שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

הבורסה ננעלה בעליות; בבילון קפצה ב-9.2%

ת"א 25 עלה ב-0.6%, ת"א 100 ב-0.5%; כיל עלתה ב-2.2% לאחר הודעת אורלקלי כי היא צופה גידול במכירות האשלג; בזק טיפסה ב-2.1%, גלוב אקספלוריישן צנחה ב-21% - יום לאחר הדיווח על סימני גז בקידוח אופק 2; מחזור המסחר - מיליארד שקל

מיקי גרינפלד 17:3404.11.13

המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (ב') בעליות, על רקע פתיחת שבוע המסחר בעולם, המגמה החיובית באירופה,והעליות הקלות בפתיחת המסחר בוול סטריט.

 

מחזור המסחר הסתכם במיליארד שקל.  

 

מדדי מניות

ת"א 25  ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60  

 

תנאי העסקתו של יוסי ביינארט מנכ"ל בורסת תל אביב החדש, מבוססים על מודל התגמול החדש שקבע הדירקטוריון כך ששכרו נמוך משכר המנכ"ל ששולם עד כה. אסתר לבנון, המנכ"לית הפורשת נהנתה מעלות שכר שנתית של 2 מיליון שקל בשנה ועל פי הערכות עלות שכרו של ביינארט תהיה נמוכה בכ-10%. עוד סוכם עם ביינארט כי מתן בונוסים והעלאות שכר יינתנו בהתאם לעמידה של ביינארט ביעדים. 

 

 צילום: בלומברג

 

שוק האג"ח

שיכון ובינוי הגישה ביום חמישי הצעת רכש לשלוש סדרות של איגרות חוב. למעשה, שיכון ובינוי מבקשת למחזר חוב בהיקף של 1.7 מיליארד שקל, בשלוש סדרות אג"ח שונות, סדרה 2, סדרה 3 וסדרה 4, כאשר היקף החוב בסדרה 2 הוא 300 מיליון שקל, בסדרה 3 הוא 217 מיליון שקל ובסדרה 4 הוא 1.2 מיליארד שקל. בתמורה תנפיק שיכון ובינוי שתי סדרות אג"ח חדשות.

 

מניות במרכז

אפריקה השקעות מתקדמת שלב בדרך לארגון נוסף של חובותיה. חברת האחזקות ניסתה בחודשים האחרונים להוביל מהלך של שינוי שטרות הנאמנות של אגרות החוב שלה, סדרות כ"ו וכ"ז, כך שתוכל לגייס חוב נוסף ולהשיג גמישות פיננסית גבוהה יותר. לפי ההסתכמות עם מחזיקי האג"ח החברה לא תוכל לבצע פירעון מוקדם של אג"ח במידה ובעל השליטה לא יזרים את חלקו בסך 150 מיליון שקל. המשמעות: מתחזקת ההערכה כי לבייב יזרים כסף בהנפקת הזכויות הקרובה.

 

כילו החברה לישראל בקו של עלייה כשברקע שיחת ועידה שקיימה בשישי ענקית האשלג הרוית אורלקלי. בשיחה אמרו אנשי אורלקלי כי הם צופים גידול בשוק האשלג עד לרמה של 58-60 מיליון טון ב-2014, וכן שלהערכת החברה לא צפויה ירידה נוספת במחיר האשלג מעבר למחיר שגובות החברות הסיניות של 320-330 דולר לטונה.

 

מיזוג בזקו־yes מעבר לפינה: תשע שנים לאחר שבזק הגישה לראשונה את הבקשה, אתמול התברר כי בשבוע שעבר העבירה רשות ההגבלים העסקיים טיוטה ראשונית של התנאים שבמסגרתם יאושר המיזוג. במסגרת המיזוג צפויה בזק להזרים בין 600 מיליון שקל למיליארד שקל לרכישת חלקה של יורוקום שבבעלות שאול אלוביץ' ב־yes, שיתווספו ל־4.3 מיליארד שקל שאלוביץ' משך כדיבידנדים מבזק דרך בי קומיוניקיישנס מאז שהשתלט על החברה.

 

מניית בבילוןממשיכה במגמת העליות שהחלה יום לאחר הקריסה במניה בשבוע שעבר, בעקבות הודעת גוגל על סיום ההסכם עם החברה.

 

ביולייןדיווחה היום כי קיבלה את האישורים הרגולטוריים מהרשות הלאומית המפקחת על הבריאות והרווחה בפינלנד (Valvira), להתחלת ניסוי קליניPhase 1/2 ב- BL-7010 לטיפול במחלת הצליאק. הניסוי צפוי להתחיל עד סוף שנת 2013.

 

אחרי הכישלון בקידוח שמן עליו דווח לפני כשבועיים, שותפות חיפושי הגז והנפט, גלוב אקספלוריישן, דיווחה אתמול כי קידוח "אופק-2" הממוקם ליד רמלה, הגיע לשכבת המטרה בעומת של 5,950 מטרים ונתגלו בו סימני פטרוליום משמעותיים. סוגי הפטרוליום שהתגלו הינם גז טבעי ונפט קל. השותפות מחזיקה ב-92.5% מהזכויות ברישיון וקפיטל פוינט מחזיקה ב-7.5%.

 

מה דעתך על מניית דלק רכב:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

תוצאות מעורבות לדלק רכב שבשליטת המנכ"ל גיל אגמון. יבואנית רכבי מאזדה, פורד וב.מ.וו רשמה ברבעון השלישי ירידה חדה בהכנסות בעקבות צניחה במסירת רכבים מכלל היצרניות איתם היא עובדת. מסירת הרכבים ברבעון השלישי ירדה ב-33% לעומת הרבעון המקביל ל-5,346 רכבים בלבד. עובדה זו הובילה לירידה של 24% במכירות שהסתכמו ב-747 מיליון שקל.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x