$
בורסת ת"א

יואב ערמוני : "הכסף שדנקנר הוציא על ההצעה שלו צריך לחזור לקופת החברה"

מנכ"ל קרן הפנסיה הוותיקה גלעד קרא לנוחי דנקנר לא לעכב את ההסדר: "חייבים שההזרמה של מוטי בן משה תגיע בהקדם, למנוע מצב של חדלות פירעון באי.די.בי פתוח והעברתה לנושיה מבלי לשתף את נושי אחזקות"

רחלי בינדמן 10:2418.12.13

יואב ערמוני מנכ"ל קרן הפנסיה גילעד אמר אתמול ל"כלכליסט", לאחר החלטת השופט איתן אורנשטיין על אישור הסדר החוב באי.די.בי כי טובת הנושים היא הדבר המכריע בהסדר.  

"השופט קיבל החלטה ברורה. אני מקווה שבעל השליטה יפנים את המסר ולא ימשיך להילחם בנושים באמצעות כספי הנושים. אם באמת טובת הנושים עומדת לנגד עיניו, כפי שהצהיר, עליו לבצע את החלטת השופט כלשונה ולתת להסדר לצאת לדרך", אמר ערמוני.

 

ערמוני העביר ביקורת על האופן שבו ניצל נוחי דנקנר את כספי החברה למאבק המשפטי. "נוחי דנקנר כיו"ר אי.די.בי אחזקות צריך לפנות באופן מיידי לכל היועצים המשפטיים של כל החברות שלו בקבוצה ולשלוח מכתב שבו הוא מבהיר שכל הכסף שהוא הוציא מקופת החברה כדי לגבש את ההצעה מטעמו צריכה לחזור לקופת החברה. זאת לאחר שהשופט קבע כי ההצעה של דנקנר-גרנובסקי והאחרים אינה מוגדרת כהצעת החברה ולכן עלויותיה לא יכולות לצאת מקופת החברה".

 

ערמוני הסביר את הסיכון שעומד בפני מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות אם דנקנר יעכב את אישור ההסדר. "צריך לזכור שהנושים של אי.די.בי פתוח מחכים לנו מעבר לפינה. באמצע 2014 אי.די.בי פתוח יכולה להיות במצב שהיא לא תוכל לשרת את ההתחייבויות שלה ולכן חייבים שההזרמה של בן משה תגיע קודם לכן. אחרת נושי פתוח יוכלו לטעון שהיא חדלת פירעון ולקחת את השליטה בחברה מבלי לשתף את נושי אחזקות", אמר ערמוני, והוסיף: "לא עברנו 16 חודשים של תהליך כדי לתת את אי.די.בי כפרי בשל לנושי פתוח".

 

יואב ערמוני יואב ערמוני צילום: עמית שעל

 

ביחס למסתורין שאופף את נכסיו של מוטי בן משה אמר ערמוני כי הוא לא צופה שתהיה לבעל השליטה החדש בעיה לחשוף את ההון שלו. "ראיתי את הדוח של חברת BDO על מוטי בן משה שמראה שההזרמה שלו תקינה. כל הסיפורים על גז איראני או סליקת כספים לפורנו שמדברים עליהם ביחס לבן משה הם שקרים. לא זבובים ולא דובים. ומי שאמר אותם שיקח את דבריו חזרה", אמר ערמוני.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x