שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

המסחר בבורסה של תל אביב ננעל בעליות; רציו צללה ב-6.9% במחזור ענק

מדד ת"א 25 עלה ב-0.5%, ת"א 100 הוסיף 0.3% ומדד הבנקים קפץ ב-1.8%; קידוח הנפט של לווייתן נדחה לאמצע 2014; מזרחי-טפחות עלה ב-4.1% אחרי הדו"חות. מניית כיל עלתה ב-1.3% במחזור הגבוה בבורסה; מחזור המסחר - 1.5 מיליארד שקל

מיקי גרינפלד 17:4218.11.13

המסחר בבורסת ת"א ננעל היום (ב') בעליות, עם המשך זרימת הדוחות לרבעון השלישי. בראש המדווחות היום כלל ביטוח, שפרסמה את הדוחות לפני המסחר, ובנק מזרחי טפחות שפרסם את תוצאותיו לפני הצהריים - ובכך פתח את עונת דוחות הבנקים הגדולים. מחזור המסחר - 1.5 מיליארד שקל.

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נדל"ן 15 נפט וגז  

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

למרות המדד הגבוה שנרשם בחודש אוקטובר, התוצר של המשק הישראל גדל ברבעון השלישי בשיעור שנתי של 2.2% בלבד. זאת לעומת קצב גידול גדול הרבה יותר של 4.6% שנרשם ברבעון הקודם ושל 2.6% שנרשם ברבעון הראשון של השנה. התוצר של הסקטור העסקי גדל ברבעון השלישי של השנה אף בשיעור שנתי נמוך יותר של 2.1%, לאחר עלייה של 5.7% ברבעון הקודם..

 

"מה שנראה כמו ברווז הוא ברווז. יומיים בלבד חלפו ממועד פרסום מדד המחירים לצרכן המפתיע לחודש אוקטובר וכבר מתברר למי שסבר אחרת כי המשק נמצא במסלול האטה וכי מוקדם לחגוג מחזור צמיחה כלכלי מואץ. קצב הצמיחה הרבעוני של המשק מלמד על קיפאון בצמיחת התוצר לנפש ומדובר בתמרור אזהרה", אומר יניב פגוט,  אסטרטג ראשי בקבוצת איילון.

 

"הייצוא הישראלי סובל מתנועת מלקחיים כואבת המשלבת מטבע חזק במיוחד ומומנטום עסקי שלילי של רבות מן היצואניות הגדולות במשק. הידוק שיתוף הפעולה בן בנק ישראל לאוצר בסוגיית עוצמת השקל חייב לתפוש תאוצה מהירה שכן בשווקים בהן פועלות היצואניות אין ואקום והמשק הישראלי אינו בולט בצמיחת הפריון. יתכן כי דשדוש במשק יתמרץ את שר האוצר לבטל את העלאת המיסים המתוכננת לתחילת שנת 2014 על מנת להחדיר דלק במנועי הצמיחה המקרטעים", הוסיף פגוט. .  

 

שווקים בינלאומיים

היום תתחדש בבורסות העולם בעולם תגובת המשקיעים לדברי הנגידה המיועדת ג'נט ילן בתשאול וועדת הבנקים של הסנאט בארה"ב. "ילן אישרה את כל מה שחשבנו שאנו יודעים עליה ואותתה כי היא צפויה להמשיך את דרכו של ברננקי בראשות הפד. בהקשר, זה נאום ברננקי ביום רביעי צפוי לתת ככל הנראה עוד רמזים לגבי מדיניות הפד הצפויה בחודשים הקרובים", אומר אורי גרינפלד, מנהל מחלקת המאקרו בפסגות. 

 

"בשורה התחתונה, ניתן לסכם את דבריה של ילן ככאלו שממשיכים לתמוך בהרחבה הכמותית. ילן הגנה באומץ על מהלכי הפד בשנים האחרונות וטענה כי אלו תרמו רבות למשק האמריקאי. מנגד, ילן הזכירה לא פעם את הסיכונים הכרוכים בהרחבה הכמותית וחזרה על המנטרה לפיה הפד ידע כיצד למנוע את התממשות הסיכונים לפני שיהיה מאוחר מדי", הוסיף גרינפלד.

 

בורסה בורסה צילום: יריב כץ

 

שוק האג"ח

היום יחלו בעלי האג"ח באי.די.בי אחזקות בהצבעות בסיבוב הסופי במכרז על השליטה בתאגיד. השופט איתן אורנשטיין פסל בצהריים את ההצעה המשותפת והמשופרת של אדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה, ודחה את בקשתם לדחיית האסיפה בכמה ימים. אלשטיין ובן משה ביקשו לחבור לקבוצה אחת שתתמודד מול קבוצת גרנובסקי-דנקנר על השליטה בתאגיד - מהלך שקבוצת גרנבוסקי-דנקנר התנגדה לו, ושכאמור, בית המשפט פסל. קבוצת גרנובסקי דנקנר מסתמנת כמובילה מבין ההצעות.

 

בזק השלימה גיוס של 500 מיליון שקל באמצעות הנפקה פרטית של אג"ח לגופים מוסדיים. החברה הודיעה כי גיוס החוב התבצע באמצעות הרחבה של סדרת אג"ח ארוכת טווח של החברה (סדרה 6). סדרת אג"ח זאת שנרשמה למסחר באמצע 2011 תיפרע בחמישה תשלומים שווים בשנים 2018-2022. שיעור הריבית השנתית המרבית המשולמת למחזיקי איגרות החוב הוא 3.7%.

מה דעתך על מניית אפריקה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

שוק המניות

דרמה בשותפות הקידוח הימי לווייתן - קידוח הנפט שתוכנן לפברואר הקרוב נדחה עמוק לתוך 2014. על פי ההערכות במשק האנרגיה כבר בתחילת השנה הבאה אמורה הייתה להגיע לישראל אסדה ייעודית שנבנתה לקידוח בעומק של יותר מ-7 ק"מ שם שוכן לכאורה מאגר נפט. עם זאת, האסדה הייעודית שהייתה אמורה להגיע לישראל נדחתה לתוך המחצית השנייה של 2014. בתוך כך נסחרו המניות קבוצת דלק ורציו בירידות חדות.

 

לפני כחודש וחצי, בסמוך לגיוס שביצעה, פירסמה מזור רובוטיקה, המספקת מערכות רובוטיות לניתוחי גב, אזהרת הכנסות, בה היא צפתה כי הכנסותיה לרבעון השלישי יסתכמו ב-3 מיליון דולר בלבד. כעת, עם פרסום דו"חות הרבעון, מתגלה כי הכנסותיה של מזור רובוטיקה אכן עמדו על 3.1 מיליון דולר בלבד, לעומת 4.1 מיליון דולר ברבעון המקביל.

 

רבעון שיא למזרחי-טפחות - הבנק בניהולו של אלדד פרשר דיווח על תוצאותיו לרבעון השני של 2013, ובכך פתח את עונת הדוחות של הבנקים הגדולים. זהו הדוח הראשון שמוציא הבנק תחת התנהלתו של פרשר, שנכנס לתפקיד באמצע חודש אוגוסט, קרי במחצית הרבעון. הרווח הנקי של הבנק במהלך הרבעון השלישי הסתכם ב-301 מיליון שקל, עלייה של 15.8% לעומת הרבעון המקביל. רווח זה משקף תשואה על ההון של 13.3%.

 

כלל ביטוח פרסמה הבוקר את תוצאותיה לרבעון השלישי: חברת הביטוח רשמה יציבות ברווח הכולל, שהסתכם ב-163 מיליון שקל, בהשוואה ל-161 מיליון שקל בתקופה המקבילה. בתשעת החודשים הראשונים זינק הרווח ל-408 מיליון שקל, מול 172 מיליון שקל בתקופה המקבילה.

 

כיל נסחרת בעליה חדה לאחר הדיווח לפיו מיכאל פרוקורוב רוכש 33% מענקית האשלג אורלקלי לפי שווי חברה של 20 מיליארד דולר. מניית כיל עלתה אתמול ב-3.5% לאחר הדיווח כי השליטה באורלקלי תימכר בימים הקרובים. 

 

פרוטרום, יצרנית חומרי הגלם לתעשיית הטעם והריח, סיכמה היום את התנאים לרכישת כ-75% מהון המניות של Vantodio Holdings Limited הקפריסאית, המחזיקה בקבוצת Protein Technologies Ingredients הרוסית (PTI), תמורת 50.3 מיליון דולר. PTI עוסקת בפיתוח, בייצור ובשיווק של פתרונות טעמי Savory (ספקטרום הטעמים הלא מתוקים). מחזור המכירות של PTI בשנת 2012 הסתכם בכ-111 מליון דולר.

 

אלון רבוע כחול שבשליטת דודי ויסמן במו"מ למכירת עד 40% מרשת מגה לקרן זרה, אשר תשלם מאות מליוני שקלים בעבור 20%-40% מהרשת. העסקה תושלם עם השלמת המהלך האסטרטגי שמוביל מנכ"ל החברה מוטי קרן. מגה קמעונות מחזיקה גם ב-51% ממניותיה של עדן טבע מרקט, שמפעילה 21 סניפים של מזון אורגני, 9 מהן בתוך סניפי מגה.

 

אפריקהזינקה אתמול לאחר שדיווחה על מהלך שערוך מהותי ביוחד באחד נכנסי החברה, שיקפיץ את הכנסותיה ואת הכנסות החברה הבת אפי פיתוח ברבעון השלישי במיליוני דולר. הרווח שיירשם בספרי אפי פיתוח ברבעון השלישי בעקבות השיערוך יסתכם בכ-81 מיליון דולר, ולאחר מס על כ-64.8 מיליון דולר. אפריקה ישראל תרשום בספריה ברבעון השלישי רווח של 42 מיליון דולר אחרי מס בעקבות השיערוך.   

 

בזןהורתה לכאלף עובדי קבלן שהועסקו בפרויקטים שונים שלא להגיע יותר למפעל, עקב הפסקת העבודות במסגרת תכנית התייעלות חדשה. ההחלטה על הפסקת העבודות נעשתה בשיתוף ועד העובדים של המפעל, שהעדיף פגיעה בעובדי הקבלן מאשר בעובדיו שלו.

 

קבוצת האופנה פוקס רושמת בתשעת החודשים הראשונים של השנה רווח נקי של 64 מיליון שקל המהווים 8.6% מהמכירות, לעומת 55.8 מיליון שקל בתקופה מקבילה אשתקד. מחזור המכירות עלה ב-16.8% בתשעת החודשים של השנה והסתכם ב-745 מיליון שקל. העליה מיוחסת בין היתר לגידול במספר חנויות אמריקן איגל, העומד כרגע על 23, בהשוואה ל-14 בתקופה המקבילה.

 

נעם פינקו, אנליסט פסגות ברוקראז', צופה תוצאות טובות לאלקטרה נדל"ן, לקראת פרסום דו"חות הרבעון השלישי של החברה. "מוניטין ויכולות ביצוע ימשיכו לתמוך במעמדה כספק מועדף בתחום הבניה והמערכות האלקטרו מכאניות והצמיחה בתחום השירותים תשמר את רווחיות החברה. שורת הרווח הנקי תהיה גבוהה מאוד בזכות מכירת דביס ולכן ייתכן ונראה גם הכרזה על דיבידנד. למרות המומנטום החיובי בפעילותה המלצתנו נשארת החזק לאור היעדר דיסקאונט במניה לאחר עליות מרשימות שביצעה בשנה האחרונה", אמר פינקו.

 

כן פייט דיווחה אתמול כי ניירות ה-ADR Level II שלה אושרו לרישום בבורסת NYSE MKT. המסחר בבורסה זו צפוי לתרום לסחירות המניה ולקשריה עם משקיעים מחו"ל. המנייה תתחילה להיסחר ביום 19 בנובמבר תחת הסימול "CANF". עד לאותו מועד, ה ADR של החברה ימשיכו להיסחר בבורסה מעבר לדלפק בארה"ב.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x