שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מט"ח וסחורות

הדולר היציג בשפל של יותר משנתיים: ירד ב-0.4% ל-3.5 שקלים

היורו שמר על יציבות ברמה של 4.81 שקלים; FXCM ישראל: "האתגר של בנק ישראל יהיה למנוע מפולת בשער החליפין". סטנלי פישר: "זו תהיה טעות להשתמש בשיעורי ריבית להוריד את מחירי הדיור"

שי סלינס 15:5009.12.13

האם בנק ישראל יתערב בקרוב בשוק המט"ח וירכוש דולרים על מנת למתן את התחזקות השקל? הדולר היציג נחלש היום (ב') ב-0.4% ושערו נקבע על 3.5 שקלים - שפל מאז אמצע חודש אוגוסט 2011. היורו שמר על יציבות ברמה של 4.81 שקלים.

בעולם שומר הדולר על יציבות מול היורו ונסחר תמורת 1.37 דולרים ליורו. מול הדולר האוסטרלי מתחזק המטבע האמריקאי ב-0.6% ל-0.907 דולר אמריקאי אוסטרלי. מול הין עולה הדולר ב-0.2% ל-103.1 ין.

 

חברי הוועדה המוניטרית שהמשתתפו בדיון החלטת הריבית האחרונה לחודש דצמבר 2013 קיבלו את ההחלטה להותיר את הריבית על כנה, ברמה של 1%, פה אחד. כך עולה מהפרוטוקול שפרסם היום בנק ישראל. הדיון התמקד בכמה סוגיות עיקריות: האינפלציה, רמת הפעילות במשק, הסביבה העולמית והתפתחות שער החליפין. "תוואי הריבית בהמשך תלוי בהתפתחויות בסביבת האינפלציה, בצמיחה בישראל ובכלכלה העולמית, במדיניות המוניטרית של הבנקים המרכזיים העיקריים ובהתפתחות שער החליפין", נכתב בפרוטוקול.

 

דולר דולר צילום: שאטרסטוק

 

"אני הבנתי שמה שראש הממשלה אמר בטקס המינוי של הנגידה זה כמו שאומרים 'סוף טוב הכל טוב' וזה מה שלי יש להגיד על זה", כך אמר סטנלי פישר לשעבר נגיד בנק ישראל בהתייחסו לסאגת המינוי של מחליפתו קרנית פלוג, בוועידה כלכלית בתל אביב. "הבעיה העיקרית בשוק הדיור זה היצע הקרקע. זו תהיה טעות להשתמש בשיעורי ריבית להוריד את מחירי הדיור. כי זה לא הגורם הכי חשוב במשק. העובדה שיש במשק רמת תעסוקה הכי גבוהה זה 30 שנה תורמת הרבה לציבור. זה תורם לאיכות החיים של הישראלי הממוצע - יש לו עבודה. העובדה היא שרמת הבנייה במשק זה הכי גבוה שהיה מהעלייה הרוסית - מייצרים מעל 40 אלף יחידות דיור - זה יותר ממה שהיה.

 

כלכלני FXCM ישראל, התייחסו למסחר בשוק המט"ח המקומי וכתבו כי "האתגר של בנק ישראל יהיה להגן על השפל של ספטמבר ב-3.473 שקלים כדי למנוע מפולת בשער החליפין. השפל ברמה זו היה הרמה שבה התערב בנק ישראל באופן מסיבי וכעת האתגר של בנק ישראל יהיה להגן על רמה זו גם הפעם, כדי למנוע צניחה חופשית לרמות שיהיו מסוכנות מאוד לייצוא".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x