שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

יום שחור למניות הנפט בת"א: שמן צללה ב-87%, מודיעין ב-40%

ת"א 25 טיפס ב-0.8% ות"א 100 הוסיף 0.6%; בזן ירדה ב-1% לאחר שהודיעה כי תפטר 240 עובדים. שמן מחקה 467 מיליון שקל משוויה אחרי שהודיעה אתמול כי הקידוח "ים 3" יבש; מחזור המסחר - 1.18 מיליארד שקל

מיקי גרינפלד 17:2914.10.13

המסחר בבורסת תל אביב ננעל היום (ב') בעליות לקראת תחילת המסחר בבורסות בעולם, כשהמשקיעים עוקבים בדריכות אחר המשך הניסיונות בארה"ב להגיע לפשרה שתאפשר הגדלת תקרת החוב עד הדד ליין של יום חמישי. מחזור המסחר הסתכם ב-1.18 מיליארד שקל.

 

מדדי מניות

ת"א 25  ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

החוזים העתידיים בארה"ב יורדים בעד 0.7%, על רקע אי הצלחת הקונגרס להגיע להסכמה שתאפשר את סיום ההשבתה הפדרלית ואת הגדלת תקרת החוב. המעוד האחרון להגדלת התקרה הוא ביום החמישי, ואי הסכמה על הגדלתו תמנע מארה"ב את האפשרות לשלם את תשלומי הריבית והקרן באג"חים, ובראש ובראשונה לגייס חובות חדשים - מצב שיוביל ככל הנראה להורדת דירוג ולעליית הריבית. 

רן שחר, מנהל השקעות ראשי באלפא פלטינום ניהול השקעות, אומר היום כי הוא צופה שיימצא פיתרון ב-72 שעות הקרובות. "מכיוון שאנו מאמינים כי הרפובליקנים והדמוקרטים יגיעו בסופו של דבר להסכם שיכלול פשרה הדדית, אנו ממליצים להישאר בחשיפה מלאה למניות, להמשיך להקטין חשיפה באג"ח הקונצרני ובממשלתי להישאר במח"מ בינוני 3-4 שנים, בחלוקה שווה של צמוד ושיקלי", אמר שחר.

  

"שוק האג"ח המקומי נסחר ביציבות יחסית במהלך השבוע האחרון וזאת בהמתנה להתפתחויות בארה"ב. באפיק השקלי נרשמה ירידת תשואות קלה בטווח הקצר-בינוני לפדיון ועלייה קלה בטווח הבינוני-ארוך", אומר רפי גוזלן, הכלכלן הראשי של IBI בית השקעות.

 

"בהתחשב בכך שהחודשים הקרובים צפויים להתאפיין באינפלציה אפסית-שלילית, ברמת הציפיות הנוכחית אנו ממשיכים להעדיף את השקלים על פני הצמודים לכל אורך העקום, בפרט בטווחים הבינוני והארוך לפידיון", הוסיף גוזלן.

 

בורסה חדר מסחר
בורסה חדר מסחר צילום: תומי הרפז

 

שוק האג"ח

גזית גלובקיבלה דירוג AA ממעלות, להנפקת אג"ח בהיקף של 300 מיליון שקל. תמורת ההנפקה תשמש למחזור חוב ולצרכים השוטפים.
מה דעתך על מניית גזית גלוב:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
 

מידרוג אישרה מחדש דירוג A1 באופק יציב לסדרות האג"ח של אלוני חץ, כן ליכולת הפירעון הכוללת של החברה. נוסף אישרה מידרוג דירוג זהה לגיוס חוב בהיקף של עד כ-450 מיליון שקל. הסכום ישמש לפירעון חוב ולפעילות השוטפת.

 

מניות במרכז

מחול השדים במניית בזןובאיגרות החוב שלה בבורסה של תל אביב הגיע לעובדי החברה - החברה שבשליטת החברה לישראל  ופטרוכימיים תפטר 240 עובדים. נכון לתחילת השנה העסיקה בזן כ-1,500 עובדים, כך שמדובר ב-16% מעובדי החברה; מתחילת החודש איבדה החברה כרבע משוויה בבורסה של תל אביב.

 

דו"ח שהכינה חברת הייעוץ למוסדיים מגדיר את הירידות החדות באיגרות החוב בזן"תגובת שוק מוגזמת". דו"ח עדכון שהכינה אנטרופי למשקיעים המוסדיים, כחלק משירותי אנליזת החוב שאנטרופי מספקת להם, ושהגיע לידי "כלכליסט" מעריך כי הסיכון באג"ח נמוך יחסית וכי כיום "האג"ח של בזן, בעיקר סדרה ג' שנפרעת תוך פחות משנה, מהוות הזדמנות השקעה".

 

חברת שמן נפט וגז שבשליטת ג'קי בן זקן, אברהם ננקשווילי ומנופים פיננסיים, הודיעה אתמול כי מבחני ההפקה שבוצעו בקידוח "ים 3" הראו כי הקידוח נמצא יבש. חברת שמן השקיעה בקידוח 175 מיליון דולר, אולם קיבלה חזרה מהביטוח כ-15 מיליון דולר, כך שבפועל השקיעה כ-160 מיליון דולר. בדיווח שהוציה אתמול בערב הבהירה שמן כי ההודעה על מבחני ההפקה אינה מתייחסת לשכבת הגז הפוטנציאלית הנמצאת בעומק 1,551 מטר, בה נמצאו סימני גז משמעותיים, לגביה לא יבוצעו מבחני הפקה בקידוח הנוכחי.

 

"בתחושה של אכזבה - לא הצלחנו להביא בשורה למשק האנרגיה בישראל" - כך אמר גבי אשכנזי, יו"ר חברת שמן, בשיחת ועידה שקיימה החברה לאחר הדיווח על הכישלון בקידוח "ים 3". "אנחנו מתרכזים בשכבות הנפט. היה לנו קידוח ארוך גם מבחינת הרגולציה וגם מבחינה ביטחונית. לצערנו לא הצלחנו להפיק נפט. אנחנו בוחנים את בדיקות הנפט שנותר וגם את שכבות הגז", הוסיף אשכנזי.

 

פרוטליקס, יצרנית התרופה מבוססת תאי הגזר למחלת הגושה, דיווחה היום על תוצאות ראשוניות חיוביות בניסוי שלב 1 בגירסה האורלית לתרופה של החברה למחלת הגושה. הניסוי עצמו כלל 12 חולי גושה ונועד לבדוק את בטיחותה של התרופה והוא בוצע בבית החולים שערי צדק ובבית החולים רמב"ם. הניסוי המורחב צפוי להסתיים ברבעון הרביעי של 2013 ותוצאותיו יפורסמו בחודש פברואר.

 

חברת הנדל"ן איי.די.או, העוסקת בתחום הנדל"ן המניב בגרמניה, ובעיקר ברכישה של בנייני מגורים בברלין והשכרתם, דיווחה על החלטת הדירקטוריון להסמיך את הנהלת החברה לבחון את האפשרות לבצע הנפקת מניות לציבור. הדיווח אודות ההנפקה אפשרית מגיע אחרי שמניית איי.די.או השלימה זינוק של כ-60% ב-12 החודשים האחרונים.

 

נייסהודיעה כי היא מסייעת לחברת התעופה אייר צ'יינה לפשט את תפעול השירות על מנת להגביר את היעילות התפעולית בכל חמשת מוקדי שירות הלקוחות שלה. חברת התעופה הסינית, השלימה לאחרונה את הטמעת פתרון נייס לניהול כוח אדם, כולל "חבילת לוחות זמנים" המאפשרת לחברה לקבוע לוחות זמנים לנציגי מוקדי השירות על פי רצף משמרות שנקבע מראש.

 

כ-400 עובדי כלל ביטוחעזבו אתמול את משרדי החברה בדרך מנחם בגין בת"א והתקבצו בהיכל נוקיה הסמוך על מנת לקיים אסיפת עובדים שיזם הועד בראשו עומד רון רז. באסיפה נכחו גם אופיר הרפז, יו"ר ועד עובדי חברת ויזה ואיתמר אביטן, סגן יו"ר ועד עובדי פלאפון. במקביל החליט ועד העובדים של כלל להורות לעובדיםלהאט את קצב העבודה כמחאה על אי נכונותה של ההנהלה לשפר את תנאי העסקתם במסגרת הסכם קיבוצי.

 

"העיתוי בו מפרסמת טבע על פיטורי הענק, כשבועיים לפני פרסום הדוחות הכספיים לרבעון השלישי, מעלה תהייה מדוע החברה לא המתינה למועד פרסום תוצאותיה כדי להודיע על המהלך הדרמטי - שכן זו הזדמנות מצוינת להסביר לעומק ולענות על שאלות המשקיעים בנושא", אומר גיל לוי, מנכ"ל אינפיניטי ניהול תיקי השקעות. "להערכתנו, ייתכן שמהלך זה נועד ל"רכך" מעט את אכזבת המשקיעים מהירידה הצפויה במכירות הקופקסון כתוצאה מכניסתה של מתחרה חדשה, ביוג'ן, לשוק התרופות למחלת הטרשת הנפוצה במארס האחרון. כל עוד החברה לא תציג פתרון לבעיית ירידת המכירות של הקופקסון, בשל התחרות ובשל פקיעת הפטנט הצפוי, כל מהלך מעין זה הוא בגדר טיפול שטחי לבעיה עמוקה יותר", הוסיף לוי.
 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x