$
שוקי חו"ל

מרבית בורסות אסיה ננעלו בירידות - הבורסות הסיניות עלו

ניקיי ירד ב-0.3%, שנגחאי עלה ב-0.6%, האנג סנג התחזק ב-0.2%; הבנק המרכזי בסין מתכנן שחרור מדורג של השליטה על שער החליפין ושערי הריבית הבנקאית

סוכנויות הידיעות 12:1520.11.13

המסחר במרבית בורסות אסיה ננעל היום (ד') במגמה מעורבת.

 

ניקיי האנג סנג שנגחאי

 

סגנית יו"ר הבנק המרכזי של סין הו סיאוליאן (Hu Xiaolian) אמרה הלילה כי בכוונת הבנק לשחרר באופן מדורג את הפיקוח על הריבית הבנקאית, עד לשלב שבו השוק יקבע את שיעור הריבית ללא כל פיקוח מצד השלטון והבנק המרכזי. מוקדם יותר דיבר יו"ר הבנק טזו סיאוצ'ואן (Zhou Xiaochuan), ואמר כי השליטה על שער החליפין של המטבע הסיני תתגמש, וטווח המסחר במטבע יתרחב.   

 

היצוא היפני גדל באוקטובר ב- ל18.6% בהשוואה לחודש המקביל ב-2013 - מעל התחזית שעמדה על 17.3%. זהו החודש השמיני ברציפות של התרחבות ביצוא היפני.

 

המשקיעים ממתינים לפרוטוקול ישיבת הפד מסוף אוקטובר, שיפורסם הערב בניו יורק, בניסיון לקבל רמזים לגבי מדיניות ההרחבה הכמותית בחודשים הקרובים. אמש אמר יו"ר הפד היוצא בן ברננקי כי מדיניות הריבית הנמוכה צפויה להימשך זמן רב, גם לאחר ששיעור האבטלה ירד אל סף 6.5%.

 

הארגון לשיתוף פעולה ופיתוח כלכלי OECD הזהיר אתמול מפני סיכונים לתהליך ההתאוששות של הכלכלה הגלובלית, על רקע או הוודאות התקציבית בארה"ב וסימני השאלה בדבר המועד שבו יחל הפד בצמצום הזרמת הכספים לשוק. הארגון חתך את תחזית הצמיחה הגלובלית ב-0.5% ל-2.7% ב-2013 ול-3.6% ל-2014. התחזית לסין ירדה ב-0.2% בלבד, וירדה מ-8.4% ל-8.2% בשנת 2014.

  

בורסת טוקיו בורסת טוקיו צילום: בלומברג

בטל שלח
    לכל התגובות
    x