בורסת ת"א

תמורה לאגרה: מעלות מעלה את דירוג בזן

חברת הדירוג העלתה את דירוג בתי הזיקוק בדרגה אחת ל-BBB לאחר הפעולות האחרונות שמקדמת החברה לשיפור הנזילות. מעלות: "בידיה של החברה כיום מקורות מספקים לעמוד בהתחייבויותיה ב-2014"

אסף גילעם 14:2318.12.13

חברת הדירוג מעלות S&P העלתה היום (ד') את דירוג האשראי של בזן שבשליטת החברה לישראל ופטרוכימיים. הדירוג של בזן יצא ממעקב, ועלה בדרגה אחת מרמה של -BBB לרמת BBB, עם תחזית דירוג יציבה, בשל "שיפור ניכר בפרופיל הנזילות ומבנה ההון".  

לנוכח הפסדיה בשנים האחרונות בעקבות תוכנית ההשקעות הענפה, החליטה בזן על שורה של צעדים לשיפור מצבה וגמישותה הפיננסית. כחלק ממהלך זה פועלת החברה בימים אלו להשלים גיוס אג"ח בהיקף של 80 מיליון דולר (עם פוטנציאל לגיוס נוסף של עד 100 מיליון דולר עד ינואר הקרוב באמצאות כתבי האופציות לאג"ח).

 

 בנוסף, החברה צפויה להשלים עד סוף החודש הנפקת זכויות לבעלי מניות לגיוס של עד 150 מיליון דולר, כשהחברה לישראל אמורה להזרים סכום של עד 100 מיליון דולר.

 

"העלאת הדירוג משקפת את השיפור שחל בפרופיל הנזילות של החברה בעקבות מספר פעולות שביצעה בחודשים האחרונים", מסבירים במעלות. "מהלכים אלו צפויים להגדיל את מקורות החברה בכחצי מיליארד דולר בטווח של שנה קדימה. פרופיל הנזילות של החברה השתפר".

 

בתי הזיקוק של בזן בתי הזיקוק של בזן צילום: גיל נחושתן

 

במעלות מגדירים את הנזילות של בזן כ"פחות מהולמת", לעומת נזילות "חלשה" שהוגדרה לחברה בדירוג הקודם. חברת הדירוג מודעת לכך שעדיין קיים מקום לשיפור רמת הנזילות בטוח הבינוני, אך זה אינו משפיע לרעה על דירוג החברה, "אנחנו מעריכים כי לחברה מקורות מספקים לעמוד בהתחייבויותיה בשנת 2014".

מה דעתך על מניית בזן:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
57% 0% 43%

 

במעלות מביעים אופטימיות בקשר לשנה הבאה של בזן. "במסגרת התרחיש התפעולי הבסיסי שלנו אנו צופים כי הביצועים התפעוליים של בזן ימשיכו להשתפר גם בשנת 2014 כתוצאה מהתאוששות קלה במרווחי הזיקוק".

 

בהתאם לזאת צופים במעלות כי יחס החוב ל-EBITDA המתואם יעמוד על פי 8 בשנת 2013, ויריד לרמה של 6.5 בשנת 2014. במעלות מציינים כי "רמת המינוף נותרה גבוהה, אך אנחנו סבורים כי היא תואמת את הדירוג הנוכחי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x