בורסת ת"א

שיכון ובינוי: חולשת הדולר וסיום פרוייקטים בחו"ל פגעו בהכנסות

החברה שבשליטת שרי אריסון רשמה ירידה של 6% בהכנסות הרבעון השלישי ל-1.28 מיליארד שקל. למעט מגזר התשתיות בישראל - כל תחומי הפעילות רשמו ירידה בהכנסות. הרווח הנקי ירד ב-16.5% ל-56 מיליון שקל

מיקי גרינפלד 10:1928.11.13

שיכון ובינוימסיימת רבעון עם ירידה בהכנסות בכל מגזרי הפעילות, למעט מגזר התשתיות בישראל. הכנסות החברה שבשליטת שרי אריסון ובהנהלתו של עופר קוטלר הסתכמו ברבעון השלישי ב-1.28 מיליארד שקל, ירידה של 6% בהשוואה להכנסות של 1.37 מיליארד שקל ברבעון המקביל.  

החברה מסבירה את הירידה בהכנסות בשער הדולר מול השקל ברבעון השלישי בהשוואה לרבעון המקביל. 

 

בשורה התחתונה רושמת שיכון ובינוי ירידה של 16.5% ברווח הנקי שהסתכם ב-56 מיליון שקל - מול רווח נקי של 63 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2012.

 

הכנסות מגזר התשתיות של בישראל הניב לחברה ברבעון השלישי הכנסות של 468 מיליון שקל, בהשוואה להכנסות של 434 מיליון שקל ברבעון המקביל. מכירת האחזקות בכביש 6 שבגינה רשמה החברה רווח של 63 מיליון שקל.

 

מנגד, מגזר יזמות הנדל"ן בישראל רשם ברבעון תוצאות פחות טובות, עם ירידה בהכנסות ל-184 מיליון שקל, מול הכנסות של 228 מיליון שקל ברבעון המקביל. הירידה במגזר זה נובעת כך שבמהלך הרבעון ביצעה החברה 73 איכלוסי דירות לעומת 97 איכלוסי דירות ברבע המקביל אשתקד. על פי כללי החשבונאות, ההכנסות ממגזר היזמות משקפות את מספר המסירות בפועל של דירות ולא מכירות בפועל שנעשו בתקופה.

 

הפעילות בחו"ל סוגרת רבעון מאכזב, עם ירידה בהכנסות הן של מגזר התשתיות והן של מגזר היזמות. מגזר התשתיות בחול העומד במרכז הפעילות של שיכון ובינוי מבחינת היקף הכנסות, סגר רבעון שלישי עם הכנסות של 657 מיליון שקל, בהשוואה להכנסות של 729 מיליון שקל ברבעון המקביל. הכנסות מגזר היזמות בחו"ל ירדו מ-7 מיליון שקל ברבעון המקביל ל-3 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2013.

 

שיכון ובינוי מסבירה את הירידה בהכנסותיה מפעילות בחול בסיום הפרוייקטים הגדולים בגאנה ובגואטמלה, ובהיקפי ביצוע נמוכים יחסית בפרוייקט באזרביג'אן.החברה נפגעה גם משינויים בשער החליפין, ומסבירה בדוח כי הירידה בשער הממוצע של הדולר מול השקל ברבעון בהשוואה לתקופה המקבילה ב-2012 היא שעומדת בעיקרה מאחורי הירידה בתוצאות הפעילות בחו"ל.

 

עופר קוטלר עופר קוטלר צילום: ענר גרין

 

בפעילות האנרגיה המתחדשת רושמת שיכון ובינוי הכנסות של 24 מיליון שקל ברבעון השלישי, ירידה קלה מהרבעון המקביל שהניב לחברה 27 מיליון שקל.

מה דעתך על מניית שיכון ובינוי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

הרווח התפעולי ברבעון השלישי עלה ב-32.4% ל-189 מיליון שקל, בין השאר בזכות מכירת האחזקות בכביש 6. מנכ"ל שיכון ובינוי, עופר קוטלר אמר לאחר פרסום הדוח כי השלמת מימוש האחזקה בכביש 6 תאפשר לחברה "להמשיך ולהשקיע בפרויקטים חדשים במסגרת האסטרטגיה שלנו להרחבת פעילות הזכיינות בארץ ובעולם".

 

צבר העבודות של הקבוצה בתחומי התשתית והבניה הסתכם בסוף הרבעון השלישי ב כ- 10.4 מיליארד שקל, כ-8.1 מיליארד מתוכם (כ- 2.3 מיליארד דולר) מקורם בצבר עבודות בחו"ל.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x