$
בורסת ת"א

"נוחי דנקנר יוזמן לשימוע בטרם הגשת כתב אישום"

כך אמר ל"כלכליסט" גורם במשרד המשפטים. בפרקליטות סבורים שיש די ראיות להגיש כתב אישום נגד בעל השליטה באי.די.בי אחזקות בגין השפעה בדרכי תרמית על מניית החברה, וצפויים להתקדם לשלב הבא: שימוע

תומר גנון וזוהר שחר לוי 17:3009.12.13
הפרקליטות צפויה לזמן את נוחי דנקנר לשימוע בטרם הגשת כתב אישום בגין השפעה בדרכי תרמית על מניית אי.די.בי אחזקות. כך אמר ל"כלכליסט" גורם במשרד המשפטים. לדברי הגורם, הראיות שנבחנו בתיק - כמו גם העמדה החד־משמעית של רשות ניירות ערך, ולפיה ישנה תשתית ראיות מספקת כדי להעמיד לדין את בעל השליטה באי.די.בי - עומדות בבסיס ההחלטה העקרונית להגיש נגדו כתב אישום בכפוף לשימוע. על פי הגורם גם המעורבים הנוספים, איתי שטרום ועדי שלג, צפויים להיות מוזמנים לשימוע.

 

נוחי דנקנר. תשתית ראייתית מספקת נוחי דנקנר. תשתית ראייתית מספקת צילום: אוראל כהן

 

על פי ממצאי חקירת הרשות, בימים שקדמו להנפקת מניית אי.די.בי אחזקות בפברואר 2012, שבה גויסו מהציבור 342 מיליון שקל, ביצעו שטרום ושלג, בעלי חברת ISP ומנכ"לה בהתאמה, עסקאות בהיקפים של עשרות מיליוני שקלים, וזאת כדי לתמוך בשער גבוה למניה ולשפר את סיכויי הצלחת הנפקה. על פי החשד, דנקנר, שחשש מכישלון ההנפקה, רקם את התוכנית התרמיתית להריץ את מניית אי.די.בי אחזקות עם שטרום, וגם היה אחראי על מימונה. ברשות טוענים עוד שדנקנר ניסה לכאורה לנצל את מעמדו וקשריו מול הבנקים כדי להשיג לשטרום מימון בהיקפים גדולים כדי שיוכל להריץ את מניות אי.די.בי.

 

בעקבות הרשעתן לאחרונה של החברות עופר השקעות ועופר פיתוח בהרצת איגרות החוב של חברת מליסרון, בפרקליטות שוקלים אם להגיש כתבי אישום גם נגד החברות המעורבות לכאורה בפרשת אי.די.בי, ובהן אי.די.בי אחזקות. על חברות שמורשעות בעבירות ניירות ערך ניתן להטיל קנסות כספיים מקסימליים של 5.5 מיליון שקל.

 

ממשרדו של נוחי דנקנר נמסר: "לא התקבלה כל הודעה בנושא".

 

מעורכי הדין גיל דחוח וגלית רוטנברג המייצגים את עדי שלג נמסר: "איננו מתייחסים לשמועות כאלה ואחרות טרם קבלת עמדתה הרשמית של הפרקליטות".

 

עורכות הדין נוית נגב ואיריס ניב־סבאג, המייצגות את איתי שטרום: "לא קיבלנו כל הודעה בעניין. אנו סבורות כי איתי שטרום לא עבר כל עבירה, ואנו נציג עמדה זו בפני כל פורום שיידרש".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x