האישור, לכשיתקבל אישור למוצרמוצר ה-Pro של החברה, יקבל המפיץ הסיני בלעדיות על המוצר. המפיץ התחייב להזמין מאנדימד כבר מחתימת ההסכם מוצרים מקצועיים בכ-120 אלף דולר, ובשנה הראשונה החל מקבלת אישור למוצר ה-Pro של החברה (ככל שיתקבל) המפיץ יהיה מחויב בהזמנות בהיקף מינימום של כ- 1.1 מיליון דולר.

 

מזור רובוטיקה קיבלה הזמנה ראשונה מטורקיה למערכת Renaissance של החברה (מערכת רובוטית המשמשת לניתוחים בעמוד השדרה). על פי דיווח החברה לבורסה, המערכת מיועדת לבית חולים באיסטנטבול.  

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x