שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

הבורסה בת"א ננעלה בעליות בהובלת מניות הבנקים: גיוון קפצה ב-21%

ת"א 25 עלה ב-0.2%, ת"א 100 טיפס ב-0.3% ומדד הבנקים הוסיף 1% לערכו; אלרון מקבוצת אי.די.בי זינקה ב-15% בעקבות ההודעה על מכירת גיוון. פוטומדקס צנחה ב-10% על רקע ביטול חוזה הפצה ביפן

מיקי גרינפלד 16:3308.12.13

המסחר בבורסת תל אביב ננעל היום (א') בעליות קלות על רקע דו"ח התעסוקה שפורסם בשישי בארה"ב והעליות שנרשמו בוול סטריט בתגובה. מחזור המסחר הסתכם ב-710 מיליון שקל.

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

הכלכלה האמריקאית ייצרה בחודש נובמבר 203 אלף משרות חדשות, ושיעור האבטלה נפל ל-7% מ-7.3% באוקטובר, כך עולה מדו"ח התעסוקה שפרסם הממשל האמריקני ביום שישי. שיעור האבטלה הוא הנמוך ביותר מאז נובמבר 2008. התוצאות היו טובות מתחזיות האנליסטים, שציפו להוספה של 180 אלף משרות.

 

מבין שלל נתוני המאקרו המופיעים בארה"ב, אלה הנכללים בדוח התעסוקה נחשבים לבעלי ההשפעה הגדולה ביותר על שוק המניות. בתקופה זו, חשיבות הדו"ח גדולה אף יותר, על רקע ההערכות כי בעקבות נתוני התעסוקה הטובים מהצפוי צפוי הפרדל ריזרב להחליט בישיבתו הקרוב על צמצום רכישות האג"ח החודשיות. 

 

היום יציגו שר האוצר יאיר לפיד ומזכ"ל ארגון המדינות לשיתוף פעולה ופיתוח כלכלי (OECD) את הדו"ח שהכין הארגון על ישראל. ישראל זוכה לשבחים בזכות שיעור הצמיחה הגבוה יחסית ותעשיית ההייטק המפותחת שבה, אך ביקורת מפורשת נמתחת על רמת החיים הנמוכה מאוד ביחס למדינות אחרות בארגון. ה-OECD מדגיש את שיעור העוני בישראל, שהוא הגבוה מבין המדינות החברות בארגון, ומגיע לכ-20%.

  

בורסת תל אביב בורסת תל אביב צילום: עמית שעל

 

דאו ג'ונס עלה בשישי ב-1.3%, נאסד"ק - ב-0.7% ו-500 S&P - ב-1.1%; בסיכום שבועי ירד 500 S&P ב-0.1%, דאו ג'ונס איבד 0.4% ואילו נאסד"ק הוסיף 0.1% לערכו וננעל ברמה הגבוהה ביותר שלו מאז ספטמבר 2000.

 

שוק האג"ח

היום צפויה להסתיים הצבעת המחזיקים על ההצעות של המתמודדות במכרז על השליטה באי.די.בי אחזקות - הצעת גרנובסקי-דנקנר בשיתוף עם אי.די.בי, מול הצעת אלשטיין אקסטרה. שופט בית המשפט המחוזי איתן אורנשטיין דחה הבוקר את בקשת קבוצת גרנובסקי-דנקנר לדחות ב-24 שעות את ההצבעות על ההצעות לרכישת החברה. במקביל, השופט הורה למוטי בן משה להגיב לטענות בדבר אי גילוי מהותי על נכסיו. לפי ההערכות, רוב מחזיקי האג"ח מעדיפים את הצעת אלשטיין ובן־משה על פני ההצעה המתחרה של קבוצת דנקנר־גרנובסקי. עם זאת, המסתורין סביב מקורות המימון של בן־משה עלול להכשיל את העסקה. 

   

מידרוג הודיעה על שינוי אופק הדירוג של חברת החשמל משלילי ליציב תוך הותרת הדירוג ברמת Aa3 . מידרוג הסבירה כי עדכון אופק הדירוג הוא פועל יוצא של הזרמת הגז הטבעי הסדירה והמתמשכת ממאגר תמר לחברה וכן של השימוש במצוף הימי כאמצעי אספקת גז טבעי נוסף לצורך ניהול הסיכונים של החברה. "כנגזרת מכך, בתשעת החודשים הראשונים של שנת 2013 חל שיפור מהותי בהוצאות הדלקים של החברה ובתזרים המזומנים שלה", הסבירה מידרוג.

מניות במרכז

דסק"ש ואלרון מקבוצת אי.די.בי ייסחרו על רקע ההודעה על עסקת הענק למכירת גיוון אימג'ינגלקובידיאן לפי שווי של מיליארד דולר ועל פי מחיר של 30 דולר למניה - פרמיה של 28% על מחיר השוק ופרמיה של כ-75% על המחיר הממוצע בשנה האחרונה. דסק"ש צפויה לקבל תמורת המניות במעמד השלמת העסקה 142 מיליון דולר (נכון להיום כ-554 מיליון שקל). אלרון צפויה לקבל תמורתן במעמד השלמת העסקה 204 מיליון דולר (נכון להיום כ-718 מיליון שקל).

 

בחו"ד המומחה מטעם ביהמ"ש בעניין השלכות הנפקת הזכויות בבזן על בעלי החוב בפטרוכימיים, קובע המומחה, רו"ח יצחק עידן, כי קיים יתרון למחזיקי האג"ח השתתפות בהנפקת הזכויות. המומחה מציין כי מהערכות השווי של היועץ הכלכלי של נציגות מחזיקי האג"ח עולה כי שווי מניית בזן נמוך משמעותית מהערכות החברה. "גם בהתאם להערכת היועץ הכלכלי של הנציגות, שווי מניית בזן גבוה מהותית משויו השוק של מניית בזן כיום", מציין המומחה.

 

איתמר מדיקל מגייסת הון ממגדל בהקצאה פרטית. איתמר מקצה למגדל 11,111,111 מניות רגילות תמורת 15 מיליון שקל - 7.3% מהון המניות וזכויות ההצבעה - 4.99% לאחר דילול מלא. במקביל, בחמישי הכריזה ההסתדרות על סכסוך עבודה בחברת הביטוח בעקבות טענתה כי ההנהלה מסרבת להכיר בוועד העובדים. המשמעות היא שבעוד שבועיים יוכלו עובדי מגדל לפתוח בעיצומים ואף בשביתה. במקביל הוציא בית הדין האזורי לעבודה צו ארעי נגד הנהלת מגדל, האוסר עליה לפנות לעובדים בכל הנוגע להתארגנותם תחת ועד מייצג וארגון מקצועי.

.  

שוב פיצוץ במו"מ בין ועד עובדי נייר חדרה להנהלה. אחרי שני סבבי שיחות אצל ראש האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות והיו"ר המיועד, אבי ניסנקורן, הודיע אתמול בערב הוועד כי לא ישוב למו"מ כל עוד העבודה במפעל מושבתת. בהמשך לבקשת ההסתדרות שהוגשה אמש (ש') לפני חצות לבית הדין האזורי לעבודה בחיפה, בית הדין נתן צו שאוסר על נייר חדרה לעשות כל פעולה, במישרין או בעקיפין, שתביא לפיטורי עובדים.

  

חברת נטקס זינקה ביום חמישי בת"א ב-23% לאחר שדיווחה על הסכם בינה לבין גוגללשיתוף פעולה בקשר לשירותי החברה בתחום האינטרנט והסלולר.

  

פוטומדקס דיווחה על סיום בהסכמה של הסכם ההפצה ביפן עם חברת יא-מאן (Ya-Man), בין השאר, בשל מחלוקת על הוצאות שיווק בגובה של כ-1 מיליון דולר, ובשל אי הצלחתה של יא-מאן לעמוד בדרישת רכישות המינימום האמורה בהסכם.

 

אינסולייןהעוסקת בפיתוח טכנולוגיה ומוצרים לשיפור האפקטיביות של אינסולין המוזרק לחולי סוכרת, דיווחה כי על פי נתונים שנמסרו מהשותף הגרמני של החברה, מאז אוקטובר האחרון שווקו כ-2,200 ערכות אינסוליין למשתמשים.

 

בין המניות הבולטות החוזרות מניו יורק לתל אביב עם פער ארביטראז' (פער בשווי המניה הנסחרת בניו יורק ובת"א): אודיוקודסעם פער חיובי של 10.2%, פריוןעם פער חיובי של 3.2%% קמטקעם פער שלילי של 6.6%, וטבע עם פער שלילי של 1.6%.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x