שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

נעילה חיובית בת"א; בבילון עלתה ב-5.3%, אג"ח אלביט הדמיה צללו

מדד ת"א 25 עלה ב-0.7%, ת"א 100 התחזק ב-0.6%; דלק קידוחים עלתה ב-1.9% לאחר הדוחות. אג"ח הדמיה צנחו בעד 8% בעקבות הודעת החברה הבת פלאזה סנטרס על כניסה להסדר חוב. מחזור המסחר - 989 מיליון שקל

שי סלינס 17:3614.11.13

המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (ה') בעליות על רקע ההמגמה החיובית שנרשמה אמש בוול סטריט ובצל עונת הדו"חות הכספיים של החברות הישראליות לרבעון השלישי. לפני פתיחת המסחר פקעו האופציות על מדד ת"א 25 ברמה של 1312.17 נקודות. מחזור המסחר הסתכם ב-989 מיליון שקל.

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

מתרבים הסימנים המעידים שמשרד האוצר ובנק ישראל ניצבים סוף סוף לפני תחילתו של מהלך משולב להחלשת שער החליפין של השקל. לפני שלושה שבועות הצהיר שר האוצר יאיר לפיד בראיון לסוכנות הידיעות בלומברג כי "השקל חזק מדי. נפעל עם בנק ישראל, ונעשה ככל יכולתנו להחליש אותו מול המטבעות המרכזיים בעולם".

הראל השקעות דווחה היום כי החברה הבת הראל חברה לביטוח זכתה בהליך תחרותי שפרסמה הבורסה לניירות ערך למכירת זכויות החכירה לדורות של בניין משרדי הבורסה לניירות ערך ברחוב אחד העם 54. הראל תשלם על הבניין 58.35 מיליון שקל. הבניין שרכשה הראל, בן חמש קומות, משתרע על כ-5,700 מ"ר, והוא מושכר לבורסה עד נובמבר 2014, כאשר היא עתידה לעבור לבניין חדש בשכונת נווה צדק בתל אביב בשנה הבאה. 

 

ניר פלג, מנכ"ל קריפטונייט קרנות גידור התייחס למסחר בבורסה ואמר: "הבורסה בת"א סוגרת את שבוע המסחר בהמשך אווירה חיובית. מדד ת"א 25 ממשיך להתקרב לשיא כל הזמנים ואין ספק כי חציית השיא תתרחש בקרוב. האווירה החיובית משוקי העולם, שניזונה מנתוני צמיחה חזקים מהצפוי, אינה פוסחת גם על ת"א".

 

"מגמת זרימת הכסף למניות, ע"י משקיעים מקומיים וזרים נמשכת ואף מתעצמת. זאת לאור המשך מדיניות הריבית הנמוכה והעדר האלטרנטיבות. בזירת שוק אגרות החוב, תלילות העקום השקלי, נראית מפתה להארכת התיק ואף כהזדמנות השקעה באסטרטגיית "CARRY TRADE " על העקום (מכירת הטווחים הקצרים לפדיון ורכישת הארוכים)", הוסיף פלג. 

 

הבורסה בתל אביב
הבורסה בתל אביב צילום: בלומברג

 

שוק האג"ח

קבוצת חג'ג' הודיעה הבוקר כי בכוונתה לגייס בהנפקת מניות לציבור כ-22 מיליון שקל. מדובר בהנפקה של כ-7% מהון המניות של החברה. הגיוס ייעשה לפי שווי חברה מינימלי של 300 מיליון שקל לפני הכסף. לאחר ההנפקה צפויה אחזקת הציבור במניה לעמוד על 25%, בעוד בעלי השליטה, צחי ועידו חג'ג', יחזיקו ביתר. מטרות ההנפקה הן גיוס הון חדש לפעילויותיה של החברה, הגדלת היקף החזקות הציבור, הגברת הסחירות במנייה, וכן כניסה למדד יתר 50 של הבורסה.

 

החששות התממשו: פלאזה סנטרס הודיעה הבוקר על הקפאת תשלומים לכלל בעלי אגרות החוב ועל כניסה להסדר חוב. אחר הצהריים הודיעה חברת הדירוג מעלות כי לנוכח הודעת פלאזה סנטרס היא מורידה את דירוג האג"ח של החברה מ-B ל-D: "צפוי כשל בפירעון האג"ח בטווח המיידי לאור מועד פירעון הקרן הקרוב של האג"ח הפולני ב 18 - בנובמבר 2013. לפיכך, אנו מורידים את הדירוג של פלאזה סנטרס", נאמר בעדכון של מעלות. בדיווח החברה מהבוקר הודיעה פלאזה סנטרס כי בכוונתה להתחיל בימים הקרובים במו"מ עם כלל נושיה כדי להגיע למתווה החזר מוסכם על כל הצדדים. כמו כן, רואי החשבון החיצוניים של החברה, עדכנו את החברה שסביר להניח כי דוחות הרבעון השלישי יכללו הערת "עסק חי".

 

מניות במרכז

ההכנסות של א.דורי ברבעון הסתכמו ב-369.8 מיליון שקל, לעומת הכנסות של 402.8 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות של החברה גדל בלמעלה מפי 2 והסתכם ב-4.9 מיליון שקל. רונן אשכנזי, מנכ"ל א.דורי, התייחס לתוצאות החברה ואמר: "אנו שמחים לסכם רבעון חיובי נוסף עבור הקבוצה. אנו ממשיכים להתקדם בהתאם לאסטרטגיה העסקית לצד בחינת ההזדמנויות העסקיות העומדות בפנינו".

 

נכסים ובנין קבוצת אי.די.בי דיווחה על תוצאותיה לרבעון השלישי של השנה והציגה הפסד רבעוני למרות עלייה במכירת הדירות. ההכנסות מהשכרת נכסים הסתכמו ברבעון השלישי של 2013 בכ-191 מיליון שקל בדומה לרבעון המקביל אשתקד. הכנסות אלה הסתכמו בתשעת החודשים הראשונים של 2013 ב-570 מיליון שקל, לעומת הכנסות של 587 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הירידה נובעת מנכסים שנמכרו במהלך שנת 2012.

 

אפריקה תעשיות רשמה רווח הנקי בתשעת החודשים הראשונים של 25 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 4 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח הנקי ברבעון הסתכם ב-5 מיליון שקל, לעומת הפסד של 8.4 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. 

 

אלביט מערכות דיווחה על תוצאותיה לרבעון השלישי של השנה והציגה עלייה ברוב הפרמטרים בהשוואה לרבעון המקביל בשנה שעברה. הכנסות החברה הסתכמו ב-730.6 מיליון דולר, בהשוואה להכנסות של 677.5 מיליון דולר ברבעון השלישי אשתקד - עלייה של 8%. התחומים העיקריים שתרמו להכנסות החברה היו תחום המערכות המוטסות ותחום מערכות התקשו"ב (תקשורת, שליטה ובקרה, צבא).

 

דלק קידוחים דיווחה אתמול לאחר נעילת המסחר על תוצאותיה לרבעון השלישי של השנה עם הכנסות של 52.9 מיליון דולר (בניכוי תמלוגים) גידול של 84% לעומת הכנסות של 28.8 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. העלייה בהכנסות נובעת בעיקר מהכרה לראשונה בהכנסות ממכירת גז טבעי וקונדנסט בפרויקט תמר של 45.3 מיליון דולר בקיזוז ירידה בהכנסות בניכוי תמלוגים מפרוייקט ים תטיס של 7.6 מיליון דולר.

 

אנליסט הנדל"ן של לידר שוקי הון התייחס לדו"חות אמות  שפורסמו מוקדם יותר הבוקר ואמר: "אמות פרסמה הבוקר דוחות שמקריאה ראשונית נראית מעט חלשים, אולם לדעתנו הדוחות בהחלט סבירים. שיעורי התפוסה עדיין גבוהים (96.2%) ואף עלו מעט מהרבעון האחרון. בפרויקט "אמות פלטינום" בפתח תקווה, עלה שיעור ההשכרות ברבעון ל- 50% בהשוואה ל- 40% בתום הרבעון הקודם. בנוסף, החברה דיווחה לאחרונה כי השכירה במלואו את בניין "אמות פארקטק" בבית דגן".

 

מה דעתך על מניית בבילון:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

בבילוןמצטרפת לגל הפיטורים במשק הישראלי נמשך. החברה זימנה אתמול לשימוע לפני פיטורים כ-50 מעובדי החברה. מדובר בכ-30% מכח העבודה של החברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x