$
בורסת ת"א

"הרגולטור צריך להתערב בהשקעות ישירות בנדל"ן"

בפורום שוק החוב של מידרוג התייחס מנכ"ל דויטשה בנק ישראל בועז שוורץ להשקעות מוסדיים בנדל"ן. גילעד אלטשולר: "מבחן המוסדיים יהיה עוד עשור"

אסף גילעם 09:2509.10.13

"החשיפה הבינלאומית החבויה בפורטפוליו הישראלי הולכת וגדלה", אמר אתמול מנכ"ל מידרוג ערן היימר בפורום שוק החוב של חברת הדירוג. לפי היימר, החשיפה בפועל של המשקיעים הישראלים לחו"ל גבוהה משמעותית משנדמה. "אם בוחנים את החשיפה של מדד ת"א־25 (ללא בנקים ומגדל), 65% מההכנסות של החברות מגיעים מחו"ל". בקשר לחברות הנדל"ן הישראליות שהנפיקו אג"ח לציבור אמר היימר כי "שוק האג"ח של חברות הנדל"ן חשוף ב־31% למזרח אירופה".

 

מנכ"ל אלטשולר שחם גילעד אלטשולר התייחס בכנס לחברות ביטוח שמגדילות את תיק הנדל"ן שלהן, ואמר כי "המבחן של החברות יהיה עם חידוש החוזים עוד עשר שנים. זה שרואים היום תשואה של 7% על הנכס זה בולשיט. מה קורה אחרי?".

 

גלעד אלטשולר גלעד אלטשולר צילום: עמית שעל

לטענת אלטשולר, "כדאי להשקיע בשוק הישראלי. ברמת חיסכון ארוך הטווח אנחנו מחפשים הלוואות לא סחירות, שבהן המרווחים גדולים יותר מבשוק הסחיר. הרבה חברות לא רוצות להיחשף בעיתונים במקרה של בעיה, ומעדיפים לסגור את זה בהלוואה פרטית".

 

מנכ"ל אשטרום מוטי סלע ציין כי "לנו יש כמה שיתופי פעולה עם הראל, ואנחנו משתמשים במימון כדי להגיע למסה קרטית של נכסים ולאפשר לנו לפזר סיכון. מנגד, משקיעים כמו אלטשולר שחם יכולים להשקיע באג"ח שלנו. זה נותן לנו איזון טוב".

 

לשאלה האם המוסדיים למדו מהמשבר אמר מנכ"ל דויטשה ישראל ד"ר בועז שוורץ כי "אני חושב שהרגולטור צריך להתערב ולהכתיב את המומחיות הדרושה להשקעות כמו השקעה ישירה בנדל"ן".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x