$
בורסת ת"א

"המיזמים החדשים של שטראוס מגבילים את יכולת הצמיחה של החברה"

לפי לאומי שוקי הון הפרויקטים החדשים בחו"ל, בתחומי הסלטים והמים מגבילים את מרווח התמרון של החברה. לגבי ישראל צופים בחטיבת שוקי ההון של בנק לאומי איום מצדה של טרה בשוק החלב

שי סלינס 13:1210.12.13

השיפור ברווחיות תחום הקפה בחברת שטראוס, גרם ללאומי שוקי הון להעלות היום (ג') את ההמלצה למניית החברה מ"תשואת חסר" ל"תשואת שוק" עם מחיר יעד של 62 שקל - נמוך ממחיר השוק בכ-6%. עם זאת, מזהירים בחטיבת שוקי ההון של בנק לאומי כי המיזמים החדשים של החברה עשויים לפגוע בצמיחת החברה. 

גיל דטנר, אנליסט תקשורת ומזון בלאומי שוקי הון ציין כי מחירי הקפה ברבעון השלישי של 2013 היו נמוכים ב-24% מול הרבעון המקביל אשתקד, מה שמסביר את שיפור הרווחיות ברבעון השלישי. "השיפור בתוצאות המגזר קוזז חלקית על ידי תיסוף השקל, מלחמת מחירים בשוק הקפה הנמס ברוסיה, והרעה בסביבה התחרותית במזרח אירופה", כתב דטנר. "כמו כן, רווחיות הפעילות בברזיל ירדה בהשוואה לרבעון הקודם", הוסיף.

 

שטראוס פפסיקו בהשקה של אובלה שטראוס פפסיקו בהשקה של אובלה צילום: שטראוס

 

לגבי המיזמים החדשים של שטראוס הכוללים את אובלה - השיתוף החדש של שטראוס ופפסיקו בתחום הסלטים מחוץ לצפון אמריקה ופעילות המים בסין ובאנגליה - כותב דטנר כי הפעילויות החדשות שהחברה מקדמת ממשיכים להניב לקבוצה הפסדים כבדים. "מעבר להפסדים, מיזמים אלה גם צורכים משאבים ניהוליים משמעותיים, ומגבילים את מרווח התמרון של החברה לצמוח בכיוונים שונים".

 

מה דעתך על מניית שטראוס:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

בהקשר לפעילות בישראל, כתב דטנר, "אמנם מחירי החלב עלו בהשוואה לרבעון המקביל, אולם מחירי רוב הסחורות ירדו בחדות בשנה האחרונה, במיוחד במונחים שקליים. הגידול בשוק המקומי ימשיך להיות מתון יחסית נוכח החולשה הכלכלית, והרגישות למחירי מזון. לדעתנו, הסיכון העיקרי במגזר זה הוא האיום של טרה בשוק החלב, אשר צפוי להתבטא באובדן נתח שוק ולחץ על המחירים".

 

חברת שטראוס נסחרת בבורסה של תל אביב לפי שווי שוק של 7.3 מיליארד שקל. המניה זינקה מתחילת השנה ביותר מ-40%.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x