שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

ג'יי.פי מורגן: הפסד של 380 מיליון דולר ברבעון השלישי

זאת לעומת רווח של 5.71 מיליארד דולר אשתקד; חלק נכבד מההפסד - בשל הוצאות משפטיות, בעיקר בפרשת "הלווייתן מלונדון"

בלומברג 14:5111.10.13

ג'יי.פי מורגן דיווח היום (ו') על הפסד של של 380 מיליון דולר - או 17 סנט למניה - ברבעון השלישי, זאת לעומת רווח של 5.71 מיליארד דולר - או 1.4 דולר למניה - אשתקד. חלק נכבד מההפסד מיוחס להוצאות משפטיות, בעיקר בפרשת "הלווייתן מלונדון". מדובר בהפסד הרבעוני הראשון תחת כהונתו של ג'יימי דיימון בתפקיד המנכ"ל ולאחר שהוביל את הבנק לרווחי שיא בשלוש השנים האחרונות.

 

 

 

במסגרת פרשת "הלווייתן מלונדון" נאלץ הבנק לשלם לרשויות בארה"ב ובבריטניה סכום של 1.3 מיליארד דולר, וזאת בעקבות הפסדי עתק של 6.2 מיליארד דולר בשנה שעברה על ידי סמנכ"ל ההשקעות בלונדון. ועדת ניירות הערך והמסחר במשרד האוצר האמריקאי, הפד ורשות לפיקוח על ניהול הפיננסיים בבריטניה מצאו את הבנק אשם בניהול לקוי. כתבי אישום הוגשו בפרשה.

 

 

 צילום: בלומברג

 

מה דעתך על מניית JP MORGAN:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

"רבעון זה כפי הנראה יהיה המאתגר ביותר שהיה לבנקים מאז החלו להתאושש לפני שנתיים", אמר מארטי מוסבי, אנליסט בחברת גוגנהיים סקיורטיס ( Guggenheim Securities ) בניו יורק. עלייה "מדהימה" של שערי הריבית פגעו בתוצאות המסחר ו"שיתקו" את שוק המשכנתאות שהחל לצבור תאוצה במחצית הראשונה של השנה, הוסיף.

 

סמנכ"ל הכספים של הבנק אמר למשקיעים בתחילת ספטמבר שייתכן כי הכנסות הבנק ממסחר בניירות ערך ברבעון השלישי ירדו בעד 5% בהשוואה לשנה שעברה אז רשמה פעילות המסחר בניירות ערך של הבנק רווח של 4.77 מיליארד דולר.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x