$
מט"ח וסחורות

הדולר היציג ב-3.53 שקלים; "בנק ישראל ישוב לרכוש דולרים בימים הקרובים"

היורו היציג נקבע ללא שינוי מהותי על 4.77 שקלים לאחר שהאיחוד האירופי הוריד את תחזית הצמיחה לגוש היורו ל-2014

שי סלינס 15:4305.11.13

יציבות יחסית נרשמת היום (ג') בשוק המט"ח המקומי, כאשר הדולר היציג נקבע על 3.53 שקלים והיורו היציג ננעל ברמה של 4.77 שקלים.

 

האיחוד האירופי צופה כי שיעור האבטלה ב-2014 יעמוד על 12.2%, לעומת התחזית הקודמת של 12.1%. כמו כן צופה האיחוד כי הצמיחה תסתכם ב-1.1%, לעומת התחזית הקודמת של 1.2%.

 

בתוך כך עיני המשקיעים נשואות אל עבר החלטת הריבית באירופה בעוד יומיים, כאשר הבנק המרכזי צפוי להותיר את שיעור הריבית על כנו ברמה של 0.5% אך המשקיעים ממתינים לנאומו של נשיא הבנק, מריו דראגי בסמוך להחלטת הריבית.

 

 צילום: בלומברג

 

יוסי פריימן, מנכ"ל פריקו ניהול סיכונים והשקעות: "בטווח הקצר, הדולר ימשיך להיסחר בתחום שערים מוגבל, כאשר תנועה אל עבר רמת 3.5 שקלים צפויה להיתקל בביקושים מצד משרד האוצר ובנק ישראל".

 

"בנק ישראל צפוי לשוב ולרכוש דולרים כבר במהלך הימים הקרובים במסגרת המדיניות לקזז את השפעת הגז ממאגר תמר על שוק המטבע המקומי.ניתן ללמוד, בין היתר, כי המהלכים שנוקטים בעולם מדינות מובילות במטרה לאושש את הפעילות כמו לדוגמא כינוס ה-CBI אמש בלונדון הפועל לעידוד הפעילות הכלכלית באסיה למשל באמצעות שילוב מהלכים מוניטריים ופיסקאליים הבאים לידי ביטוי בהתאוששות הכלכלית בבריטניה", הוסיף פריימן.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x