$
בורסת ת"א

אלרואי הציע להחזיר לנושי קמן 14% מהחוב

בתמורה להסכם הפשרה הנושים ויתרו על הזכות לתבוע את חברת האחזקות, שעברה פירוק שנה שעברה. זאת הצעת הרכש השנייה שמציע אלרואי לנושים

אסף גילעם וערן סוקול 07:5111.12.13

בעל השליטה לשעבר בקמן אחזקות רוני אלרואי הגיש אתמול הצעת רכש לסדרות האג"ח של החברה. זאת ההצעה השנייה למחזיקי האג"ח. אלרואי מציע סכום של כ־10 מיליון שקל לרכישת חובות שלוש סדרות האג"ח (א',ב' וג'), שחובן הכולל עומד על כ־70 מיליון שקל. 

אלרואי מציע לרכוש את מלוא האג"ח מסדרה א' שבמחזור ב־7.7 אגורות לאיגרת, בתמורה כוללת של 661 אלף שקל. למחזיקי האג"ח מסדרה ב' מציע אלרואי 6.88 אגורות לאיגרת, בתמורה כוללת של 192 אלף שקל. מחזיקי אג"ח מסדרה ג' צפויים לקבל בהתאם להצעתו של אלרואי 16.38 אגורות לאיגרת בתמורה כוללת של 9 מיליון שקל.

 

בהצעה אין התניה בשיעור היענות כלשהו, ואלרואי מתחייב לרכוש כל כמות שבגינה ייענו המחזיקים. רכז הצעת הרכש הנו אי.בי.אי שירותי בורסה. סך הכל מדובר בתשלום של פחות מ־15% מהחוב.

 

מחזיקי האג"ח אישרו בתחילת נובמבר הסכם פשרה שלפיו בתמורה להצעת הרכש הנוכחית שהגיש אלרואי, הם יוותרו על הזכות לתבוע מי מהצדדים הקשורים בחוב ובהסדר, בין אם ייענו להצעה ובין אם לא. כאשר מחזיק שלא ייענה להצעה, יוכל לתבוע אך ורק את זכויותיו הנוגעות לחוב (ערך הפארי).

 

אלרואי הקים את קמן ב־2004, כשעזב את ניהול עסקיו של גיסו יצחק תשובה. אלרואי התמקד בעיקר ברכישת חברות תעשייה מסורתיות, כשהמממן העיקרי היה בנק דיסקונט.

  

 

במשבר העולמי ב־2008 החברות לא ייצרו רווחיות מספקת לעמוד בתשלומי ההלוואות שנטלה הקבוצה. החל משנת 2011 ניהלו קמן וחברות נוספות שבשליטתה מו"מ לצורך הסדר חובותיהן לנושים. בנק דיסקונט, אשר החזיק ביותר ממחצית מחובה של הקבוצה (חוב שעמד על 750 מיליון שקל), הציג חזית בלתי מתפשרת והוביל את קמן לבית המשפט ב־2012. בעקבות כך, קמן נכנסה לפירוק.

מה דעתך על מניית דיסקונט:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

לפני הפירוק אלרואי הגיע להבנות מול מחזיקי האג"ח, שבתמורה העניקו לו ולהנהלת קמן פטור מתביעות. אלרואי גם הצליח להחזיר מעל 65% מהחוב ללאומי ולמזרחי, שעיקר חובן התרכז בקמן מים ששלטה בחברת מנדלסון.

 

החזר החוב התבצע באמצעות הכסף שנכנס לקמן מים בעקבות מחירת מניות. אלרואי רכש מקמן לפני כתשעה חודשים 48% ממניות מנדלסון בעסקה ששיקפה לחברת התשתיות שווי של כ־90 מיליון שקל. אלרואי לא ביצע את הקנייה בעצמו, אלא העביר את העסקה לקבוצת נץ ולרונקו, והוא מחזיק באופציה לרכישת 23.8% מכלל מניות מנדלסון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x