שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

אדום כהה בבורסה של תל אביב; בבילון צללה ב-18%, בזק ב-7.2%

ת"א 25 ירד ב-1.5%, ת"א 100 השיל 1.3% ומדד הבנקים איבד 1.5% על רקע הירידות בעולם; סיטי הוריד את ההמלצה על בזק - אינטרנט זהב נפלה ב-21% ובי קום ב-16%. בבילון דיווחה על ירידה צפויה בהכנסות

מיקי גרינפלד 17:2923.10.13

האדום הציף את בורסת תל אביב שרשמה היום (ד') ירידות במרבית המניות המובילות. זאת ברקע, הדרמה סביב מינוי מנכ"ל הבורסה והירידות בבורסות העולם.

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15  

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

כפי שנחשף אתמול ב"כלכליסט", האוזר תופר מהלך להבאתו של יוסי ביינרט, מנכ"ל בורסת Nadex בארה"ב (בורסה העוסקת במסחר בנגזרים פיננסיים). אלא שכוחות אחרים, מצד המערכת הבנקאית, מנסים לקדם מועמד מטעמם, ועל רקע חשיפת "כלכליסט" על המועמד הזוהר לכאורה שהאוזר מבקש להביא מארה"ב, מנסים להגביר את הלחצים על הדירקטורים בבורסה שלא לתמוך במועמד של יו"ר הרשות.

 

פעילים בשוק ההון שקראו אתמול על ביינרט, התרשמו תחילה לטובה, אך בדיקה מעמיקה שלהם באתר החברה שבה עובד ביינרט גרמה להם לתהיות. "זו בורסה שעושה מסחר בפורקס, במטבע זר, בסחורות. אין שם כמעט מחזורים. זה הסטנלי פישר שהאוזר נלחם עליו?", תהו אתמול פעילים בשוק.

 

השם הבולט ביותר כרגע במירוץ למנכ"ל הבורסה, שעשוי לייצג נאמנה את האינטרסים של המערכת הבנקאית, הוא יעקב רוזן, לשעבר מנכ"ל קרן הפנסיה מבטחים החדשה מקבוצת מנורה, וקודם לכן חבר הנהלה בבנק הפועלים.

 

דוח התעסוקה בארה"ב

שיעור האבטלה בחודש ספטמבר ירד בארה"ב ב-0.1% ל-7.2% - השיעור הנמוך ביותר מזה 5 שנים. בה בעת, לכלכלה האמריקאית התווספו 148 אלף משרות בלבד בחודש ספטמבר, הרבה פחות מצפי הכלכלנים שעמד על 180 אלף משרות. כך עולה מדוח התעסוקה שפורסם אמש בוול סטריט. שעה לפני המסחר. המספר הנמוך מחזק את ההערכות בשוק כי הפד ימשיך במדיניות הרכישות בהיקף של 85 מיליארד דולר לפחות עד הרבעון הראשון ל 2014. 

 

שיעור ההשתתפות הנמוך בכוח העבודה בארה"ב הינו הסיבה המרכזית אשר מביאה לאותנו להניח כי שיעור האבטלה במשק האמריקני לא יוסיף לרדת בקצב המדובר שכן עם התחממות הכלכלה יכנסו מיואשי עבודה למעגל העבודה ויעכבו את קצב הקיטון באבטלה. כך א בתגובה לדוח יניב פגוט, האסטרטג הראשי של קבוצת איילון.

 

נתון התעסוקה לחודש אוקטובר יפורסם באיחור של שבוע וצפוי להיות מעוות בשל השבתת מקומות עבודה רבים. לפיכך יחלוף זמן רב בטרם תתבהר שוב התמונה בשוק העבודה האמריקני. הנתונים הנובעים משוק העבודה האמריקני היו ונותרו הנתונים החשובים ביותר למערך קבלת ההחלטות של הפד ובהעדר נתונים אמינים וחיוביים המלמדים על מומנטום חיובי בשוק זה הרי שהקטנת התמריצים מתרחקת. מדובר בחדשות טובות לשוק המניות ושוק אגרות החוב וחדשות רעות לדולר האמריקני ולמפחדים מבועות", הוסיף פגוט.

 

מקרו בישראל

עפר קליין, ראש אגף כלכלה ומחקר בהראל ביטוח ופיננסים כותב בסקירת המקרו כי האינפלציה בישראל לא צפויה להפוך לכותרת כלכלית בחודשים הקרובים. "בחמשת המדדים הבאים צפוי המדד להסתכם באפס. האינפלציה ב-12 החודשים הבאים )לאחר מדד ספטמבר( תהיה 1.5 אחוזים בלבד. סביבת האינפלציה הנמוכה תאפשר לבנק ישראל להיות יותר אגרסיבי בשוק המט"ח במקרה שהשקל ימשיך להתחזק. יחד עם זאת, על רקע השיפור בתחזיות הצמיחה למשקים המפותחים, העלייה במחירי הדירות והירידה באבטלה - הסבירות להפחתה נוספת של ריבית בנק ישראל בטווח הנראה לעין נמוכה", אומר קליין.

  

בורסת תל אביב בורסת תל אביב צילום: תומי הרפז

 

שוק האג"ח

מידרוג אישרה מחדש דירוג A2 באופק יציב לסדרות אג"ח א' ו-ב' שבמחזור, אותן הנפיקה חברת אפריקה מגורים. כמו כן, אישרה מידרוג דירוג זהה להרחבת סדרה ו/או להנפקת סדרה חדשה, בסכום של עד 120 מיליון. תמורת הגיוס תשמש למחזור חוב ולפעילות השוטפת לרבות רכישת קרקעות.

 

חברת אספן גרופהשלימה את השלב המוסדי של הנפקת אג"ח, במסגרתו ביקשה לגייס כ-138 מיליון שקל. לאחר הזרמת ביקושי יתר של כ-300 מיליון שקל מתכוונת החברה להרחיב את הגיוס לכ-170 מיליון שקל. הגיוס בוצע באמצעות הרחבת סדרת אג"ח סדרה ה', המדורגת בדירוג של A3 באופק יציב על ידי מידרוג. האג"ח שהונפקו הנן צמודות למדד. הקרן שלהן עומדת לפירעון במהלך השנים 2016-2019, ב-4 תשלומים שנתיים שווים. המח"מ עומד על כ-4 שנים, והתשואה הצפויה עומדת על 3.76%.

 

קבוצת דוריהשלימה גיוס של 72 מיליון שקל בסדרת אג"ח חדשה, לאחר שהוזרמו ביקושים של 196 מיליון שקל. האג"ח הנן צמודות מדד ובריבית של 2.9%. המח"מ עומד על כ-5.5 שנים

 

קרן הריט סלע קפיטל השלימה את השלב המוסדי בגיוס אג"ח של כ-116.6 מיליון שקל. אגרות החוב גויסו בריבית אפקטיבית של 2.5% בלבד לתקופה ממוצעת של 6 שנים. במסגרת המכרז הגישו המשקיעים המסווגים התחייבויות מוקדמות לרכישת אגרות חוב סדרה א בהיקף כספי של 356 מיליון שקל.

 

שוק המניות

סיטי הוריד את ההמלצה על בזק מנייטראלי למכירה. בעדכון ההמלצה נאמר כי הזינוק של עשרות האחוזים שנרשם במניה מאז יולי 2012 צפוי להסתיים בקרוב, לנוכח התחרות הגוברת שצפויה לפגוע בהכנסות החברה. מניית החברה צונחת ועמה מניות בעלות השליטה בי קומיוניקיישנס ואינטרנט זהב.  

 

חברות הגז ימשיכו לרכז עניין, יומיים לאחר שבג"ץ דחה את העתירה שדרשה כי הכנסת תכריע בשאלת יצוא הגז הטבעי ולא הממשלה. אתמול הגיבו מרבית מניות הגז בעליות,

ובראשן מניית רציו.

מה דעתך על מניית בבילון:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

מניית בבילון דיווחה הבוקר כי בפגישה עם הנהלת יאהו לאחר הודעתה של האחרונה על הפרות ההסכמים בין השתיים, עדכנה בבילון את יאהו על על ההפרות שנוטרו על ידה ועל כך שמקורן בפעילות של שותפים עסקיים של החברה. על פי הדיווח, שתי החברות יפעלו בימים הקרובים לנטר ולאתר ליקויים נוספים וידווחו ליאהו על סיכום הממצאים. לאחר מכן  תבצע יאהו הערכת מצב נוספת ותמסור את מסקנותיה לחברה. מטעמי זהירות ועל מנת לוודא כי לא מתבצעים ליקויים נוספים, הורידה בבילון 70% מההוצאה היומית על  ההשקעה ברכישת משתמשים חדשים, פעולה שצפויה לגרום לירידה בהכנסות החברה. "בשלב זה לא השעתה יאהו את ההתקשרות בין הצדדים", נאמר בסיום הדיווח.

 

החברה תעדכן בדוח מיידי על כל התפתחות מהותית שתהא בקשר לאמור לעיל. , לאחר שאמול דיווחה כי הפגישה עם אנשי יאהו לגבי המשך ההתקשרות בין החברות צפויה להתקיים במהלך הבוקר. הודעה זו של בבילון הגיעה לאחר שהחברה קיבלה מכתב מיאהו לפני מספר ימים אשר במסגרתו נטען כי נפלו מספר ליקויים באופן שבו מיישמת בבילון את ההסכם בין החברות והודיעה שהיא רואה בכך משום הפרת הסכם.

 

הכשרת היישוב לא קיבלה את אישור אסיפת בעלי המניות להצעת הרכש למלונות הכשרה. הכשרת היישוב, המחזיקה בכ-83% ממלונות הכשרה, ביקשה לרכוש 15% ממניות החברה, שהם כ-3,420,446 מניות, אך להצעה נענו בעלי מניות בהיקף של 193,759 מניות בלבד.

 

אנלייט אנרגיה חתמה על הסכם להשקעה והקמה של פרויקט "עמק הבכא" ברמת הגולן. מדובר בפרויקט אנרגיית הרוח הגדול ביותר בישראל בהיקף מוערך של כ- 58 מגה-וואט. הפרויקט זכה לרישיון מותנה עבור 34 טורבינות בהספק של 102 מגה ואט ונמצא בשלבי פיתוח ורישוי מתקדמים. עלות ההקמה של הפרויקט תחת המתווה הבסיסי מוערכת בכ- 450 מיליון שקל.

 

חלל תקשורתצנחה אתמול בתל אביב לאחר שדיווחה כי בלוויין התקשורת "עמוס 5" התגלתה תקלה שעלולה לקצר את חייו של הלוויין בכ-11 חודשים. מדובר בתקלה המונעת הפעלה של חלק ממנועי הלוויין באמצעות ספק כח 2. אורי ליכט, מנהל מחלקת המחקר ב- IBI בית השקעות: "מדובר בחדשות רעות לחברה. לוויין "עמוס 5" ידע, תקלות גם בעבר וכל הודעה שכזאת מעלה חששות לגבי יכולתו לשרוד בחלל עוד 14 שנה".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x