$
שוקי חו"ל

ג'ורג' סורוס מאמין בטבע: רכש מניות ב-136 מיליון דולר

המשקיע המיליארדר רכש את המניות באמצעות קרן ההשקעות הפרטית שלו; בנוסף רכש סורוס מניות מיקרוסופט ופדקס ומכר מניות דלתא

שי סלינס 14:2218.11.13

המשקיע האגדי, ג'ורג' סורוס, רכש מניות טבעבהיקף של 136 מיליון דולר. את המניות רכש סורוס בבמהלך הרבעון השלישי של 2013 באמצעות קרן ההשקעות הפרטית שלו.

 

בנוסף לטבע רכש סורוס מניות מיקרוסופט ב-419 מיליון דולר, פדקס ב-173 מיליון דולר והאליברטון (halliburton) בסכום של 94 מיליון דולר. מנגד מכר סורוס את הפוזיציה שהיתה לו בחברות התעופה דלתא איירליינס בהיקף של 96 מיליון דולר וביונייטד קונטיננטל בסכום זהה.

 

 

מנכ"ל טבע הזמני, איל דשא מנכ"ל טבע הזמני, איל דשא צילום: אוראל כהן

 

הונו של סורוס נאמד בכמה מיליארדי דולר, כאשר את רובו צבר בעיקר כשהימר נגד הליש"ט בעסקה שהתבצעה לפני מספר שנים. הקרן של סורוס הוקמה ב-1969 וב-2010 כבשה את פסגת הקרנות הפרטיות מבחינת שווי נכסים. ב-40 השנים האחרונות רשמה הקרן תשואה שנתית ממוצעת של 20%.

 

מה דעתך על מניית טבע (US):
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

טבע עברה זעזוע ברבעון השלישי של השנה, כאשר מנכ"ל ונשיא החברה, ג'רמי לוין, הגיע להסכמה עם יו"ר החברה, פיליפ פרוסט, על עזיבת החברה. לפני מספר ימים דיווחה טבע על תוצאותיה לרבעון השלישי של השנה ועקפה את התחזיות המוקדמות של האנליסטים. בשורה העליונה, טבע דיווחה על הכנסות של 5.1 מיליארד דולר ברבעון השלישי, בהשוואה להכנסות של 4.97 מיליארד דולר ברבעון השלישי של 2012 - עלייה של 2%. הרווח הנקי של טבע הסתכם ברבעון השלישי ב-1.1 מיליארד דולר - ירידה של 4% והרווח הנקי למניה ירד ב-1% ל-1.27 דולרים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x