$
בורסת ת"א

איתמר מדיקל מגייסת 15 מיליון שקל ממגדל בהנפקה פרטית

ההנפקה תבוצע על פי שווי של 135 אגורות למניה - 11.5% פחות משוויה בשוק. מגדל תחזיק לאחר ההקצאה ב-7.3% ממניות איתמר

כלכליסט 10:4608.12.13

חברת המכשור הרפואי איתמר מדיקל מגייסת הון ממגדל בהקצאה פרטית: איתמר מקצה למגדל 11,111,111 מניות רגילות המהוות 7.3% מהון המניות וזכויות ההצבעה באיתמר תמורת 15 מיליון שקל.

על פי הדיווח של איתמר לבורסה, ההקצאה מתבצעת במחיר של 135 אגורות למניה - נמוך בכ-11.5% ממחיר המניה ביום חמישי האחרון, שעמד על 152.6 אגורות למניה.

 

בשבוע שעבר הכחישה איתמר מדיקל בדיווח לבורסה את הדיווח ב"כלכליסט" לפיו היא בוחנת גיוס של 40–20 מיליון שקל באמצעות הנפקה לציבור בת"א.  

 

איתמר מדיקל נסחרת כיום לפי שווי של כ־215 מיליון שקל, אחרי שהמניה ירדה ב־17% בשנה האחרונה. ההנפקה הקרובה צפויה לדלל את אחזקותיהם של בעלי המניות ב־10% ויותר.

 

מנכ"ל איתמר גלעד גליק הצטרף לחברה לפני כחצי שנה במקומו של ד"ר דב רובין, אחרי שבמשך שנים היא לא הצליחה לבצע את קפיצת המדרגה מבחינת ההכנסות שצנחו ברבעון השלישי של 2013 ל־3 מיליון דולר לעומת 3.5 מיליון דולר ברבעון המקביל, והפסד של 1.7 מיליון דולר לעומת הפסד של 277 אלף דולר ברבעון המקביל.

 

לפני כחודשיים פיטרה איתמר 15 עובדים מתוך 120 עובדי החברה כחלק מיישום אסטרטגיה חדשה שנועדה להתמקד בשיווק מוצריה בארה"ב ובשינוי המודל העסקי שלה שיכלול, בין היתר, פניה לרופאים כלליים ולא רק לרופאים מקצועיים כפי שניעשה עד כה, וכן מעבר להשכרת המכשירים שפיתחה במקום מכירתם, והכנסות חוזרות מציוד מתכלה.

 

גלעד גליק גלעד גליק צילום: אוראל כהן

 

איתמר מדיקל שהוקמה לפני 16 שנה פיתחה טכנולוגיות המאפשרות לנטר באמצעים לא פולשניים מחלות בכלי הדם. על אצבעו של החולה מולבש חיישן הרגיש לשינויים בנפח זרימת הדם.

 

לחברה שני מוצרים עיקריים, הראשון נועד לאבחון של מחלות קרדיו־וסקולריות (כלי הדם של הלב) המובילות להתקף לב, והשני לבדיקת הפרעות שינה שמאפיינות חלק גדול מאנשים הסובלים מבעיות לב.

 

נכון לסוף ספטמבר 2013, נותרו בקופתה 54 מיליון שקל אחרי שהשתמשה ב־6 מיליון שקל למימון פעילותה השוטפת ברבעון השלישי. בחודש מרץ האחרון גייסה איתמר מדיקל כ־62 מיליון שקל, כאשר נכון לסוף הרבעון השלישי נותרו בקופתה 54 מיליון שקל. החברה השתמשה ב-6 מיליון שקלים למימון פעילותה השוטפת ברבעון השלישי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x