שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

הבורסה בת"א ננעלה בעליות; טבע קפצה ב-3.1%, בבילון ירדה ב-4%

המדדים ת"א 25 ות"א 100 הוסיפו 0.5% לערכם; מניית בבילון השלימה צלילה של 37% מתחילת החודש. בריינסווי עלתה ב-0.8% לאחר חשיפת "כלכליסט" כי החברה במגעים להנפיק בוול סטריט; מחזור המסחר - 657 מיליון שקל בלבד

שי סלינס 16:2827.10.13
המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (א') בעליות בהמשך למגמה החיובית שנרשמה בוול סטריט ביום שישי ולקראת החלטת הריבית מחר. מחזור המסחר היה נמוך והסתכם ב-657 מיליון שקל.

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת ביטוח נדל"ן 15 

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

הממשלה אישרה היום את מינויה של ד"ר קרנית פלוג לנגידת בנק ישראל. ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר כי "לקרנית פלוג יש רקע וניסיון מתאימים והיא ממלאת את תפקידה בחודשים האחרונים בצורה טובה מאד. לצד זה שאנו מנווטים בהצלחה את הכלכלה הישראלית מול המשבר העולמי, צריך לוודא שההנהגה הכלכלית של ישראל ממשיכה לקדם את הצמיחה והתעסוקה, להגדיל את היצוא ולהוריד את מחירי הדיור".

 

דירקטוריון הבורסה לא החליט לגבי המועמדים הסופיים לתפקיד המנכ"לות, אך הוכרע שההצבעה תהיה חשאית וכי פתקי ההצבעה יופקדו בכספת. על פי הערכות, תמיכת הדירקטורים בהליך של הצבעה חשאית נועד לאפשר להם להצביע על המועמד המועדף עליהם, ולא על המועמד המזוהה עם יו"ר רשות ני"ע שמואל האוזר. האוזר מעוניין בבחירתו של יוסי ביינרט, מנכ"ל בורסת נגזרים בשיקגו, בעוד שנציגי הבנקים שהם חברי בורסה מעדיפים את מינויו של יעקב רוזן, לשעבר בכיר בבנק הפועלים.

 

יוסי ביינרט, מועמד לתפקיד מנכ"ל הבורסה יוסי ביינרט, מועמד לתפקיד מנכ"ל הבורסה

 

דאו ג'ונס עלה בשישי ב-0.4% לרמה של 15,570.38 נקודות - הרמה הגבוהה ביותר שלו מאז ה-19 בספטמבר - ובכך סיכם עלייה שבועית של 1.1%. 500 S&P עלה ב-0.4% לרמה של 1,759.77 נקודות ובכך השלים עלייה של 0.9% בחמשת ימי המסחר האחרונים. נאסד"ק השלים עלייה שבועית שנייה ברציפות כשטיפס בשישי ב-0.4% ורשם עלייה של 0.7% בשבוע.

 


 

שוק האג"ח

המירוץ לרכישת השליטה בקבוצת אי.די.בי נכנס לשבוע האחרון והגורלי שלו, כשביום ראשון בעוד שבוע בדיוק יגישו הקבוצות המתמודדות את ההצעות שלהן לרכישת הקבוצה. נכון לעכשיו הודיעו ארבע קבוצות על השתתפות בהתמודדות, שתיים שהגישו הצעות ושתיים נוספות - זרות - שהיקף ההצעות שלהן אינו ידוע. ההצעות יוגשו לבית המשפט, ולמחזיקי האג"ח יינתנו שבועיים להצביע על ההצעה העדיפה עליהם. ל"כלכליסט" נודע כי בעל השליטה הנוכחי בקבוצה נוחי דנקנר מתכוון להכניס שותף נוסף על אלכסנדר גרנובסקי וקבוצת נץ. בימים האחרונים קיים דנקנר פגישות עם כמה גורמים שבוחנים הצטרפות לקבוצה ובהם איש עסקים יהודי שחי בשוויץ, וצבי ויליגר, בעל השליטה בחברת יבוא המזון ויליפוד.

 

אפריקה מגורים השלימה את המכרז המוסדי בהרחבת אג"ח. החברה הגדילה את היקף הגיוס ל-152 מיליון שקל ומחיר המינימום ליחידה נסגר על 1,141 שקל, לעומת מחיר המינימום שעמד על 1,105 שקל. בשלב המוסדי התקבלו ביקושים גבוהים של 544 מיליון שקל - למעלה מפי 5 מהיקף הגיוס המתוכנן בשלב המוסדי.

 

 

מניות במרכז

בריינסוויי, המפתחת טיפול מבוסס DEEP-TMS לטיפול בדיכאון והתוויות נוספות, קיימה פגישות עם חתמים לבחינת הנפקה בניו יורק. החברה נפגשה עם ג'פריס, כאשר הכוונה היא לגייס כ-30-50 מיליון דולר לפי שווי חברה של כ-150-200 מיליון דולר - גבוה ב-8% מהשווי של החברה בתל אביב. עם זאת, אין ערובה לכך שהחברה בסופו של דבר תבצע את הגיוס.

חברת הנדל"ן סקייליין נערכת להנפקת מניות בבורסה של ת"א. כך נודע ל"כלכליסט". ההנפקה צפויה להיערך בחודשים הראשונים של 2014 לפי שווי של 200 מיליון דולר, לפני הכסף. חברת מישורים, שבשליטת גיל בלוטרייך, מחזיקה ב־56% ממניות סקייליין, באמצעות החברה הבת סקייליין ישראל, וביתר המניות מחזיקים הכשרת הישוב וקרנות השקעה קנדיות.

 

חברת אלקטרה נדל"ן דווחה כי חתמה על הסכם למכירת פורטפוליו של נכסים בתמורה לכ-388 מיליון שקל (כ- 114.8 מיליון דולר קנדי). חלקה של אלקטרה נדל"ן בתמורה האמורה יסתכם בכ-349.2 מיליון שקל.

 

טבעחזרה מוול סטריט עם פער ארביטראז' חיובי של 3.5% לאחר שסיטי גרופ החל לסקר את החברה בהמלצת "קנייה". מחיר היעד שקבע הבנק למניה נקבע על 47 דולר - פרמיה של 16% על מחיר הפתיחה של טבע בשישי בוול סטריט. "בתרחיש הגרוע ביותר אנחנו מתחרים את הקופקסון ב-35 דולר למניה ובתרחיש הטוב ביותר ב-60 דולר למניה, וזאת למרות התחזרות הגנרית לתרופה החל מהשנה הבאה", כתבה אליאב אברהם, אנליסטית הפארמה של סיטי. מניית טבע זינקה בחודש האחרון בכ- 9%. 

מה דעתך על מניית טבע:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
61% 11% 28%

 

מניית בבילוןממשיכה לרשום ירידות חדות בבורסה של תל אביב על רקע חשש לגורל המיזוג עם איירון סורס בצל המשבר עם יאהו. בחודש האחרון משלימה יצרנית ישראלית של סרגלי כלים ותוכנות חינמיות צלילה של כ-38% בבורסה של תל אביב.

 

אלומיי קפיטל, שבשליטת שלמה נחמה חמי רפאל ורן פרידריך, החלה להיסחר היום בבורסה. מניותיה של אלומיי יכללו במדד יתר 50. במסגרת טקס פתיחת המסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב, שנערך היום, אמר שלמה נחמה יו"ר, אלומיי קפיטל: "הבורסה הישראלית מהווה הזדמנות מצוינת עבור חברות. העובדה שבחרנו לרשום למסחר את אלומיי בתל אביב מבטאת יותר מכל את האמון שלנו בבורסה הישראלית ובכלכלה הישראלית".

 

יו"ר דירקטוריון בזן, עקיבא מוזס, ישהה את כהונתו מסיבות אישיות ורפואיות זמניות - כך מסרה החברה. דיוויד פדרמן, סגן היו"ר בשש השנים האחרונות, ימלא באופן זמני את מקומו של מוזס - עד לחזרתו.

 

שר האוצר יאיר לפיד שוחח ביום חמישי עם מנכ"ל כיל, סטפן בורגס, וביקש ממנו לבחון שחרור כספים מהרווחים הכלואים של החברה. בורגס הבטיח לבדוק את בקשתו של השר ולהביאה בפני דירקטוריון כיל בישיבתו הקרובה. כיל מחזיקה ברווחים כלואים בהיקף של 5.25 מיליארד שקל - עד כה הודיעה כי אין בכוונתה לשחרר את הרווחים.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x