שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

אחד העם: מדד ת"א 25 עלה ב-0.7% לשיא של כל הזמנים

מדד ת"א 100 טיפס בשיעור דומה ומדד הבנקים עלה ב-0.2%; מניית טבע זינקה ב-5.7% במחזור ענק. אחרי הדו"חות: אלקטרה עלתה ב-0.2%, מגדל הוסיפה 0.7% וגזית גלוב ירדה ב-1.4%

מיקי גרינפלד 17:3120.11.13

בורסת ת"א סיממה את יום המסחר בעליות שערים כאשר מדד ת"א מנפץ את שיא כל הזמנים. ברקע למסחר העליות בוול סטריט בפתיחה.

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15 

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

גיל הוד, מנכ"ל פריקו השקעות אמר היום כי רמת השיא בתל אביב משקפת תהליך ארוך שנמשך כבר תקופה ארוכה: "העליות בשוק המקומי נובעות משורה של מספר גורמים. הגורם הראשון הוא הריבית הנמוכה. השני, העליות בשווקים העולמיים כאשר הבורסה בתל אביב לא שונה מהם. הגורם השלישי הוא חזרתם של משקיעים שנעדרו מכאן מאז שינוי הסיווג של ישראל במדד MSCI", אמר הוד.

 

"השוק הפנים שלא רק שהריבית במשק לא תעלה בתקופה הקרובה, אלא אפילו הריבית יכולה לרדת עוד ולכספים שיושבים בפיקדונות שקליים ובאיגרות חוב הקונצרניות בעלות הדירוג הגבוה אין כיום שום אלטרנטיבה, זולת שוק המניות בישראל ושוקי מניות אחרים בעולם. נתון נוסף שתורם לעליות בשוק המקומי הוא חזרתם האיטית אך הבטוחה של המשקיעים הזרים לשוק הישראלי. זאת כתוצאה מהעובדה שהתמחור של המניות הישראליות הינו מהזולים בשווקים המפותחים", הוסיף הוד.

 

בענייני הנזילות והרגולצה אמר אתמול יו"ר הרשות לניירות ערך פרופ' שמואל האוזר, כי "פוטנציאל המסחר בבורסה הוא בין 3 ל-5 מיליארד שקל ביום, והשאלה איך הופכים את זה למציאות". האוזר אמר את הדברים בועידת שוק ההון 2013 של "כלכליסט".

  

אוויר  פסגות בבורסת תל אביב אוויר פסגות בבורסת תל אביב צילום: shutterstock

 

שוק האג"ח

קרן ההשקעות יורק מעמיקה אחיזתה בשוק החוב הישראלי: ל"כלכליסט" נודע כי הקרן רכשה אתמול אג"ח של חברת פלאזה סנטרס בהיקף של 70 מיליון שקל. פלאזה סנטרס, החברה הבת של אלביט הדמיה, החלה בשבוע שעבר במגעים להסדר חוב עם נושיה. בעקבות הרכישה זינקו אתמול האג"ח של פלאזה בכ-10%.

 

מידרוג מאשרת לבזק דירוג A2 באופק יציב לגיוס אגרות חוב בסך של עד 500 מיליו שקל. הסכום שיגויס מיועד לצרכיה השוטפים של החברה. מידרוג מסבירה כי הדירוג מבוסס על הערכתה כי "לתוספת החוב האמורה אין השפעה מהותית על הפרופיל הפיננסי של החברה, אשר נשמר בטווח הדירוג. כמו כן, הדירוג חל על כל הסדרות שבמחזור". 

 

השופט איתן אורנשטיין החליט היום כי ההצבעות של מחזיקי האג"ח על ההצעות במכרז השליטה על אי.די.בי יימשכו כסדרן. את ההחלטה בבקשת הנאמנים לדיון חוזר בבקשה להגשת ההצעה המשופרת החדשה של אדוארדו אלשטייין ומוטי בן משה דחה השופט אורנשטיין למחר.

 

חברת צמח המרמן סיימה בהצלחה את הרחבת סדרה ג' של אגרות החוב של החברה, עם ביקושים כוללים בשלב המוסדי והציבורי של כ-130 מיליון שקל. בסך הכל גייסה החברה 55.6 מיליון שקל, בריבית של 4.97%. החברה קיבלה אישרור דירוג להרחבה ושינוי האופק מיציב לחיובי. 

מה דעתך על מניית מגדל ביטוח:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

מניות במרכז

ענת לוין מונתה למנכ"לית חברת מגדל במקום יונל כהן. לוין שמשה עד היום כמשנה למנכ"ל בנק הפועלים ובעברה כיהנה כמנהלת ההשקעות הראשית של מגדל. חברת הביטוח מגדל פרסמה הבוקר את דוחותיה לרבעון השלישי. חברת הביטוח הגדולה בישראל רשמה ברבעון רווח כולל של 173.1 מיליון שקל, מול רווח כולל של 179.7 מיליון שקל ברבעון המקביל. סך הנכסים המנוהלים של הקבוצה עלה ברבעון, והוא עומד נכון ל-30.9 השנה על 178 מיליארד שקל, מול 154 מיליון שקל בסוף הרבעון השלישי של 2013. בקרנות הפנסיה לבדן חל גידול של 20% בנכסים ל-27 מיליארד שקל. 

 

בית ההשקעות האמריקאי סוסקהאנה (Susquehanna) העלה את ההמלצה על טבעמ"ניטראלי" ל"קנייה" והעלה את מחיר היעד של המניה ב-7 דולרים ל-50 דולר (מחיר המניה בניו יורק לפני פתיחת המסחר עומד על 40 דולר). "בעוד ששינוי הכיוון השלישי במניית טבע עשוי לקחת זמן, נראה שבטווח הקרוב הכיוון של המניה הוא מעלה", כתב האנליסט אנדרו פינקלשטיין. מניית טבע סיימה אתמול את המסחר בוול סטריט במחיר של 38.97 דולר.

 

גזית גלוב, חברת הנדל"ן של חיים כצמן ודורי סגל, רשמה ברבעון השלישי רווח מהשכרת נכסים (NOI) של 854 מיליון שקל, לעומת 928 מיליון שקל ברבעון המקביל, ירידה של 8%. בנטרול השפעת שערי מט"ח, ה- NOI גדל בכ- 2% לעומת הרבעון המקביל. הרווח התפעולי התזרימי (FFO) הסתכם ב-147 מיליון שקל, עלייה של 4% לעומת רווח תפעולי תזרימי של 142 מיליון שקל ברבעון המקביל.

 

חברת דור אנרגיה, שבשליטת דור אלון הודיעה על עסקה לרכישת גז טבעי בהיקף של 0.36 מיליארד מ"ק ובעלות של 85 מיליון דולר. תקופת ההסכם היא ל-7 שנים כאשר אספקת הגז בפועל תחל בסוף 2013. דור אלון אנרגיה זקוקה לגז הטבעי מתוקף היותה משווקת משנה ללקוחות קטנים ובינונים שמעניינים להסב את צריכת האנרגיה שלהם מסולר לגז טבעי, דלק שהוא זול ונקי יותר לשימוש.

 

מניית סרגוןצונחת בת"א לאחר הדיווח כי היא מתכננת לגייס עד 35 מיליון דולר בנאסד"ק. ספקית תשתיות התקשורת, הנסחרת בת"א ובניו יורק, נמצאת בתקופה בעייתית על רקע הרווחיות הנמוכה בענף. לפני שבוע הודיעה החברה על כוונתה להיפרד מ-200 עובדים, מהם כ-50 בישראל. את הרבעון השלישי סיימה סרגון עם ירידה של 21% בהכנסות ל-92.1 מיליון דולר. ההפסד הנקי המתואם הסתכם ב-4.5 מיליון דולר לעומת רווח מתואם של 1.6 מיליון דולר ברבעון המקביל.

 

חילופי תפקידים בראשות דירקטוריון פרטנר. יום לאחר פרסום הדו"חות לרבעון השלישי, פרטנר הודיעה היום כי שלמה רודב החליט לסיים את כהונתו בתפקיד דירקטור ויו"ר הדירקטוריון בשל מה שהוגדר סיבות אישיות. במקומו יתמנה לתפקיד יו"ר הדירקטוריון אדם צ'זנוף, המכהן כנשיא ומנהל התפעול הראשי של סבן קפיטל גרופ, קבוצת ההשקעות של חיים סבן.

  

הכנסות תפרוןברבעון השלישי לשנת 2013 הסתכמו בכ- 19.4 מיליון דולר, קיטון של 29% בהשוואה לכ-27.3 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד.החברה רשמה הפסד של 1.2 מיליון דולר, לעומת הפסד של 465 אלף דולר בתקופה המקבילה. כך עולה מדוחות החברה לרבעון השלישי שפורסמו הלילה. החברה סבלה ברבעון מחולשה במכירות ללקוחות החברה בארה"ב.  

 

מניית בבילוןשוב צנחה אתמול בת"א. "האמריקאים יחזרו לבסוף. הם לא יוותרו על שוק גדול כמו בבילון" אמר אתמול בן גירון, מנכ"ל סומוטו בפאנל בנושא "לאן הולך עולם עם סרגלי הכלים?" בוועידת שוק ההון. בעל השליטה נעם לניר בחר להציג בועידה את מה שקורה בתעשיית סרגלי הכלים ואת האכזבה שלו מחברת גוגל האמריקאית, כמשל לאכזבה של ראש הממשלה בנימין נתניהו מהממשל האמריקאי בראשותו של ברק אובמה. "החודש האחרון היה חודש לא פשוט בעבור ראש הממשלה מר בינימין נתניהו ובעבורי. האמריקאים ... בני הברית שלנו שינו טעמם", אמר לניר,

 

משרד התקשורת מגביל משמעותית את יכולתן של סלקוםופלאפון להחזיר בתוך כמה שעות לקוחות שנטשו אותן. הבהרה שמפרסם המשרד אוסרת על החברות הוותיקות להציע תעריפים נמוכים יותר כדי להחזיר את הלקוחות שנטשו.ההוראה שפרסם משרד התקשורת אוסרת על חברות הסלולר לפנות ללקוחות שנטשו אותן ולהציע להם הטבות חריגות שאינן ניתנות ללקוחות חדשים; ההוראה מבוססת על איסור שקיים ברישיונות המפעילים הסלולריים על אפליה בין לקוח שנוטש וחוזר לבין לקוח חדש שמצטרף לחברה.

 

קבוצת עזריאלי סיימה את הרבעון השלישי עם FFO (רווח תזרימי תפעולי בניכוי השפעות חד פעמיות) של 195 מיליון שקל, עלייה של 8% ביחס ל-180 מיליון שקל ברבעון המקביל. במדד ה- NOI (רווח מהשכרה) חל גידול של 1% ביחס לרבעון המקביל אשתקד מ- 275 מיליון שקל לכ-277 מיליון שקל.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x