$
בורסת ת"א

רוני נפתלי הגיש הצעת רכש למי עדן בפרמיה של 24%

זאת לפי שווי חברה של 83 מיליון שקל. מי עדן היא שלד בורסאי עם קופת מזומנים של 120 מיליון שקל

ניר צליק 17:1116.12.13

רוני נפתלי, בעל השליטה במעיינות עדן, הגיש הצעת רכש ל-58% ממניות מעיינות עדן, בעלת מי עדן בפרמיה של 24% על מחיר השוק של המניה ולפי שווי של 83 מיליון שקל.

 

המחיר שנקבע בהצעת הרכש הוא 5.4 שקלים, כאשר מחיר המניה ערב ההצעה עמד על 4.37 שקלים בלבד. תוקף הצעת הרכש יפוג ב-30 בדצמבר. היקף הצעת הרכש הוא 57 מיליון שקל.

  

אחיו של רוני נפתלי, יהודה נפתלי, מחזיק אף הוא ב-14.5% ממניות החברה, כאשר אח נוסף, גיורא נפתלי, מחזיק ב-8.2% מהחברה. כדי שהצעת הרכש תענה צריכים שני האחים להסכים להצעת הרכש, כאשר על פי ההצעה טרם נחתם הסכם בין האחים נפתלי הנוגע לאופן חלוקת אחזקותיהם בחברה. אם אחד מהאחים יחליט שלא לשתף פעולה עם הצעת הרכש, היא לא תתקבל, מאחר והיא דורשת שיעור הענות של כ-9.8 מיליון מניות.

 

האחים רוני ויהודה נפתלי האחים רוני ויהודה נפתלי צילום: עמית שעל
לפני חמישה חודשים השלימה מי עדן את מכירת פעילות מי עדן הולנד, לקרן רואן (Rhône Capital L.L.C) האירופית תמורת ב-70 מיליון יורו לפי שווי חברה של 240 מיליון יורו (כ-1.2 מיליארד שקל), שווי נמוך ממנו ביקשה החברה למכור את הפעילות תחילה, 300 מיליון יורו.

 

הרקע לעסקה היה הסכם שנחתם עם קרן אוך-זיף מלוקסמבורג שרכשה ב-2007 כ-28% ממניות עדן הולנד תמורת 61 מיליון יורו. הקרן קיבלה זכות לחייב את עדן הולנד לרכוש את מניותיה בחזרה על פי הערכת שווי של מעריך שייבחר על ידה, כאשר במידה ועדן הולנד לא היתה מוכנה לרכוש את המניות, יכלה הקרן לקחת בנקאי השקעות למכירת הפעילות, כפי שאכן קרה בפועל.

 

מי עדן הולנד, מוכרת מתקני מים מינרלים, מסנני מים ומכונות קפה למשרדים ב-14 מדינות באירופה, וכן מחזיקה את פעילות מי עדן בישראל (מעיינות עדן - 70%) למכירת מים מינרלים, ברים ומכונות קפה תחת החברה בת פאוזה. לחברה כ-2,300 עובדים בעולם ו-700 בישראל.

 

לאחר השלמת העסקה נשארה מי עדן עם 120 מיליון שקל בקופתה. חלקה של מי עדן בעסקה היה כ-130 מיליון שקל בלבד, על רקע העובדה כי היא הצטרכה להחזיר הלוואת בעלים, כאשר כבר אז היו הערכות כי בכוונת האחים נפתלי למחוק את מניית מי עדן מהמסחר בבורסת תל אביב.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x