שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

מסכים אדומים בבורסה בנעילה; פרטנר ירדה ב-3.5%

ת"א 25 ננעל ללא שינוי מהותי ות"א 100 איבד 0.3%. הירידות במדדים המובילים התמתנו לאחר פתיחת המסחר בוול סטריט. מניית דיסקונט ירדה ב-1%; מחזור המסחר - 1.17 מיליארד שקל

מיקי גרינפלד 17:3204.12.13

המסחר בבורסת תל אביב ננעל היום (ד') בירידות שהתמתנו עם פתיחת המסחר בוול סטריט. מחזור המסחר הסתכם ב-1.17 מיליארד שקל.

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

"שנת 2014 צפויה להיות שנה חיובית נוספת בשוקי המניות בארץ ובעולם. שוק המניות בתל אביב צפוי לעלות בכ-8%". כך מעריך בית ההשקעות אקסלנס. מחלקת המחקר והאסטרטגיה של אקסלנס, בראשות הכלכלן הראשי יניב חברון, מעריכה עוד כי מחירי הדיור ימשיכו לעלות בשנה הקרובה גם הם, בקצב של 7%-8%, אולם ב-2015-2016 ישנה סכנה משמעותית להיפוך מגמה במחירי הדיור בארץ ובעולם, בשל העלאות ריבית בבנקים המרכזיים בישראל ובעולם.

 

"שוק המניות עדיין לא נמצא בשלב של בועה, אולם המשך העליות בשנה הבאה עשוי בהחלט להכניס את השווקים לטריטוריה מסוכנת של עלייה בהסתברות לתיקון חד. מגמת הסטת הכספים מהבורסה הישראלית לשוקי המניות בחו"ל תחריף ב-2014. ההיצע פה קטן עלינו – בעוד תיק הנכסים של הציבור עלה ב-38% מאז נובמבר 2007 ,שווי המניות וההמירים בשוק המקומי רשם ירידה. מצב זה מחייב את הציבור המקומי לחפש אלטרנטיבות השקעה במניות בחו"ל", מוסיפים באקסלנס.

 

בורסת תל אביב בורסת תל אביב צילום: בלומברג

שוק האג"ח

אתמול בערב החלה הצבעת מחזיקי אגרות החוב של אי.די.בי אחזקות. בתחילת האסיפה הציגו נציגי קקוצת אקסטרה אלשטיין ונציגי קבוצת אי.די.בי-גרנובסקי-דנקנר-נקש הסברים ביחס להצעות המשופרות. ההצבעה החלה לאחר תום פרק ההסברים והיא תימשך עד יום ראשון הקרוב, ה-8 בדצמבר.

 

מניות במרכז

מה דעתך על מניית גילת:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

גילתצנחה אתמול בוול סטריט ב-5% לאחר שדיווחה בערב על השלמת מכירת ספייסנט - למרות הקשיים שחוותה במשא ומתן - תמורת 16 מיליון דולר. בעקבות המכירה עידכנה גילת את תחזיתה השנתית: הכנסות החברה ב-2013 יסתכמו על פי התחזית ב-230 מיליון דולר - מול תחזיתה הקודמת להכנסות של 310 מיליון דולר.

 

שביתה בקמהדע: עשרות עובדים עזבו אתמול בערב את אולמות הייצור במפעל לייצור תרופות מתקדמות קמהדע שבצומת בית קמה שבנגב. ועד העובדים בקמהדע הודיע להנהלת המפעל שהוא פותח בשביתה, ללא הגבלת זמן, שתסתיים עם חתימת ההסכם הקיבוצי בחברה. אמש בוול סטריט ירדה מניית קמהדע ב-2%.

 

חברת אספן גרופדיווחה אמש על רכישת 16 מערכות סולאריות לייצור חשמל שמייצרות יחדיו כ-0.85 מגה וואט. המערכות היו בבעלות חברת מיה סול והן יעברו לאספן בעבור 14 מיליון שקל. התעריף שמובטח ל-20 שנה הוא 1.61 שקל לקילו וואט, כמעט פי 3 מהמחיר אותו משלם לקוח לחברת החשמל. 

 

חברות דלק קידוחים ואבנר, שמחזיקות יחדיו ב31.25% בשותפות תמר ונמצאות בשליטת איש העסקים יצחק תשובה, מדווחות על עסקה למכירת גז טבעי לחברת דלק ישראל אף היא בשליטת תשובה. תנאי העסקה הן מכירה של 460 מיליון מ"ק גז טבעי לתקופה של 7 שנים כאשר התמורה עבור הגז נאמדת בכ-105 מיליון דולר.

 

שותפות חיפושי הגז והנפט, גלוב אקספלוריישן דיווחה היום כי במבחני הפקה בקידוח "אופק-2" לא נתגלו סימני נפט וגז בקידוח. רק לפני חודש דיווחה השותפות כי לפי דוח משאבים העדכני, ב"אופק-2" נמצאה כמות גז טבעי בהסתבות הטובה ביותר של 569 BCF (כ-0.56 TCF). כמו כן דווח על נפט בהסתברות הטובה ביותר בכמות של 28.4 MMBL ובעובי של 50 מטר. בדיווח שפרסמה היום מציינת השותפות כי לנוכח הממצאים המוקדמים היא מעוניינת לבצע מבחני הפקה נוספים. עם זאת, השותפות מציינת כי עלות מבחנים אלה עומדת על 5 מיליון דולר - ולפיכך "ביצועם כפוף לגיוס הון נוסף ו/או צירוף שותפים לרישיונות השותפות".   

 

התנועות החדות במניית קמטקנמשכות, בת"א ובניו יורק - אמש צנחה המנייה בוול סטריט ב-20.4%.  בשנה האחרונה זינקה מניית קמטק בתל אביב ביותר מ־280% ושווי החברה האמיר עד למעלה מ-600 מיליון שקל.

 

סלקוםאישרה בדיווח לבורסה כי היא מנהלת משא ומתן עם החברות פלאפון וגולן טלקום בנוגע להקמה משותפת של רשת דור רביעי. המשא ומתן בין פלאפון לסלקום נחשף לראשונה ב"כלכליסט" לפני כשלושה שבועות. לאחר הודעת סלקום, אישרה פלאפון את הפרטים גם היא בהודעה שפרסמה החברה-האם שלה בזק. מניית פרטנרמגיבה בירידות.

 

המנכ"ל הזמני של טבע אייל דשא, דיבר היום בכנס פארמה בלונדון ואמר כי בכוונת טבע לצמצם מפעלים ברחבי העולם על מנת להתייעל. "צמצום המפעלים שלנו ימשך בין 4-3 שנים וישפיע בעיקר על העסקים הגנרריים שלנו", אמר דשא. במקביל טבע תחשוף היום 15 מוצרים חדשים בצנרת התרופות של החברה שפותחו תחת תוכנית ה-NTE. המוצרים כוללים משככי כאבים מבוססי אופיום, תרופה לתחום הסכיזופרניה, תרופה למחלת הקרוהן ותרופות נוספות.

 

תראפיקס ביוסיינסס (לשעבר נסווקס), חברת ביופארמה המפתחת מוצרים חדשניים בתחום האימונותרפיה, הודיעה היום כי התקשרה במכתב כוונות בלתי מחייב עם חברת ViroPro, חברה פרמצבטית אמריקאית הנסחרת מעבר לדלפק בארה"ב, על פיו תמוזג החברה עם ViroPro. החברה הממוזגת תתמקד בעיקר בפיתוח פלטפורמה כוללת של תרופות ומוצרים לטיפול בשני סוגי מחלת הסוכרת, סוכרת נעורים וסוכרת סוג 2, באמצעות נוגדן ה- AntiCD3 של תראפיקס, אשר עשוי גם להאט את התפתחות סוכרת הנעורים בטיפול בשלביה המוקדמים.  

  

מניות הבנקים הגדולים מאבדות היום גובה - כולל פועלים, לאומימזרחי טפחות, בינלאומיו דיסקונט. דיסקונט איבדה אתמול בת"א 3.4% לאחר שבעלי השליטה בבנק, קבוצת ברונפמן-שראן מכרה מניות של הבנק בהיקף של כחצי מיליארד שקל. את המניות הפיצו בעלי השליטה בבנק באמצעות בנק ההשקעות סיטי ובמחיר של 6.679 שקלים למניה - דיסקאונט של 3% על מחיר הפתיחה של המניה בבורסה אתמול.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x