שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

המסחר בבורסה ננעל בירידות; קמטק קפצה ב-80%

המדדים ת"א 25 ות"א 100 ירדו ב-0.2% במחזור מסחר של 1.23 מיליארד שקל; אלרוב נדל"ן ירדה ב-5% לאחר הדו"חות. אפריקה עלתה ב-1.8% ובזק איבדה 2.3%

מיקי גרינפלד 17:3025.11.13

המסחר בבורסת ת"א ננעל היום (ב') בירידות שערים, כשברקע פתיחת שבוע המסחר בעולם ולאחר שאתמול שוב רשם מדד ת"א 25  שיא חדש וננעל ברמה של 1,352.96 נקודות. מחזור המסחר הסתכם ב-1.23 מיליארד שקל. לאחר המסחר יפרסם בנק ישראל את הריבית המעודכנת, והצפי הוא כי ישאירה ברמה הנוכחית של 1%.

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

קרנות אג"ח קונצרני גייסו השבוע כ-180 מיליון שקל, זינוק של כ-100% בקצב הגיוסים בהשוואה לשבוע הקודם. הקרנות המנייתיות גייסו השבוע סכום של כ-200 מיליון שקל

- עלייה קלה בקצב הגיוסים לעומת השבוע הקודם. קרנות אג"ח כללי, בדגש על קרנות מעורבות עם חשיפה מנייתית וקרנות 10/90 , גייסו השבוע כ-730 מיליון שקל, ומתחילת החודש כ-2.1 מיליארד שקל. קרנות אג"ח כללי רחוקות כ-800 מיליון שקל מחציית סף 20 מיליארד שקל גיוסים מתחילת השנה.

 

ברבעון השלישי של השנה גדל שווי תיק הנכסים הכספיים שבידי הציבור בשיעור ריאלי של 1.9%, ובסוף חודש ספטמבר הסתכמה יתרתו בכ- 2 טריליון ו- 842 מיליארד שקל.

 

"עליות השערים החדות בבורסת תל אביב לא העלימו בין לילה את הבעיות עימה מתמודדת הבורסה המקומית ובראשן סחירות ונזילות נמוכה, רגולציה אגרסיבית, מחקר חסר ועוד, אולם יותר ויותר משקיעים מקומיים וזרים מוצאים את ההשקעה במניות בבורסת תל אביב כמעניינת משיקולי מומנטום ומחיר ובהינתן רגיעה בזירה הביטחונית", אמר אתמול יניב פגוט, אסטרטג ראשי בקבוצת איילון. 

 

בורסת תל אביב
בורסת תל אביב צילום: עמית שעל

 

שוק האג"ח

אלקטרה נדל"ן  השלימה היום גיוס של 75 מיליון שקל באמצעות הנפקת אג"ח פרטית לגופים מוסדיים בדרך של הרחבת סדרה ד'. הנפקת אגרות החוב בוצעה בניכיון של 7.56%, ובמחיר המשקף תשואה ריאלית של 6.9%. בעקבות הקצאת אגרות החוב החדשות הסירה חברת הדירוג S&P מעלות את תחזית הדירוג השלילית והותירה את הדירוג על '-BBB'.

 

קבוצת גרנובסקי-דנקנר וקבוצת אלשטיין-בן משה, המתחרות במכרז השליטה על אי.די.בי, יגישו עד מחר את הצעותיהן המשופרות שיובאו בפני הצבעת המחזיקים. השופט איתן אורנשטיין, שקבע ביום חמישי כי ההצעות יוגשו עד היום, נענה לבקשת קבוצת גרנובסקי-דנקנר להאריך את המועד ביום אחד. אסיפות הנושים יתקיימו ב-8 בדצמבר והדיון אצל השופט באישור ההסדר יתקיים ב-15 בדצמבר.

 

נאמני סדרות האג"ח והנציגות של אי.די.בי דורשים מהחברה ומקבוצת גרנובסקי-דנקנר להצהיר מי ישמש בתפקיד יו"ר באם ירכשו את השליטה בחברה. בנוסף דורשים הנאמנים והנציגות למנות תשעה דירקטורים לכל היותר, לעומת 18 שהצהירה הקבוצה שבכוונתה למנות.

 

מניות במרכז

קמטקנכנסת לתחום חדש - מדפסות התלת מימד. בימים האחרונים זינקה מניית קמטק בעשרות אחוזים, כאשר אחת ההערכות היתה כי החברה עומדת על סף רכישה. עם זאת, קמטק, המייצרת מעגלים מודפסים, הכחישה את ההשקעות ופירסמה דיווח לפיו היא לא מקיימת מגעים לקראת רכישה.

מבין המניות הנסחרות במדד ת"א 25 רושמת מניית בזק את הירידה בשיעור הגבוה ביותר. בת"א 100 בולטת אלון רבוע כחול עם ירידה של מעל 6%. לפני שבוע פורסם כי בעל השליטה באלון רבוע כחול דודי ויסמן במו"מ למכירת נתח של כ40%-50% מרשת מגה לקרן זרה. יומיים לאחר הפרסום הגיבה הקרן האמריקאית Catterton Partners, שעליה דווח בפרסום, כי היא אינה מנהלת מגעים על רכישת מגה. אלון רבוע כחול הינה חברה דואלית וככזו חלים עליה כללי גילוי פחות מחמירים מחברה הנסחרת בת"א.

 

מניית אפריקה רשמה אתמול יום שני רצוף של צלילה עמוקה, בשיעור של 7%. המניה החלה לצנוח בחמישי האחרון, שבו איבדה גם כן 7%, בעקבות החלטת בעלי האג"ח לדחות את בקשת החברה לביצוע שינוי בתנאי הסדר החוב - החלטה שמונעת מאפריקה פירעון מוקדם של חובותיה ומציבה אותה בסיכון להסדר חוב חדש.

מה דעתך על מניית רמי לוי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

האנליסטית אילנית שרף מפסגות ברוקראז' פרסמה תחזית לדו"חות רמי לוי, לפיה החברה תציג המשך צמיחה דו ספרתית במכירות, אם כי מתונה מעט ביחס לרבעונים הקודמים. "הרווח הגולמי צפוי לעמוד על 171.5 מיליון שקל, הרווח התפעולי צפוי להסתכם ב- 38 מיליון שקל והרווח הנקי ב- 31.2 מיליון שקל", אמרה שרף.

 

אלרוב נדל"ן עברה ברבעון השלישי להפסד. החברה רשמה הפסד נקי של 4 מיליון שקל, לעומת רווח של כ-29 מיליון שקל ברבעון המקביל. החברה מסבירה את הפער בגידול בשיעור מס החברות שנכנס לתוקפו ברבעון השלישי. הרווח התפעולי ירד ל-62 מיליון שקל, בהשוואה ל-73 מיליון שקל ברבעון המקביל.החברה חתכה את תחזית העודף התפעולי הצפוי ממלונות מצודת דוד ומלון ממילא בירושלים ל-65 מיליון שקל, בהשוואה לתחזית קודמת של 65 מיליון שקל. החברה מסבירה את העדכון בעיקר בשל הירידה בשער הדולר ביחס לשקל וירידה צפויה של כ-4% בשיעור התפוסה השנתי, הצפוי להסתכם בשנת 2013 ב-52%, בהשוואה ל-56% בשנת 2012.

 

ויקטורירושמת ברבעון השלישי ירידה בשיעור 1.5% במכירות. החברה מייחסת חלק מן הירידה במכירות למיעוט ימי העבודה בחודש ספטמבר, בשל חגי תשרי שהתפרשו השנה במלואם על חודש זה. בסך הכול רשמה הרשת ברבעון מכירות בהיקף של 179.5 מליון שקל. הרווח הנקי ברבעון השלישי ירד ב- 8.7% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד והסתכם ב – 4.8 מליון שקל. זאת כתוצאה מהירידה במכירות וברווח הגולמי, בשלל עיתוי חגי תשרי כאמור. גיל דטנר, אנליסט לאומי שוקי הון, אמר בתגובה לדוח כי מדובר ברבעון חלש ללא בשורה של ממש, עם הרבה רעש בנתונים. "ויקטורי נסחרת כעת במכפיל של 15.2על הרווח הנקי, בהשוואה ל-15.4 לשופרסל, ו-21.2 לרמי לוי, ו-19.1 לקבוצת השוואה רחבה בחו"ל. מכפיל זה משקף בעיקר את הסיכונים, ומתעלם להערכתנו מהצמיחה החדה שאמורה להגיע - אנחנו מצפים להרגיש את תחילתה ברבעון הבא. ההמלצה האחרונה שלנו הינו תשואת יתר במחיר יעד של 28 ש"ח למניה", אמר דטנר.

  

אורביט טכנולוגיותהעוסקת בתקשורת לווינים, מערכות עקיבה ומערכות לניהול תקשורת ושמע במטוסים, מדווחת על מכירת המשך של מערכות עקיבה וניידות ליישומיי תקשורת עם חתימתה על חוזה בהיקף של למעלה מ-3 מיליון שקל עם חברה ביטחונית ממשלתית בישראל.

 

מניית קמטקזינקה בסוף השבוע בוול סטריט ב-40% מבלי שדיווחה על אירוע מהותי כלשהו, זאת לאחר שהופצו שמועות ברשת כאילו פריורטק, החברה האם עומדת לפרסם הצעת רכש למניותיה. המשקיעים הסתערו על המניה עם פתיחת המסחר אתמול בתל אביב, עד שרשמה נסיקה של 46% בגבוה היומי. אולם, אחר הצהריים, לבקשת הרשות לניירות ערך, דיווחו פריורטק וקמטק כי אין כל בסיס לשמועות בדבר הצעת הרכש כאמור. מיד עם פרסום ההודעה החלו מימושים והוזרם היצע לשוק כשלבסוף ננעלה קמטק בעלייה של 27.86% במחזור של 7.6 מיליון שקל. מניית חברת פריורטקהמחזיקה 56.93% ממניות קמטק נסחרה אף היא באופן דומה, עם זינוק שהגיע עד ל-16.7% ומימושים שהחלו מיד לאחר פרסום הודעת החברה, עד לנעילה בעלייה של 7.15% במחזור של 4.6 מיליון שקל

 

בבילוןצנחה אתמול בלמעלה מ-7% לאחר פרסום דוחות סומוטו, שרשמה ברבעון השלישי צניחה של 41% ברווח הנקי ל-202 אלף דולר - למרות זינוק של 60% בהכנסות.

 

טבעהכחישה הבוקר פרסומים בתקשורת בדבר תחזית התכנון הפיננסי לטווח הארוך של טבע לשנים 2013 עד 2018, לפיהם צפויה צניחה ברווחי קופקסון. בדיווח לבורסה מסרה טבע כי "החברה מאוכזבת מאוד מכך שמידע חסוי, שאינו מעודכן כלל ושיש בו כדי להטעות, פורסם בציבור בשלב זה ובכוונתה לחקור את הפצתו ופרסומו הלא מורשה".

 

קרסו מוטורס פרסמה הבוקר את דוחותיה לרבעון השלישי. החברה רשמה זינוק של 74% ברווח הנקי שהסתכם ב-35.4 מיליון שקל. ההכנסות ברבעון צמחו בכ-8% לכ-705 מיליון שקל.

 

מיזוג כור דסק"ש צפוי להסתיים בימים הקרובים בעקבות פשרה שהושגה מול התובע הייצוגי איציק אבירם ושותפו לתביעה שחר בן-מאיר. על פי הפשרה, עסקת המיזוג תושלם בהתאם לתנאים שנקבעו, ובעלי המניות של כור מקרב הציבור ואי.די.בי פתוח יקבלו 70.7 שקל למניה כפי שנקבע. בעלי מניות של כור שיהיו מעוניינים בכך יקבלו מכשיר לא סחיר, שבו יחזירו לדסק"ש סכום של 14.64 שקל לכל מניית כור – השווי היחסי של מניית מכתשים אגן לפי הערכת השווי שביצעה פירמת דלויט.

 

אבוג'ן זינקה אתמול ב-10% לאחר שהשלימה ביום חמישי את הליך התמחור לקראת הנפקת מניותיה לציבור בארה"ב. החברה תנפיק 5 מיליון מניות רגילות של החברה במחיר של 14.75 דולר ארה"ב מניה. על פי הודעת החברה, מונסנטו, בעלת ענין בחברה, תרכוש במסגרת ההנפקה 813,560 מניות רגילות של החברה בסכום של כ-12 מיליון דולר במחיר שנקבע בתמחור. בנוסף, חתמי ההנפקה יממשו את מלוא האופציה שניתנה להם לרכישת 750 אלף מניות במחיר שנקבע בתימחור.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x