שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

אסיה ננעלה במגמה מעורבת על רקע נתוני מאקרו מסין ומדרום קוריאה

פעילות התעשייה בסין רשמה התרחבות כללית באוקטובר, אך האטה במפעלים הקטנים; בדרום קוריאה נרשם זינוק בייצוא ובייבוא

סוכנויות הידיעות 10:4301.11.13
הבורסות באסיה נסחרו היום (ו') במגמה מעורבת, על רקע סימנים להאטה בפעילות המפעלים בסין באוקטובר. מדד מנהלי הרכש (PMI) בסין עלה בחודש שעבר לרמה של 51.4 מ-51.1 בספטמבר - העלייה הגבוהה מהתחזיות אמנם מצביעה על התרחבות, אולם מבט קרוב יותר בנתונים חושף פער משמעותי בין הפעילות של יצרנים גדולים וקטנים, כשאצל הקטנים נרשמה התכווצה בפעילות.

 

שנגחאי האנג סנג ניקיי

 

"אף שהמדד עלה באוקטובר, זה החודש הרביעי ברציפות, התנופה שעומדת מאחורי העלייה אינה מאוזנת", הסביר זהאו קינגהאה, דובר מטעם לשכת הסטטיסטיקה המרכזית של סין. במקביל, מתגבר הלחץ המופעל על סין לשמור על היציבות שהשיגה לאחרונה בצמיחה הכלכלית, לאחר האטה מדאיגה במחצית הראשונה של השנה.

 

 

בורסת טוקיו בורסת טוקיו צילום: בלומברג

 

מדד האנג סנג של הונג קונג עלה ב-0.2% ומדד שנגחאי המשולב של סין עלה ב-0.35%, בעוד שבסידני מדד S&P ASX 200 נפל ב-0.3%.

 

דרום קוריאה היוותה נקודת אור באזור לאחר שהמדינה דיווחה על עלייה גבוהה מהתחזיות של 7.3% בייצוא באוקטובר. הייבוא עלה ב-5.1% - גם מעבר לתחזיות. המשקיעים נמשכים למניות של דרום קוריאה מאז הקיץ שעבר, בשל מצבה הפיננסי היציב של המדינה והמטבע החזק, ומדד קוספי טיפס ב-0.5% היום.

 

מדד ניקיי 225 נפל ב-0.9%, לאחר שהין התייצב מול הדולר. המטבע היפני עמד על 97.95 ין לדולר, לעומת 98.36 ין לדולר במסחר בחמישי בניו יורק. המניות של סוני צנחה ב-11% לאחר שהחברה דיווחה על התרחבות ההפסד ברבעון האחרון, והורידה את תחזית הרווח לשנה כולה ב-40%.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x