שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

אפל צופה את תקופת החגים החלשה מאז 2008

לפי החברה ההכנסות ברבעון הנוכחי הנופל על תקופת החגים בארה"ב, יעלו בין 1% - 6.4% ל-55 - 58 מיליארד דולר

סוכנויות הידיעות 12:4329.10.13

בשיחת ועידה עם המשקיעים אחרי פרסום דו"חות אפל לרבעון הרביעי של השנה, העריך המנכ"ל טים קוק כי עונת החגים הקרבה תהיה "מוצלחת" לחברה. מדובר בתקופה מהותית עבור אפל, שתתחיל למכור את הגרסה החדשה של מכשיר האייפד, שיתחרה ישירות בקינדל פייר של אמזון, בעוד שמכשירי האייפון החדשים יתחרו במכשירים הזולים של סמסונג ויריבים נוספים, שמשתמשים במערכת ההפעלה אנדרואיד של גוגל.  

עבור הרבעון הנוכחי (הראשון הפיסקלי של 2014), שנופל על עונת החגים בארה"ב, מעריכים בחברה כי ההכנסות ינועו בין 55 - 58 מיליארד דולר, זאת לעומת התחזיות בוול סטריט שציפו להכנסות של 55.65 מיליארד דולר. התחזית של אפל מעניקה צמיחה של בין 1% - 6.4% בהכנסות מהשנה שעברה, שעמדו על 54.5 מיליארד דולר. על פי התחזית הזו, תחווה אפל את הצמיחה הנמוכה ביותר במכירות החגים מאז 2008, אז עלתה הצמיחה ב-6%. הרווח צפוי להישאר כפי שהיה בשנה שעברה. מדובר בשינוי מהותי עבור אפל, שבשנים 2011 ו-2012, מכירות החברה זינקו בלמעלה מ-70% בתקופת החגים.

 

עבור הרבעון הרביעי הפיסקאלי, שהסתיים בספטמבר, דיווחה אפל כי שולי הרווח הגולמי עמדו על 37%, ירידה לעומת 40% בתקופה המקבילה אשתקד, על רקע התגברות התחרות מצד יריבות כמו סמסונג.

 

 

טים קוק טים קוק צילום: איי אף פי

חברת המחקר סטרטג'י אנליטיקס (Strategy Analytics) מעריכה כי נתח השוק של אפל נפל ל-13.4% ברבעון האחרון מ-15.6% רבעון קודם לכן, בעוד שסמסונג מובילה את השוק עם נתח של 35.2%, לאחר שברבעון הקודם חלשה על נתח של 32.9%.

 

"השאלה היא האם הם יצליחו לשוב לצמיחה", טען בפני סוכנות בלומברג וולטר פייסק, אנליסט ב-BTIG בניו יורק. "הייתה פה חברה שצמחה ואז עברה לתחום השלילי".

 

מה דעתך על מניית APPLE:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

עוד דיווחה ענקית הטכנולוגיה כי ההכנסות טיפסו ב-4.2% ל-37.5 מיליארד דולר, מעל לתחזיות שציפו ל-36.8 מיליארד דולר. הרווח למניה נפל זה הרבעון השלישי ברציפות ל-8.26 דולרים, מעל לתחזיות, שציפו ל-7.94 דולר. בעוד שמכירות האייפון עלו בחדות ל-33.8 מיליון מ-26.9 מיליון, בעיקר בשל השקת דגמי האייפון החדשים, מכירות האייפד נותרו כמעט ללא שינוי ועמדו על 14 מיליון, לאחר שברבעון המקביל בשנה שעברה נמכרו 14.4 מיליון מכשירים , החברה מכרה גם 4.6 מיליון מחשבי מק, ירידה לעומת השנה שעברה, אז נמכרו 4.9 מיליון מחשבים. במקביל, ההכנסות ממחשבי המאק וממכשירי האייפד היו נמוכות בהשוואה לשנה שעברה.

 

אפל מתכננת להתחיל למכור את האייפד אייר החדש באחד בנובמבר, ובהמשך אותו החודש תמכור את הגרסה החדשה של האייפד מיני, כולל מסך ב-HD. "זה הולך להיות חג מולד של אייפד", הוסיף קוק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x