$
שווקי חו"ל

וול סטריט ננעלה בעליות; מניית מלאנוקס צללה ב-6.6%

דאו ג'ונס נאסד"ק הוסיפו 0.6% ו-S&P 500 התחזק ב-0.3%; הזהב בשיא של חמישה שבועות - 1,350.5 דולר לאונקיה

ערן סוקול 23:0424.10.13

המסחר בוול סטריט ננעל היום (ה') בעליות שערים, ברקע למגמה המעורבת שנרשמה הבוקר בבורסות המובילות באסיה ועליות השערים באירופה. לפני פתיחת המסחר פורסמו נתוני הדרישות הראשוניות לדמי אבטלה שאכזבו.

 

דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

 

כרגע נראה כי המשקיעים בארה"ב ממשיכים לנהור לשוק המניות, זאת למרות הדעה הרווחת כי השוק האמריקאי מתומחר גבוה מדי. במחלקת המחקר של FXCM ישראל ציינו כי "הכלכלה האמריקאית מידרדרת, המערכת הפוליטית משותקת וההערכה הרווחת בשוק היא כי הבנק הפדרלי לא יתחיל בצמצום ההרחבה הכמותית עד לפחות מרץ 2014".

 

הזהב עלה ב-1.2% ונסגר ב-1,350.3 דולר לאונקיה - שיא של חמישה שבועות - על רקע נתונים חיוביים מסין. "ההתאוששות הכלכלית מאיצה במדינה", אמר נעים אסלאם, האנליסט הבכיר של AvaTrade, "זהו בהחלט סנטימנט חיובי עבור הביקוש לזהב בהינתן שסין היא אחת מצרכניות הזהב הגדולות ביותר". גם הנפט התחזק על רקע זה - ב-0.3% - וננעל על 97.1 דולר לחבית. זאת לאחר שכבר איבד 4% בשלושת ימי המסחר הקודמים.

 

המסחר בבורסות המובילות באירופה ננעל היום בעליות שערים, זאת למרות פרסום נתוני מאקרו מאכזבים ביבשת. הפוטסי 100 בלונדון עלה ב-0.6%, הדאקס הגרמני התחזק ב-0.7%, קאק בפריז הוסיף 0.4% והבורסה של מילנו טיפסה ב-1.2%.

 

המסחר בבורסות אסיה ננעל היום במגמה מעורבת, עם ירידה בבורסות של סין למרות נתוני המאקרו החיוביים שפורסמו שם - הקריאה הראשונית של מדד הייצור בסין באוקטובר הראה כי התעשייה התרחבה. המדד הראה תוצאה של 50.9 נקודות, בהשוואה לתוצאה של 50.2 נקודות בספטמבר. מדובר במדד הגבוה ביותר מזה 7 חודשים. מדובר בנתון המאקרו הראשוני לרבעון השלישי בסין המלמד על אפשרות שהכלכלה השנייה בגודלה בעולם מתחילה לחזור למסלול הצמיחה. הניקיי ביפן עלה ב-0.4%, האנג סאנג ירד ב-0.7% והבורסה בשנגחאי השילה 0.9% מערכה.

 

מאקרו

היום לפני תחילת המסחר, פורסמו נתוני הדרישות הראשוניות לדמי אבטלה של השבוע שעבר בארה"ב עם 350 אלף דרישות חדשות, כאשר הצפי בשוק היה לקריאה של 343 אלף דרישות חדשות, זאת לעומת 358 אלף דרישות שנרשמו בשבוע הקודם.  

 

בנוסף, לפני תחילת המסחר פורסמו נתוני מאזן הסחר לחודש אוגוסט, זאת באיחור של 16 יום, עקב השבתת שירותי הממשל. הגירעון במאזן הסחר עמד על 38.8 מיליארד דולר, כאשר הצפי בשוק היה לגירעון של 39.4 מיליארד דולר, ולעומת גירעון של 39.1 מיליארד דולר בחודש הקודם.

 

 

וול סטריט וול סטריט צילום: בלומברג

מניות במרכז

ברקע לחוסר הוודאות שמרחף על קרטל האשלג העולמי, פוטאש (POT), הורידה היום את תחזית הרווח השנתית של עצמה ל-2013. פוטאש צופה רווח נקי של 2 - 2.2 דולרים למניה, בהשוואה לתחזית הקודמת שעמדה על רווח נקי של 2.45 - 2.7 דולרים למניה. תחזיות האנליסטים בוול סטריט עמדו על רווח נקי של 2.29 דולרים למניה. לגבי הרבעון השלישי של השנה החברה עמדה בתחזיות המוקדמות של האנליסטים למרות שהציגה ירידה ברווח הנקי למניה מ-74 סנט ל-41 סנט. הירידה החדה במכירות נבעה בעיקר מהיקף מכירות נמוך ברבעון השלישי ומירידה במחירי האשלג. 

 

הבנק השוויצרי קרדיט סוויס(CS) דיווח הבוקר על תוצאותיו לרבעון השלישי של השנה והציג זינוק של 79% ברווח הנקי לעומת התקופה המקבילה אשתקד. הבנק דיווח על רווח נקי של 454 פרנק שוויצרי (509 מיליון דולר) לרבעון שהסתיים בספטמבר, בהשוואה ל-254 מיליון פרנק ברבעון המקביל. התוצאות של הבנק היו נמוכות בהרבה מהתחזית הממוצעת של 705 מיליון פרנק של האנליסטים שנסקרו על-ידי סוכנות הידיעות רויטרס וזאת בשל ירידה של 20% בהכנסות לעומת אשתקד כתוצאה מהירידה שחלה בהכנסות הבנק מפעילות אג"ח.

 

ענקית המחשוב HP תיכנס לשוק מדפסות התלת ממד באמצע 2014 - כך אמרה מנכ"לית החברה, מג וויטמן, בדברים שנשאה בפני Canalys Cahnnels Forum בבנגקוק. “הדפסת תלת ממד מרגשת אותנו", אמרה וויטמן לפי דיווח של אתר The Register. “זה תחום פעילות טבעי בעבור HP.

 

פורד (F) פרסמה את תוצאותיה לרבעון השלישי, החברה דיווחה על הכנסות של 36 מיליארד דולר מעל לצפי האנליסטים שעמד על הכנסות של 34 מיליארד דולר. הרווח למניה עמד על 45 סנט, מעל לצפי האנליסטים של 37 סנט למניה.

 

מועצת המנהלים של חברת OMX נאסד"ק (NDAQ) הכריזה על דיבידנד רבעוני של 13 סנט למניה, הדיבידנד ישולם ב-27 בדצמבר השנה לבעלי המניות נכון לסוף יום המסחר של ה-13 בדצמבר.

 

היום לאחר נעילת המסחר תפרסם ענקית התוכנה מיקרוסופט(MSFT) את תוצאותיה לרבעון, צפי האנליסטים בשוק הוא להכנסות של 17.8 מיליארד דולר גידול של 11% לעומת הרבעון המקביל אשתקד ולרווח נקי של 54 סנט למניה, גידול של 2.3% לעומת הרבעון המקביל. 

   

ישראליות במרכז

מלאנוקס (MLNX) דיווחה על תוצאותיה לרבעון השלישי של השנה והציגה ירידה כמעט בכל הפרמטרים, הכנסות החברה הסתכמו ברבעון השלישי ב-104.1 מיליון דולר, בהשוואה להכנסות של 156.5 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי של החברה עמד על 13.8 מיליון דולר, לעומת רווח נקי של 13.1 מיליון דולר ברבעון המקביל. הרווח הנקי למניה עמד על 29 סנט. תחזיות האנליסטים בוול סטריט עמדו על הכנסות של 107.34 מיליון דולר ורווח נקי של 32 סנט למניה.

 

מג'יק (MGIC) דיווחה כי פלטפורמת האינטגרציה של החברה נבחרה על ידי חברת כריסטי דיגיטל (Christie Digital Systems), ספקית גלובלית מובילה של פתרונות תצוגה דיגיטליים, הנמצאת בבעלות חברת אושיו (Ushio) היפנית. מג'יק תספק לכריסטי שירותי ייעוץ והדרכה בשימוש בפלטפורמת האינטגרציה Magic xpi.

 

אטיוניטי(ATTU), ספקית פתרונות תוכנה לזמינות מידע, פרסמה היום את תוצאותיה, הכנסות החברה ברבעון השלישי הסתכמו ב-6.6 מיליון דולר, גידול של כ-12% בהשוואה ל- 5.9 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי ברבעון השלישי הסתכם ב-1.3 מיליון דולר, זינוק של כ-44% בהשוואה לרווח נקי של 0.9 מיליון דולר ברבעון המקביל.

 

חברת רדוור(RDWR) פרסמה את תוצאותיה לרבעון השלישי, החברה דיווחה על הכנסות של 48 מיליון דולר, מעט מעל לתחזיות האנליסטים אשר ציפו שבדומה לרבעון המקביל אשתקד ההכנסות יעמדו על 47.5 מיליון דולר. הרווח הנקי לרבעון עמד על 7.8 מיליון דולר או 17 סנט למניה, מעל לצפי האנליסטים של 15.9 סנט למניה, זאת לעומת רווח נקי של 10.4 מיליון דולר או 22 סנט למניה ברבעון המקביל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x