שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

המסחר בבורסה ננעל במגמה מעורבת; אסם עלתה ב-6.2%

מדד ת"א 25 עלה ב-0.4%, ת"א 100 הוסיף 0.2% ומדד הנדל"ן ירד ב-0.5%; אחרי הדו"חות: דיסקונט טיפס ב-1.5%, פועלים ננעל ללא שינוי ובינלאומי נחלש ב-1.7%; מחזור המסחר - 1.1 מיליארד שקל

מיקי גרינפלד 17:3327.11.13

המסחר בבורסת ת"א ננעל היום (ד') במגמה מעורבת אחרי פתיחת המסחר בניו יורק. מחזור המסחר הסתכם ב-1.1 מיליארד שקל.

 

הבורסה נפתחה לאחר שהפועלים הבינלאומי, ודיסקונט פרסמו את דוחותיהם לרבעון השלישי. דוחות בנק לאומישהיו אמורים להתפרסם היום יפורסמו ביום שישי, לנוכח דחיית פרסום דוחות החברה לישראל, חברה כלולה בדוחות לאומי (ראו הרחבה בהמשך).

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז  נדל"ן 15 

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

בנק ישראל הגיב אתמול להחלטת האוצר על ביטול העלאת מס הכנסה ומסר כי הצעדים עליהם הוחלט מעצימים את האתגר של עמידה ביעד הגירעון של 2.5% תוצר כפי שנקבע לשנת 2015. "עמידה ביעד זה", מבהירים אנשי בנק ישראל, "תחייב צעדי מדיניות בהיקף ניכר, היות ועלות התוכניות עליהן החליטה הממשלה כבר גדולה מרמת הוצאות שתאפשר עמידה ביעד".

 

יניב חברון, הכלכלן הראשי של אקסלנס, ואהוליאב לוי ממחלקת המחקר והאסטרטגיה בחברה, אמרו אתמול כי להחלטת האוצר שלא להעלות את מס ההכנסה אין משמעות גדולה מדי על הגירעון התקציבי. "ההחלטה המשמעותית יותר היא הרצון לשנות את 'כלל ההוצאה' של הממשלה. נזכיר כי הממשלה הקודמת העלתה את נוסחת גידול ההוצאה שלה מרמה של 1.7% בשנה לגידול כמעט כפול שמסתמך על ממוצע הצמיחה בעשר השנים האחרונות, תוך כדי חתירה ליחס חוב תוצר של 60%. כלומר ככל שנתקרב לשם, ההוצאה תגדל. יחד עם זאת, הצמיחה בעשר השנים הקרובות תהיה ככל הנראה נמוכה מהממוצע בעשור האחרון ולכן יש לפעול במהירות לשינוי הנוסחה", אמרו חברון ואהוליאב.

 

בורסה בורסה צילום: עמית שעל

 

שוק האג"ח

קבוצת גרנובסקי-דנקנר וקבוצת אלשטיין-אקסטרה (הכוללת את אדוארדו אשלטיין ומוטי בן משה) הגישו אתמול לבית המשפט את ההצעות המשופרות במכרז השליטה באי.די.בי אחזקות. ההצעה של קבוצת גרנובסקי-דנקנר מבוססת על שווי לאי.די.בי פתוח של 1.3 מיליארד שקל לעומת שווי של 1.1 בהצעה הקודמת.

 

אלביט הדמיה מתקרבת להשלמת ההסדר: 70% ממחזיקי האג"ח אישרו את הסדר החוב בחברה, כולל ההסדר הנפרד עם בנק הפועלים. בכך הושג הרוב הנדרש לאישור ההסדר בהדמיה והחברה פנתה לבית המשפט לצורך דיון בהתנגדויות שנותרו ולצורך קבלת אישור סופי להסדר. בשלב מוקדם יותר אושר ההסדר על ידי 97% ממחזיקי האג"ח, בכפוף להגעת החברה מול בנק הפועלים שיאושר עלי ידי המחזיקים. החברה אכן הגיעה להסדר עם הפועלים ועתה כאמור התקבל אישור המחזיקים.

 

מידרוג הכניסה לבחינה (Credit Review) עם השלכות שליליות את דירוג אגרת החוב (סדרה 2) שהנפיקה צנורות המזרח התיכון. מידרוג מציינת בעדכון כי "בחינת הדירוג היא נוכח החלשות מהותית בפעילות החברה וברווחיותה בשנת 2013, וכן נוכח הערכותינו כי החברה תחרוג בצורה משמעותית מתחזיות מידרוג. החברה מתעתדת לסגור את קו הייצור לצינורות בעלי תפר אורכי וכן לצמצם את מצבת כוח האדם. במהלך הרבעון השלישי בשנת 2013 רשמה החברה הפחתה מהותית בגין ירידת ערך רכוש קבוע והיא צפויה לרשום הוצאות נוספות בגין השינוי הארגוני בעתיד".

 

מידרוג העלתה את הדירוג לחברת אדגרמ-Baa1 לדירוג A3 באופק יציב, זאת לקראת הנפקה של עד 220 מיליון שקל. העלאת הדירוג נתמכת, בין היתר, בשיפור המשמעותי שחל בשנים האחרונות בפרמטרים התפעוליים בתיק הנכסים בפולין, קנדה ובלגיה, תוך השבחתם ושיפור התפוסה ושכר הדירה. 

 

ישרסהשלימה אמש את השלב המוסדי של הנפקת האג"ח שלה. החברה גייסה 100 מיליון שקל בשלב המוסדי, כשהביקושים בהנפקה הסתכמו ב-162 מיליון שקל. החברה תיכננה לגייס 80 מיליון שקל אך עקב הביקושים הגבוהים הוחלט להגדיל את היקף ההנפקה לכ-100 מיליון שקל, באישור מידרוג - שהעניקה לאג"ח דירוג A2 באופק יציב. מדובר באג"ח צמודות למדד בריבית של 3.48% ובמח"מ 5.8 שנים. את הגיוס הובילה כלל חיתום והשתתפו בו אקסלנס, בראק קפיטל, מנורה וענבר נגזרים.

   

שוק המניות

אתמול בשלב מסחר הנעילה, קרנות הסל המבוססות על מדדי MSCI ביצעו ההתאמה החצי שנתית שלהן. במסגרת התאמה זו נכנסה מניית קמהדע למדד Small-cap ומניית אבגוליצאה ממדד זה.

מה דעתך על מניית פועלים:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

הפועלים רשם ברבעון רווח נקי של 653 מיליון שקל, בהשוואה לרווח של 625 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד - עלייה של 4.5%. התשואה להון הסתכמה ברבעון השלישי ב-9.6% בחישוב שנתי. זאת לעומת תשואה להון של 10.2% בחישוב שנתי ברבעון המקביל.נכון לסוף ספטמבר, ההון העצמי של הבנק עמד על כ-28.4 מיליארד שקל. במועד זה יחס הון הליבה עמד על 9.3% לעומת 8.9% בסוף 2012.

 

מאיר סלייטר, אנליסט בכיר במיטב דש ברוקראז', אמר בתגובה לתוצאות הפועלים כי מדובר ב"דוח טוב מאוד, המשקף יכולת של הבנק לשמור על רמת הרווח הנוכחי שלו, סביב 660 מיליון שקל ברבעון, על אף ירידת הריבית במשק. הבנק ממשיך לספק את אחד מאיי היציבות במערכת הבנקאית, עם מובילות והנהלה מנוסה, ועל כן צריך מנקודת מבטנו להיסחר במכפיל רווח גבוה יותר מהנוכחי. אנו מעלים מחיר יעד מ-18.5 שקלים ל-21 שקלים וממשיכים בתשואת יתר".  

 

טרנס קלינגמן, מנהל מחלקת המחקר בפסגות ברוקראז', אמר בתגובה לדוח פועלים כי רוב הסעיפים השונים של הדו"ח היו קרובים לצפי "אם כי רמת ההפרשות להפסדי אשראי מצביעה על מגמת עלייה מעבר לצפי בשל גידול בסיכון האשראי הבעייתי". קלינגמן צופה שבשנה הקרובה התשואה על ההון תנוע סביב ה-9%, המשקפת סביבת ריבית נמוכה. "מחיר היעד החדש שלנו עומד על 21.20 שקל למניה (לעומת 19 שקל לפני כן), גבוה ב-9% ממחיר השוק עם אפסייד מוגבל עבור המשקיעים - לכן, אנו מורידים את המלצתנו להחזק", אמר קלינגמן.

   

אלון גלזר, סמנכ"ל המחקר בלידר שוקי הון, אמר בתגובה לדוח פועלים כי הבנק יודע לייצר בטווח הקצר תשואה על ההון שנעה סביב ה- 9%. "ביחד עם צמיחה עתידית ועליה בריבית במשק, בטווח הבינוני התשואה על ההון תגיע ל- 10% ומעלה, וברמה זו השקעה בבנקים מייצרת עבורנו תשואה של 11%-12% על ההשקעה.לאור האמור אנו ממשיכים להמליץ על הבנק בקניה כאשר אנו מעלים את מחיר היעד ל- 22 שקל".

  

הבינלאומי רשם ברבעון השלישי רווח נקי של 144 מיליון שקל, בהשוואה ל- 161 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד - ירידה של 10.5%. ברבעון השלישי של השנה עמדה התשואה על ההון על שיעור של 9% בשיעור שנתי, בהשוואה לתשואה להון של 10.8% ברבעון המקביל אשתקד.

 

דיסקונט מציג שיפור ניכר בתוצאות הרבעון השלישי - מדווח על רווח נקי של 276 מיליון שקל, עלייה של 24.9% בהשוואה לרבעון המקביל. הרווח משקף תשואה להון של 9.5% לעומת שיעור של 7.9% ברבעון השלישי של 2012. מתחילת השנה גדל ההון העצמי של הבנק ב-3.3% והסתכם ב-12.2 מיליארד שקל. יחס הון הליבה של הבנק עמד בסוף ספטמבר על 9.3%.

 

סלייטר ממיטב דש ברוקראז' אמר בתגובה לדוחות דיסקונט כי תוצאות הבנק טובות מהתחזית, "הודות לשיפור בפעילות השוטפת של הבנק, בגידול בהכנסות המימון השוטפות ושיפור בהיקף העמלות שנגבו, במקביל ליציבות בהוצאות השכר, אשר צמחו ב-1.5% בלבד מתחילת השנה". סלייטר העלה את ההמלצה על מניית בנק לתשואת יתר (שווי שוק נמוך משווי צפוי עתידי) וקבע מחיר יעד של 8.2 שקלים - מול מחיר שוק העומד על כ-7 שקלים.

 

סכנת הערת עסק חי לבזן נחשפה עם העיכוב בדוח לאומי: החברה לישראל מעכבת את פרסום דוחותיה ככל הנראה על רקע המגעים סביב החברה הבת בזןלפריסת החובות ולקראת הנפקת הזכויות המתוכננת. אף שיש סבירות כי הבנקים ימשיכו להעמיד אשראי בן, מה שיפאשר לחברה לפרסם את דוחותיוה ללא הערת עסק חי, במקרה שהדבר לא יקרה והערת עסק חי תיכלל בדוחות, הדבר יחייב שינוי בכל דוחות החברות הרלבנטיות, ובכלל זה החברה לישראל, בנק לאומי ופטרוכימיים

 

דן פרופר יו"ר אסםהודיע אתמול בערב לבורסה לניירות ערך בתל אביב על מכירת אחזקותיו במניות אסם לנסטלה תמורת כ-142 מיליון דולר. העסקה בוצעה לפי מחיר של 92.67 שקל למניה, המשקף פרמיה של כ-25% על מחיר הנעילה של אתמול בשוק. פרופר ימשיך לכהן כיו"ר החברה.

 

קמטק נסקה ביותר מ-230% מתחילת החודש. אתמול עלתה המניה בת"א ב-18.8%, והלילה בוול סטריט עלתה ב-2.6%. השבוע הודיעה החברה על התקדמות לקראת כניסה לתחום מדפסות התלת מימד. אתמול הוציאה החברה הבהרה נוספת, לפיה היא נמצאת בשלבי פיתוח מתקדמים של מדפסת התלת מימד שלה. החברה צופה כי המדפסת תהיה מוכנה לשימוש בתחילת 2014 ומעריכה כי השיווק המסחרי יחל במהלך 2014. 

 

פרוטרוםרשמה ברבעון השלישי מכירות של 161 מיליון דולר, גידול של 2.5% בהשוואה לרבעון המקביל. חברת הטעמים מציגה עלייה של 18.3% ברווח הנקי ל-17 מיליון דולר בהשוואה לרווח נקי של כ-14.4 מיליון דולר ברבעון המקביל. הרווח התפעולי עלה ל-22.6 מיליון דולר, עלייה של 15.7% לעומת הרבעון המקביל.

  

אלקטרה צריכהשבשליטת אלקו סיימה את הרבעון השלישי עם עלייה של 39% ברווח הנקי לרמה של כ-22 מיליון שקל, לעומת רווח של 16 מיליון שקל ברבעון המקביל. הכנסות החברה עלו ברבעון לכ-738 מיליון שקל, לעומת כ-711.8 מיליון שקל ברבעון השלישי של שנת 2012.

  

מכירות קבוצת שטראוס נפגעו ברבעון החולף כתוצאה מהיחלשות שער הריאל הברזילאי לעומת השקל והסתכמו ב- 2.04 מיליארד שקל, ירידה בשיעור 1.9% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. למרות הירידה במכירות רשמה שטראוס עלייה של כ-16%ברווח הנקי ל-111 מליון שקל.

 

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x