בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

חברת הביוטכנולוגיה מדיוונד תצא לגייס 100 מיליון דולר בנאסד"ק

חברת הביוטכנולוגיה שמפתחת מוצרים לטיפול בפצעים מבקשת לגייס הון ברבעון השני של 2014 לפי שווי של 500 מיליון דולר. הגיוס עשוי להציב את החברה בעמדה טובה יותר במו"מ על מסחור תרופת הדגל שלה

גולן חזני 07:1326.11.13

חברת מדיוונד מנסה לרכוב על גל הגאות של חברות ביוטכנולוגיה בנאסד"ק. ל"כלכליסט" נודע כי בעלת השליטה במדיוונד, כלל ביוטכנולוגיה, פועלת להנפקת החברה בניו יורק לפי שווי של 500 מיליון דולר ולגייס 100 מיליון דולר. החתמים בהנפקה צפויים להיות ג'פריס וקרדיט סוויס וההנפקה עתידה להתבצע ברבעון השני של 2014.

באוגוסט האחרון גייסה מדיוונד, שמפתחת תרופות לריפוי כוויות ופצעים כרוניים, 20 מיליון דולר מבעלי המניות שלה בדרך של הנפקת זכויות, לפי שווי של 200 מיליון דולר.

 

בגיוס השתתפו כל בעלי מניותיה של מדיוונד. כלל ביוטכנולוגיה היא בעלת המניות הגדולה בחברה ובגיוס הזרימה 12.5 מיליון דולר, וכיום היא מחזיקה ב־64% ממניות מדיוונד. המייסד פרופ' ליאור רוזנברג מחזיק ב־10%, ומגדל והראל מחזיקות ב־7% מהחברה כל אחת.

 

כלל ביוטכנולוגיה, בניהולו של ראובן קרופיק, היא חברה־בת של כלל תעשיות הנשלטת בידי לן בלווטניק ומנוהלת על ידי אבי פישר. חברת הניהול ארטה ונצ'ר גרופ, שדרכה מנהלת כת"ב את חברת ההשקעות הגדולה בישראל בתחום מדעי החיים, צפויה לרשום גם היא אקזיט בהנפקה אם היא תצא לפועל.

 

מדיוונד קיבלה בספטמבר 2012 את אישור רשות התרופות האירופית ‏(EMA‏) לשיווק התרופה נקסובריד להטריית כוויות, המבוססת על תערובת של אנזימים מפרקי חלבונים שמופקים מגבעולי האננס, ומעורבבת בג’ל סטרילי. מדיוונד העריכה את היקף השוק לתרופה במאות מיליוני דולרים.

 

המשימה שעומדת בפני החברה כיום היא ניהול מו”מ עם חברות ריפוי פצע על עסקת מסחור. הנפקת הזכויות והגיוס הצפוי בנאסד"ק אמורים לשחרר ממדיוונד לחץ נזילות ולאפשר לה לבצע עסקה טובה. החברה מנהלת כיום מכרז באמצעות בנק ההשקעות ג’פריס למסחור התרופה, כשהמכרז מתנהל בין ארבע חברות שמתמחות בשוק ריפוי הפצע, ובהן KCI ו־Smith& Nephew.

 

מנכ"ל כלל ביוטכנולוגיה, ראובן קרופיק מנכ"ל כלל ביוטכנולוגיה, ראובן קרופיק צילום: אוראל כהן

 

טבע, שהחזיקה ב־14% ממניותיה של מדיוונד עד להנפקת הזכויות, היתה בעלת הזכויות הבלעדיות למסחור נקסובריד, אך היא ויתרה עליהן בדצמבר 2012 לאחר שהגיעה למסקנה שריפוי פצעים אינו חלק מליבת עסקיה, למעט השיווק ברוסיה, באוקראינה, בקזחסטן ובמדינות אחרות בחבר העמים שלטבע יש נוכחות שיווקית בהן. מדיוונד מימשה זכות לרכוש את אחזקתה של טבע בחברה תמורת תשלום תמלוגים ממכירותיה העתידיות עד לסכום של 43 מיליון דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x