שווקי חו"ל

רוב חברי הפד מעריכים כי הזרמת הכספים לשווקים תקטן עוד השנה

כך עולה מפרוטוקול הישיבה של ועדת השוק הפתוח שהתקיימה ב-18 בספטמבר, שבה הוחלט להמשיך בתוכנית רכישת האג"ח. בנוסף העריכו חברי הוועדה כי רכישת האג"ח תיפסק לחלוטין באמצע 2014

שי סלינס 21:0609.10.13

רוב חברי הפדרל ריזרב העריכו כי עד סוף השנה תופחת קצב רכישת האג"ח החודשית של הבנק המרכזי. כך עולה מפרוטוקול הישיבה האחרונה של ועדת השוק הפתוח של הבנק הפדרלי (FOMC) שהתקיימה ב-18 בספטמבר, אשר בה החליט הבנק להמשיך בתוכנית רכישת האג"ח החודשית.

 

עוד עולה מהפרוטוקול כי חברי הוועדה העריכו כי עד אמצע 2014 תיפסק רכישת האג"ח לחלוטין.

 

 

בן ברננקי בן ברננקי צילום: בלומברג

ההחלטה של הפד לפני כשלושה שבועות, הפתיעה את כל האנליסטים בוול סטריט, כאשר רובם המכריע העריך כי הבנק יפחית את קצב רכישת האג"ח העומד כיום על 85 מיליארד דולר בחודש.

 

ההחלטה שלחה אז את שווקי ההון לשיאים וגרמה להתאוששות הגדולה ביותר של שוק האג"ח הממשלתיות מאז 2011 בשעה שהמשקיעים התכוננו למדיניות גמישה יותר מצד הבנק המרכזי וציפו להודעה על צמצום הרכישות. ברננקי אמר כי על הפד לקבוע מדיניות בהתאם ל"צרכיה של הכלכלה", גם אם המהלך מפתיע את השווקים.

 

תוכנית התמריצים חסרת התקדים של הפד סייעה עד כה לחברות החל מאפל ועד לווריזון לחסוך 700 מיליארד דולר בתשלומי ריבית. על פי הנתונים שאספה סוכנות בלומברג עולה כי החברות ניצלו את הנדיבות של הפד להשגת שיעורי ריבית בשפל, להאריך את מועד פקיעת האג"ח ולגייס כסף על ידי מכירת אג"ח בשווי של 5.16 טריליון דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x