שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

ת"א; אופקו צללה ב-12% ומשכה את הבורסה מטה

המדדים ת"א 25 ות"א 100 השילו 0.6% מערכם; בית השקעות LAKEWOOD מניו יורק: "אופקו נסחרת בין 75% - 100% מעל לשווי השוק שלה". פועלים ירד ב-1.3% לאחר שהודיע כי לא ירכוש את דיסקונט ניו יורק. מחזור המסחר - 1.12 מיליארד שקל

מיקי גרינפלד 17:2711.12.13
המסחר בבורסה של תל אביב מתנהל היום (ד') בירידות על רקע הפתיחה היציבה בוול סטריט. מחזור המסחר הסתכם ב-1.12 מיליארד שקל.

 

אתמול לאחר סגירת המסחר פרסמה הבורסה את כל עדכוני המדדים הצפויים ביום ראשון הקרוב, ה-15 בדצמבר. לטבלת הביקושים וההיציעים הצפויים בעקבות העדכון במסחר הנעילה של יום חמישי לחצו כאן.

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים נדל"ן 15 ביומד תקשורת נפט וגז 

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

עפר קליין, ראש אגף כלכלה ומחקר בהראל ביטוח ופיננסים, מעריך שבהינתן הרמה הנמוכה של הפער אין אג"ח ממשלתי בישראל לאג"ח ארה"ב ל-10 שנים, ישנה סבירות לקורלציה הדוקה יותר בין התשואות בארה"ב התשואות בישראל.

 

"פער התשואות בין אג"ח ממשלתי ישראלי לאג"ח אמריקאי ל-10 שנים ירד לסביבת 0.7%. זה נכון שהיו בעבר תקופות בהן הפער היה נמוך עוד יותר, בעיקר בתקופות של גאות בשוק ההון (למשל בשנת 2007). להערכתנו, פער ריביות נמוך מזה אומנם אפשרי אם נמשיך לראות גאות בשוק ההון, אך לא ישקף נכון את פרמיית הסיכון והאתגרים העומדים בפני מדינת ישראל ב-10 השנים הבאות", אמר קליין. 

 

"הפנסיה היא כמו פצצת זמן גרעינית. תוחלת החיים צפויה להגיע ל-100 ואדם שפורש בגיל 67 ונשאר לו עוד שליש מחייו לחיות ללא תעסוקה. יש מגוון מוצרים פנסיונים. הרגולטור עושה כל הזמן במוצרים האלה שינויים. המדינה צריכה להקים ועדה ציבורית לנושא". כך אמר אתמול דני נוה, יו"ר כלל ביטוח, בפאנל של ועידת עדיף לענף הביטוח והפיננסים.

 

בורסת תל אביב בורסת תל אביב צילום: תומריקו

 

שוק האג"ח

ביהמ"ש אישר הבוקר לפטרוכימיים להשתתף בהנפקת הזכויות בבזן שבשליטתה. אישורו של בית המשפט הגיע אחר הסכמת הנושים, ובהם בנק הפועלים, וחוות דעת מומחה שתמכה בהשתתפות. ההנפקה של בזן צפויה להיות בהיקף של 528.5 מיליון שקל, ותשתתף בה החברה לישראל, שותפתה של פטרוכימיים בשליטה בבזן.

 

במקביל, מעלות העניקה דירוג BBB באופק שלילי לאג"ח שתנפיק בזן בהיקף של 500 מיליון שקל (יונפק באמצעות הרחבת סדרה א'). סכום הגיוס ישמש למחזור חוב ולצרכים שוטפים. באמצע אוקטובר הכני מעלות את בזן לרשימת מעקב עם השלכות שליליות.

 

מידרוג אישרה מחדש דירוג A2 באופק דירוג יציב לאיגרות החוב מסדרות ח', ט', י', יא', יג', יד' של חברת מבני תעשיה. כמו-כן מאשרת מידרוג דירוג זהה להנפקת אגרות חוב מסדרה יד' כנגד החלפת סדרה ט', כך שיוחלפו אגרות חוב בהיקף של עד מלוא יתרת הערך בספרים של סדרה ט'.

 

אג"ח אי.די.ביירדו אתמול בשיעור שנע בין 7%-5% ומניית החברה התרסקה ב-18.7% במחזור של 9.6 מיליון שקל, על רקע ההאשמות ההדדיות בין הקבוצות שהתחרו במכרז אי.די.בי וההבהרות המתבקשות מבן משה בדבר בעלי השליטה ומבנה השליטה בקבוצת אקסטרה - יום לאחר ההודעה הרשמית על נצחונה של קבוצת אלשטיין-בן משה. שופט בית המשפט המחוזי איתן אורנשטיין קבע בהחלטה שאותה פרסם אתמול בערב כי בן משה יתייצב לדיון בבית המשפט ביום ראשון בנוגע לאישור ההסדר, זאת כדי להציג את עמדתו ולענות על תשובות בנוגע לחוסר השקיפות של החברה שבשליטתו ומקורות ההון שהזרים.

 

מניות במרכז

בית השקעות LAKEWOOD מניו יורק, המתמחה בהמלצות מכירה על מניות יצא היום בסקירה רחבה בת 45 עמודים על חברת אופקושבניהולו ובבעלותו של פיליפ פרוסט וכתב כי "החברה נסחרת בין 75% - 100% מעל לשווי השוק שלה. אנחנו מאמינים כי החברה מספקת למשקיעים הרבה אשליות", נכתב. "כל עוד אנשים מאמינים בכח של תרופות דמה, אז החברה חזקה", כתבו בסקירה.

 

חברת הביומד קמהדע, המפתחת, מייצרת ומשווקת תרופות ייחודיות באמצעות טכנולוגיה לטיהור והפרדת חלבונים, הודיעה על סיום הניסוי הפיבוטלי הקליני שלב ווו/וו באירופה וקנדה למוצר אלפא 1 אנטיטריפסין (AAT) באינהלציה, לטיפול במחלת החסר הגנטי בחלבון אלפא-1 אנטיטריפסין (AATD או נפחת ריאות תורשתית). קמהדע צפויה לדווח על תמצית תוצאות הניסוי ברבעון הראשון של 2014.

   

בתוך כך, בנק הפועלים הודיע הבוקר בדיווח לבורסה כי לא ימשיך בבדיקת האפשרות לרכישת דיסקונט ניו יורק. לפני שבוע הוציא הבנק אישור רשמי לפיו הוא בוחן את אופציית הרכישה.

 

מניית אופקו רושמת היום ירידה חדה בת"א מבלי שהוציאה דיווח מהותי.  

 

שאול אלוביץ' מנהל מגעים למכירת חלל תקשורת. כך פרסם הבוקר "כלכליסט". המגעים מתנהלים בצורת מכרז, אחרי שהחברה שכרה את בנק ההשקעות ג'יי.פי מורגן לקדם עסקת מכירה או מיזוג עם חברה אחרת. הפעולה נעשתה לאחר שהגיעו לחלל פניות בנוגע לרכישתה. אלוביץ', ששולט בחלל תקשורת באמצעות חברת יורוקום הפרטית, מבקש עבור החברה סכום של 500–600 מיליון דולר, קרוב ל־2 מיליארד שקל — שווי כפול משווי החברה בבורסה, העומד על סביב 970 מיליון שקל. החברה אישרה בדיווח לבורסה כי "לנוכח התעניינות מצד גורמים שהביעו עניין במיזוג או ברכישת החברה, דירקטוריון החברה קיבל החלטה לבחון את האפשרות לביצוע עסקה כאמור. יודגש, כי הליך הבחינה כאמור הינו בשלבים מקדמיים ביותר ואין כל וודאות אם עסקה כאמור תצא אל הפועל או בדבר תנאיה או המתווה שלה".  

 

יצחק תשובה מתקרב למכירת השליטה (53%) בהפניקס . ל"כלכליסט" נודע כי קבוצת דלק שבשליטת תשובה קיבלה שלוש הצעות לרכישת השליטה. לצורך המכרז שנערך בחשאי שכרה קבוצת דלק את שירותיו של בנק וולס פארגו, הבנק הגדול בארה"ב ואת ההליך מוביל לצד תשובה מנכ"ל הפניקס, אייל לפידות. לפידות עצמו צפוי להיות חלק מהקבוצה הרוכשת כשאחזקותיו יקבעו על בסיס נוסחא שבמסגרתה יקבל הלוואה – מקבוצת הרכישה או מקבוצת דלק – וירכוש חלק ממניות השליטה לצד הקבוצה שתיבחר.

 

 

פטר קולמן, מנכ"ל ענקית האנרגיה האוסטרלית וודסייד, אמר אתמול בפגישה עם אנליסטים כי עדיין לא נפלה החלטה לגבי השקעתה במאגר לוויתן. "ההחלטה צפויה להתקבל לא לפני המחצית השנייה של 2014", אמר קולמן. נציגי קבוצת דלק צפויים לצאת בשבוע הבא לסבב שיחות מרתוני עם וודסייד במטרה לסגור את פרטי העסקה הנרקמת בין הצדדים, במסגרתה אמורים היו האוסטרלים להיכנס כשותפים למאגר בהיקף של כ-30%. סבב השיחות אמור להתקיים ביוסטון שבארה"ב והוא עשוי לכלול את נציגי כל שותפות "לוויתן". מדד ת"א נפט וגז ירד אתמול ב-2.9% ובין מניות האנרגיה הבולטות שאיבדו אתמול גובה - רציו, דלק קידוחים, ואבנר. שירדו ב-3.7%, 2.5% ו-2.6% בהתאמה.  

מה דעתך על מניית כיל:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
10% 59% 31%

 

קנקורד (Canaccord) מתחילה לסקר את נובהעם המלצת קניה ומחיר יעד של 15 דולר למניה - אתמול עלתה המניה בוול סטריט ב-3.85% לשער של 8.91 דולר. "לנובה מבנה עלויות מצוין ומאזן חזק תוך הצגת רווחיות יציבה גם ב-18 חודשים של מחזור שלילי בשוק המוליכים למחצה. על אף רווחיות מצויינת והרחבת נתח השוק של החברה, נובה נסחרת בחסר ביחס לקבוצת ההשוואה", נאמר בסקירה.

 

אורביט טכנולוג'יס מדווחת על מכירת המשך של סדרת מערכות חיוניות ליישומי עקיבה ותקשורת מדויקת בעבודה מול הלוויין. החברה זכתה בחוזה בהיקף של כ-6 מיליון שקלים מחברה גדולה באירופה. זוהי הזמנת המשך לסדרת המסובבים הניידים AL-4018 שהותאמה במיוחד לדרישות הלקוח לעבודה בתנאי מזג אוויר קשים, ביבשה ובים וכוללת יכולות המאפשרות דיוק גבוה ביותר.

 

 

כיל  הסכימה למשוך את מכתבי הפיטורים של עשרות מעובדי רותם אמפרט, שביטלו את העיצומים שתוכננו להיום. סיכום בנושא הושג אתמול בערב בין יו"ר ההסתדרות, עופר עיני לבין הנהלת כיל. הצדדים יתכנסו למשא ומתן בן שבועיים ובמהלכו ינסו להגיע לפשרה באשר למספר העובדים שיפרשו או יעזבו מרצון את החברה.המשא ומתן יערך בין ועד עובדי רותם אמפרט לבין הנהלת המפעל בחברת האם, כיל דשנים.

 

טבע הציגה אתמול תחזית כפולה לשנת 2014. במידה שתיכנס תחרות גנרית לקופקסון צופה טבע הכנסות של 19.3-20.3 מיליארד דולר ב-2014 ורווח תפעולי של 4.8-5.1 מיליארד דולר. הרווח הנקי צפוי להסתכם ב-4.2-4.5 דולר למניה. במידה שלא תיכנס תחרות גנרית צופה טבע הכנסות של 19.8 - 20.8 מיליארד דולר, כך שלמעשה, כניסה של תחרות גנרית תגרע כחצי מיליארד דולר מהשורה העליונה של טבע. הרווח התפעולי של טבע יסתכם בתסריט זה ב-5.35 - 5.65 מיליארד דולר. הרווח הנקי למניה יסתכם ב-4.8-5.1 דולר למניה.

 

במקביל דווח כי אמיר אלשטיין מסיים את תפקידו כיו"ר החברה לישראל ויעבור לכהן כסגן יו"ר טבע. אלשטיין יתפוס את מקומו של פרופ' משה מני שביקש לעזוב את תפקידו כסגן היו"ר, החל מ-1 בינואר 2014, וזאת מסיבות אישיות. מני ימשיך לכהן כחבר בדירקטוריון החברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x