שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

המסחר בבורסה ננעל בירידות בהובלת מניות הבנקים; גבעות צללה ב-8.9%

המדדים ת"א 25 ות"א 100 ירדו ב-0.4% ומדד הבנקים איבד 1.3%. בזן עלתה ב-6.9% לאחר שקיבלה את אישור הבורסה להנפקת מניות. גבעות עצרה הקידוח ב"מגד 6"; מחזור המסחר - 1.52 מיליארד שקל

מיקי גרינפלד 17:2802.12.13

המסחר בבורסת תל אביב ננעל היום (ב') בירידות בהובלת מניות הבנקים לאחר שבירת השיא של אתמול ועל רקע עדכון תחזית הדירוג של פיץ' לישראל.

 

מדד ת"א 25 נחלש היום על רקע ירידה של מניות חמשת הבנקים הגדולים, בהובלת לאומי וה פועלים.

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נדל"ן 15 נפט וגז

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

שיעור של 51% מהשקעות כספי הפנסיה באג"ח ומניות בישראל מתרכז באג"ח ובמניות שהנפיקו 20 חברות — כך עולה מסקירה שפירסם אתמול אגף שוק ההון במשרד האוצר ושעוסקת בריכוזיות ההשקעות של החיסכון הפנסיוני. השורה התחתונה של הסקירה מצביעה על ירידה בריכוזיות מתוך כלל הנכסים שמשקיעות קרנות הפנסיה, לצד הגדלת הריכוזיות בהשקעה בתוך אפיקי האג"ח ומניות, וחשיפה גבוהה באפיקים אלו למגזר הבנקאי.

 

עליות שערים במדדי המניות בארץ ובחו"ל וחודש חיובי נוסף במדדי אגרות החוב הממשלתיות והקונצרניות, הביאו את תעשיית קרנות הנאמנות לשיא חדש. התעשייה חצתה לראשונה את רף הגיוסים של 50 מיליארד שקל מתחילת השנה.

 

את לאחר שבנובמבר הקרנות המסורתיות (כלל הקרנות בנטרול הקרנות הכספיות) רשמו גיוסים של כ-4.9 מיליארד שקל, סכום זהה לחודש אוקטובר, מרבית הגיוסים נותבו לקרנות אג"ח כללי וקרנות מנייתיות כך, עפ"י אומדנים והערכות שבוצעו ע"י כלכלני מיטב דש.

  

בורסת תל אביב בורסת תל אביב צילום: בלומברג

 

שוק האג"ח

אלקו החזקות קיבלה מחברת הדירוג מעלות דירוג -A בתחזית שלילית לאג"ח שבכוונתה להנפיק, בהיקף של עד 200 מיליון שקל. הסכום שיגוייס ישמש למחזור חובות ולפעילות שוטפת. מעלות מציינת בעדכון כי התחזית השלילית מתבססת על פרופיל הנזילות של אלקו, ועל חיוניות מימוש נכסים ומחזור חוב לצורך שיפור מבנה החוב של החברה. "אנו ערים לעובדה כי בחודשים האחרונים ביצעה החברה מספר מימושים של נכסים , ובנוסף, לפוטנציאל להבשלה של מספר מהלכים נוספים שעתידים לשפר את מצב הנזילות, בשבועות הקרובים. אנו רואים במהלכים האמורים, לרבות הנפקה נשוא דוח זה, באם תתממש, כאירועים חיוביים לפרופיל הפיננסי של החברה", נאמר בעדכון מעלות.

 

מניות במרכז

מזור רובוטיקה, המספקת מערכות רובוטיות לניתוחי גב, הודיעה היום כי קיבלה הזמנה למערכת הריינסנס בדרום מזרח אסיה. "אזור אסיה פסיפיק מציע הזדמנות עסקית מהותית עבור מזור", אמר אורי הדומי, מנכ"ל מזור. "אנו מרוצים מאד מההצלחה שאנו נוחלים לאחרונה באזור אסיה-פסיפיק, הן בהקשר של תכיפות השימוש במערכת והן בהיבט של הגדלת מספר המערכות המותקנות. אני מאמין כי התפתחויות אלה ממשיכות לאשש את המודל העסקי ואת מודל המכירות שלנו בשווקים הבינלאומיים בכלל ובשוק של אסיה פסיפיק בפרט".

 

שותפות חיפושי הנפט והגז גבעות עולםדיווחה הבוקר כי הופסק הקידוח באתר "מגד 6" בשל תקלה. לפי הדיווח צינורות הקידוח נתקעו בעומק של 3,860 מטרים ובשלב זה אין יכולת להמשיך את הקידוח ולא ניתן לקבוע את הגורמים לאירוע. על פי הדיווח, השותפות תמשיך לפעול על מנת לחלץ את צינורות הקידוח, ובמקרה של אי הצלחה תתקיים התייעצות בשותפות בדבר דרכים להמשך הקידוח ויתפרסם דיווח מיידי.

 

מנכ"ל אל על אליעזר שקדי הודיע אתמול על סיום תפקידו. עדיין לא נקבע מועד מדויק לסיום הכהונה, וכמו כן לא נמסר נימוק להחלטתו של שקדי.

 

בזןקיבלה את  אישור הבורסה להנפקת המניות שנועדה לשפר את מצב הנזילות שלה. ההנפקה, בה ישתתפו בעלות השליטה החברה לישראל וככל הנראה גם פטרוכימיים- בכפוף להסכמת בעלי האג"ח של החברה - תהיה בהיקף של 528.5 מיליון שקל. החברה לישראל סיימה את הרבעון השלישי של 2013 עם הפסד של 84 מיליון דולר לעומת רווח של 159 מיליון דולר ברבעון המקביל. הנמצאת במגעים להסדר חוב, רשמה הכנסות של 900 מיליון דולר ברבעון השלישי - ירידה של 15% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. 

 

מה דעתך על מניית קמטק:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

אנלייט אנרגיה טיפסה אתמול ב-15.1% לאחר שהחברה מקבוצת יורוקום על רקע פרסום דוחות אנלייט לרבעון השלישי. החברה סיימה את הרבעון עם הכנסות של 88 מיליון שקל, בהשוואה להכנסות של כ-9.7 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד - זינוק של 78% שנובע ברובו משינוי בשיטת הדיווח. הרווח הנקי הסתכם ב-6.1 מיליון שקל, מול רווח של 388 אלף שקל ברבעון המקביל ב-2012.

 

מניית קמטקזינקה אתמול ב-18.5%, לאחר שבחודש האחרון טיפסה המניה ביותר מ-160% ושווי החברה האמיר עד 500 מיליון שקל. תחילה היו הערכות בשוק ההון כי הזינוק נובע מכך שהחברה נמצאת בדרכה לרכישה, אולם החברה פרסמה הבהרה כי לא ידוע לה על הצעת רכש כלשהי למניות החברה בעתיד הקרוב. בסופו של דבר, התברר כי העלייה במחיר המניה נבעה מכניסתה של החברה לתחום חדש, הדפסת מצע לשבבים באמצעות מדפסות תלת־ממדיות. עד היום התמקדה קמטק בעיקר בציוד בדיקה למעגלים מודפסים.

 

ברקליס מעלה את מחיר היעד למניית פרוטרוםמ-54 שקל ל-65 שקל ומותיר את ההמלצה על נייטראלי. אף שמדובר בהעלאה ניכרת בשיעור של 20%, מחיר היעד החדש נמצא מתחת לשוויה של מניית פרוטרום בבורסה, העומד היום על כ-66.5 שקל. בעדכון ברקליס נאמר כי התחזית הקודמת שהעניק לפני שנה היתה פסימית מדי, ולא לקחה בחשבון את התרחבות הפעילות, בין השאר באמצעות רכישות שהשתלבו בפעילות החברה. "היינו פסימיים מדי, לנוכח גידול של 12% שנרשם בשנה האחרונה ב-EBITDA מול עלייה של 2.5% בלבד במחזור, ומול עלייה של 48% בשווי המנייה בשנה", אומרים בברקליס.  

 

פיליפ פרוסט ממשיך להגדיל את חלקו בחברת אופקו הלת' - רכש בסוף השבוע האחרון מניות בהיקף של 60 אלף דולר. בכך עלתה אחזקתו של פרוסט בחברה לכ-38%.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x